TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Популарно

ВИКЕНД ПРОГНОЗА: Врнежливо и студено – ќе дува умерен северен ветер

Популарно - пред: 2 часа

Во Македонија утринава преовладува облачно време со врнежи од дожд кои се пообилни во северозападните делови. Дува слаб до умерен ветер од јужен правец, а во северните делови на Повардарието дува ветер од северен правец кој повремено се засилува, ...

95 поврзани вести »

Актерката Мерил Стрип не сака да носи „Шанел“, освен ако не и е платено

Популарно - пред: 2 часа

Дизајнерот Карл Лагерфелд изјави дека е разочаран од актерката Мерил Стрип бидејќи не сака да носи фустани од брендот „Шанел“ доколку тоа не и е платено. Според договор со оскаровката Мерил Стрип (67), креативниот директор на модната куќа „Шанел“ ...

8 поврзани вести »

ДУИ ги даде потписите за мандат на СДСМ

Популарно - пред: 2 часа

ДУИ ќе им ги даде потписите на СДСМ за добивање мандат, но тоа не значи дека ќе коалицира во новата влада, изјави синоќа портпаролот на партијата Бујар Османи за време на централното претседателство на ДУИ.

83 поврзани вести »

СКРИЕН, НО ОПАСЕН: Овој остров привлекува илјадници туристи годишно

Популарно - пред: 14 часа

Островот Мариета настанал поради вулкански активности пред неколку илјади години во близина на мексиканскиот брег. Од градот Пуерто Ваљарта е оддалечен околу еден час возење со чамец. Најголемата туристичка атракција е скриена плажа, до која може да ...

3 поврзани вести »

Не ги мерете калориите – ќе бидете посреќни

Популарно - пред: 15 часа

Секојпат кога сакаме да ослабнеме, почнуваме да ги мериме калориите. Поточно речено, ги ограничуваме, што може да биде исплатливо во кус рок, се додека сето тоа не не проголта… Но, пред да дојдете до тоа ниво на лудило, слушнете го советов и ...

7 поврзани вести »

ФАТЕНА НА ДЕЛО: Девојката на Роналдо тајно фотографирана со друг маж

Популарно - пред: 16 часа

Кристијано Роналдо во врска е со 22-годишната Шпанка, Георгина Родригез, која редовно го следи на секој натпревар. Додека работеше во бутик на Гучи оствари блиско пријателство со Алваро Каладо со кој остана во многу добри односи.

8 поврзани вести »

Ера Истрефи има нов хит – „Редрум“ (ВИДЕО)

Популарно - пред: 17 часа

Пристигна ли наследникот на „Бонбон“? 20-годишната косоварка Ера Истрефи ги премина сите јазични бариери откако во 2016 година го објави хитот „Бонбон“ кој ги освои светските топ листи и поради кој склучи договор со голема американска музичка ...

Пронајдено исчезнатото девојче од Кичевско

Популарно - пред: 17 часа

Пронајдено е двегодишното девојче кое синоќа беше пријавено за исчезнато кај селото Кленоец. – Девојчето е живо и здраво. Пронајдено е меѓу селата Кленоец и Извор во дол, околу 15 часот. Детето го пронајдоа полициски службеници кои од утрово ...

68 поврзани вести »

ГИ „НАМОКРИЛ“ ТРЕНЕРКИТЕ: Џастин Бибер одговори на папарацо фотографиите

Популарно - пред: 17 часа

Дали Џастин Бибер навистина не можел да издржи и ги „намокрил“ тренерките или постои друг изговор за дамката која папараците успеаа да ја фатат на неговите тренерки? Џастин Бибер дефинитивно е една од најопуштените ѕвезди во Холивуд, а за тоа говори ...

2 поврзани вести »

МОМЧЕ МАКЕДОНЧЕ: Даниел Кајмакоски објави фотографии од новородениот Давид (ФОТО)

Популарно - пред: 18 часа

Откако вчера ја објави радосната вест дека стана татко, Даниел Кајмакоски не може да ја скрие радоста за неговиот прв син Давид, па денеска на својот профил на инстаграм објави фотографија од неговото мало момче, Македонче.

