TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Попара

Пржени краставици

Попара - пред: 9 часа

Состојки 1 краставица 1 јајце 100 мл. млеко 1 лажичка пикантен кечап 100 гр. брашно 50 гр. лебни трошки 1/2 лажичка лук зачин 1/4 лажичка бибер сол масло за пржење Постапка Измијте ја краставицата и исечете ја на кругови.

14 поврзани вести »

Националниот Парк Lencois Maranhenses, Бразил – место кое мора да го посетите !

Попара - пред: 9 часа

Перфектен одмор, во секоја смисла е токму ова место. Ако се одлучите да го посетите, Вие ќе се заљубите во него поради несекојдневната убавина која ја има… Замислете слика од неколку пустини во снежно бела боја, меѓу себе нанижани со преубава ...

Моден тренд оваа сезона – Облека во металик боја

Попара - пред: 10 часа

Ако има моден акцент, кој може да ни направи извонреден, тогаш тоа е металик стајлингот. Панталоните во сребрена боја со висока половината кои се стеснуваат кон глуждот се дел од нашата секојдневна или забавна визија.

9 трикови и потези во сексот кои секогаш „палат“

Попара - пред: 12 часа

Сексот е игра во која е дозволено буквално се, со цел да го задоволите вашиот партнер, но и себеси да си овозможите големо задоволство. Овие 9 трикови предизвици дефинитивно морате да ги пробате доколку сакате да ја вжештите атмосверата во постелата.

Што се случува во вашиот организам по само една шолја кафе?!

Попара - пред: 12 часа

Шолја кафе е неизбежен дел од утринските ритуали. Но, дали некогаш сте се запрашале што се случува во вашиот организам по само една испиена шолја кафе? По само десет минути кофеинот директно влегува во крвта и го подигнува крвниот притисок.

Важните животни настани во текот на сонот остануваат во долготрајно сеќавање

Попара - пред: 12 часа

Британско истражување чиишто резултати наскоро ќе бидат објавени во списанието Journal of Sleep Research спроведено над 80 лица, покажало дека во текот на сонот важните настани во животот најверојатно ќе останат во долготрајно сеќавање.

СО ОВИЕ ТРИКОВИ НЕМА ДА ВЕ ИЗЛАЖАТ: Еве како да препознаете вистински мед!

Попара - пред: 13 часа

Со помош на овие неколку трикови со леснотија ќе детектирате вистински мед. Не наседнувајте и внимавајте бидејќи се работи за една од најздравите намирници на светот. 1. Читањето на составот на теглата мед е чекор кој помага при избор на квалитетен ...

ДАЛИ Е ОВА НАЈСКАПИОТ РАЗВОД? – Еве колку Џенет Џексон ќе добие од катарскиот милијардер

Попара - пред: 13 часа

Веста дека поп дивата Џенет Џексон се разведува од третиот сопруг, Висам Ал Манa, само три месеци по породувањето, ја објавија сите светски медиуми, а неодамна таблоидите укажаа и на потенцијалната причина за разделбата.

Сека Алексиќ заврши во болница

Попара - пред: 13 часа

Фотографијата на популарната пејачка во болнички кревет и со игла од инфузија во раката ги загрижи нејзините фанови. Пејачката Сека Алексиќ денеска заврши во болница, каде прима инфузија за да се соземе од дехидратацијата и преморот.

27 поврзани вести »

Ким и Кортни Кардашијан во бикини го запалија интернетот

Попара - пред: 13 часа

Салото на Ким и тангата на Кортни Кардашијан во Мексико станаа тема на денот на социјалните мрежи. Сестрите Ким и Кортни Кардашијан се на одмор во Мексико, а нивните фотографии во костимите за капење се најозборувани.

32 поврзани вести »

ШОКАНТНО: Погледнете како пешаци се фрлаат под автомобили за да изнудат пари!

Попара - пред: 13 часа

Ноќен кошмар за секој возач! Овие измамници чекаат совршена прилика за да ја фатат својата жртва и од неа да наплтат пари за „болката“ која ја претрпиле. Погледнете го ...

2 поврзани вести »

Погледнете како Кинезите градат мост за помалку од 2 дена!

Попара - пред: 13 часа

Не така одамна Кина имала сосема неважна улога во светската економија, но во последниве 25 години, оваа древна азиска земја едноставно експлодирала и се лансирала меѓу главните играчи на светската економија.

Избушил две дупки во трупец, а она што го добил ќе ве ВООДУШЕВИ!

Попара - пред: 13 часа

На една видео-снимка на Јутјуб е објаснето како на сосема поинаков начин да запалите оган. Сè што ви е потребно е бормашина и еден поголем трупец. Целата постапка е објаснета во следната ...

Крокодил нападнал слон и го зграпчил за сурла. Тоа му била најголемата грешка во животот!

Попара - пред: 13 часа

Животинското царство е преполно со многу чуда кои допрва треба да се откријат, но понекогаш се случуваат неверојатни работи, доволно е само да обратите внимание… На пример ова видео, каде група слонови одмарале покрај една река, кога во еден момент ...

Дошле на разговор за работа, но она што се случило на 0:14 секунда ЌЕ ГО ПАМТАТ ЦЕЛ ЖИВОТ! (ВИДЕО)

Попара - 25.04.2017

Автомобилските несреќи се страшни, а некогаш можат да доведат до сосема неочекуван исход. После една сообраќајка во еден турски град, тркало се одвоило од автомобил и го продолжило патот до својата конечна дестинација… Работата да биде уште полуда, ...

Слушнала чудни звуци кои доаѓале од фрижидерот. Кога го отворила, за малку ќе паднела во несвест од шок!

Попара - 25.04.2017

Едно девојче доживеало вистински шок откако го отворило фрижидерот за да извади ладна вода. Имено, преплашеното девојче не можело ни да сонува дека во него ќе најде вистинска кобра, која некако влегла во внатрешноста на фрижидерот и се свиткала ...

10 трикови кои еден ден ЌЕ ВИ ГО СПАСАТ ЖИВОТОТ!

Попара - 25.04.2017

Во продолжение ви пренесуваме трикови и совети кои еден ден можат да ви го спасат животот! Погледнете го видеото и споделете со ...

2 поврзани вести »

Со дрон ја снимал својата населба, а потоа на кров на една зграда „фатил“ гола девојка како се сонча. Нејзината ...

Попара - 25.04.2017

Оваа девојка одлучила да го подобри својот тен. Меѓутоа, наместо на солариум или на море, оваа девојка одлучила тоа да го прави на кров на една зграда. Веројатно мислела дека е сигурна од „љубопитните очи“, но се излажала… Погледнете го ...

4 поврзани вести »

Џенифер Лопез: Го направив првиот чекор, но не спиев со Алекс на првиот состанок

Попара - 25.04.2017

Џенифер Лопез прв пат јавно проговори за врската со бејзбол ѕвездата Алекс Родригез, во шоуто на Елен Деџенерис. Пејачката рече дека не спиела со него на првата вечер кога излегле заедно и дека Алекс е многу добар дечко и џентлмен.

22 поврзани вести »

Наташа Беквалац стана тетка и објави фотка од нејзиниот „син“ како што вели таа

Попара - 25.04.2017

Кристина Беквалац, сестрата на пејачката Наташа Беквалац, се породи денеска во GAK „Народниот фронт“, во Белград, и на свет донесе здраво момче. Најмладата од сестрите Беквалац ова попладне беше примена во породилиштето, а недолго погоа следеше и ...

6 поврзани вести »