TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Попара

Нова жена во животот на глумецот: Срцето на Бред Пит го “зароби” принцезата од Монако?

Попара - 17.11.2017

Славниоте актер Бред Пит е забележан во друштво на принцезата од Монако, Шарлот Казираги, во еден музеј во Лос Анџелес по што веднаш тргнаа гласините дека тие се најубавиот пар во историјата на шоу-бизнисот.

4 поврзани вести »

Брзи, непечени рум бомбици

Попара - 17.11.2017

Состојки: 250g маргарин 250g шеќер во прав 250g мелен кекс 100g мелени ореви 2 лажици рум 100g суво грозје 100g чоколадо Подготовка: Изматете го маргаринот и шеќерот во прав, па додајте го кексот, измелените ореви и румот.

2 поврзани вести »

Еве неколку есенски трендови: Шминка за русокоси и бринети

Попара - 17.11.2017

Шминката во есен има свој посебен шарм. Палетата на бои колку што може да биде широка, толку е и селективна. За разлика од летото кога речиси секоја боја ви е дозволена, сега треба да ја одберете вистинската.

Кога ќе видите што најде овој човек во јајце, нема да ви се верува

Попара - 17.11.2017

Природата понекогаш има интересни начини да не изненади и повеќе отколку што очекуваме. Кога станува збор за Гери Ашмор, тој под својата кокошка Гертруда пронашол огромно јајце. Но, тоа не било прв пат таа да снеси големо јајце, до сега тоа се ...

Зошто мажите не ја сакаат мисионерската поза?

Попара - 17.11.2017

Оваа класична секс поза можеби е омилена на многу жени, но не котира високо на листата посакувани пози за мажите. Далеку од тоа дека позата е лоша и не значи дека сите мажи не ја сакаат, но ова се пет причини зошто мажите се изјасниле дека не ја ...

10 поврзани вести »

Ноќни грчеви во нозете: Како да ги спречите?

Попара - 17.11.2017

Ноќните грчеви во нозете може да ве разбудат од сон со остра болка среде ноќ, а некогаш се јавуваат додека се будите наутро. Овие грчеви се прилично болни и предизвикуваат стегнување на мускулот што може да трае и откако ќе помине болката.

100 % Ефикасна диета со маслинки

Попара - 17.11.2017

Ако сакате да загубите килограми брзо и лесно, нутриционистите советуваат да испробате диета со маслинки. Маслинките се здрави, вкусни, богати со влакна и аминокиселини, калциум, цинк, фосфор, и витамини Б, Ц, Е.

5 поврзани вести »

Нејмар во врска со Деми Ловато

Попара - 17.11.2017

Нејмар, фудбалерот на Пари Сен Жермен, објави фотографија на „Инстаграм“ на која се гледаат две испреплетени раце, а на едната има тетовиран лав и натпис Love. Фановите на Деми Ловато ја поврзаа тетоважата со пејачкат, која пред неколку месеци ...

2 поврзани вести »

Бијонсе 7 години криела дека има полусестра која нејзиниот татко ја добил од аферата со проститука

Попара - 17.11.2017

Во моментот најпознатата пејачка на светот Бијонсе Ноулс долго криела една тајна од својот приватен живот, а врзана е за нејзиното семејство. Имено, станува збор за полусестрата на пејачката која нејзиниот татко ја добил по аферата со дваесет и ...

7 поврзани вести »

Нема да верувате што одвратно испи Ким Кардашијан за да не одговори на ова прашање

Попара - 17.11.2017

Ким Кардашјан испи смути од сардина во шоуто на Џејмс Корден само за да не открие дали нејзините сестри Клои и Кајли се бремени. Таа и Корден ја играа играта Spill Your Guts or Fill Your Guts, а според правилата, Ким требаше да одговара на интимни ...

3 поврзани вести »