32 поврзани вести »

ЗАВОДНИК КАКО ТАТКО МУ: Бруклин Бекам ја заведе двојно постарата Ешли Робертс

Популарно - пред: 20 часа

Најстариот син на Дејвид и Викторија Бекам, Бруклин стана вистински заводник. Брклин Бекам иако има само 17 години, веќе освои две млади и убави актерки, Клои Грејс Морец и Соња Бен Амар, но сега отиде чекор подалеку.

5 поврзани вести »

Средношколци истепани поради девојка

Популарно - пред: 22 часа

Седумнаесетгодишник и негов другар, ученици од втора година во СУГС „Димитар Влахов“, биле физички нападнати од лицето Г.М. од село Арачиново и од уште еден ученик во училиштето. Нападот е пријавен во полицијата вчера попладне околу 16 часот.

18 поврзани вести »

Новата фотосесија на Наташа Малинкова ќе ве „удри“ од земја (ФОТО)

Популарно - пред: 22 часа

Со провокативна фотосесија, познатата пејачка Наташа Малинкова ја најавува нејзината најнова песна со наслов „Хеј мама“. Станува збор за уште едно музичко парче направено од тимот со кого Малинкова веќе долги години работи.

5 поврзани вести »

Најавен 14. Меѓународен саем на градежништво, градежни материјали и градежна механизација

Популарно - пред: 22 часа

Наредната недела, од 28-ми февруари до 4-ти март, ќе се одржат 14-от Меѓународен саем на градежништво, градежни материјали и градежна механизација и 7-от RealExpo – Меѓународен саем на недвижности – саеми кои се од клучна значајност за промоција на ...

35 поврзани вести »

Кели Брук – жена со совршено тело (ФОТО)

Популарно - 24.02.2017

За топ-моделот Кели Брук сите знаеме дека изгледа совршено, а сега тоа го потврди и науката. Имено, во една студија на Универзитетот во Тексас, се наведува дека земајќи ги предвид висината на британската старлета, масата, должината на косата и ...

8 поврзани вести »

МАРАЈА КЕРИ: Ги обвинувам танчерите и себеси за новогодишното фијаско

Популарно - 23.02.2017

Поп дивата Мараја Кери и понатаму се обидува да се помири со својот пропаднат новогодишен настап кога на Тајмс сквер, поради проблемите со звукот беше принудена да ја напушти бината. Пејачката рече дека за таа „техничка непријатност“ ги обвинува ...

11 поврзани вести »

ОТКАКО ОБЈАВИЈА ЗА БРЕМЕНОСТА: Амал и Џорџ Клуни ќе ги избегнуваат сите опасни земји

Популарно - 23.02.2017

Откако актерот Џорџ Клуни (55) и адвокатката за човекови права Амал Клуни (38) чекаат близнаци, двојката е многу внимателна. Актерот, кој е познат по својот политички активизам и неговата сопруга, адвокат за човекови права, одлучија засега да живеат ...

15 поврзани вести »

Три грчки плажи во светските топ листи за 2017

Популарно - 23.02.2017

Три грчки плажи се наоѓаат на топ листите на најубавите плажи во светот за оваа година, oбјави грчки „Етнос”. Две се на островот Крит, а тоа се плажите „Елафониси“ и „Балос“. Трета е плажата „Клефтико“ на Милос, вулкански остров од архипелагот ...

Пако Осуна- музички електро спектакл што не се пропушта!

Популарно - 23.02.2017

Скопје повторно живее во духот на електронската музика и сцена. За првпат во Скопје, со свој диџеј сет ќе го чуеме Пако Осуна- шпанскиот суперстар диџеј кој ќе настапи на 25-ти фебруари во Вип Арена „Борис Трајковски“.