TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Позитив.мк

(Видео) Овие преубави Јога пози ќе ве натераат да почнета да вежбате!

Позитив.мк - пред: 11 часа

Иако тешко на негој од вас да почне со вежбање на јога и со тренирање. Ви предлагаме едно одлично секси видео кое сигурно ќе ве мотивира да почнете со вежбање на јога ако не тоа барем сигурно ќе го пуштите уште неколку пати ова секси заводливо ...

3 поврзани вести »

СЈО побара да ја разрешат, а таа им го одби барањето за замрзнување на имотот на ВМРО-ДПМНЕ

Позитив.мк - пред: 12 часа

Една од судијките, која ја донела одлуката да не се замрзне имотот на ВМРО-ДПМНЕ е Елена Илиевска Јосифовиќ, за која СЈО кон крајот на март поднесе барање за разрешување до Советот за утврдување на факти, дознава Макфакс .

34 поврзани вести »

Тој беше мета на Јунајтед, а заврши во Виго!

Позитив.мк - пред: 12 часа

Се сеќаваме дека минатото лето Манчестер Јунајтед беше во контакт со голем број на фудбалери со офанзивни карактеристики. На крајот, на “Олд Трафорд” пристигнаа само фудбалерите Ибрахимовиќ и Михтаријан, а се откажа од идејата да го доведе младиот ...

Богоевски го демантира Дачиќ: Повеќе од доволно ми е буткањето на еден владетел

Позитив.мк - пред: 12 часа

Пратеникот од редовите на СДСМ, Павле Богоевски во однос на изјавите синоќа на Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ кога соопшти дека тој организирал демонстрации против претседателот на Србија, Александар Вучиќ во Белград изјави ...

68 поврзани вести »

Амбасадорката на Србија на рапорт во МНР поради Горан Живаљевиќ

Позитив.мк - пред: 13 часа

Амбасадорката на Србија Душанка Дивјак – Томиќ денеска беше повикана во македонското Министерство за надворешни работи во врска со присуството на советникот на амбасадата Горан Живаљевиќ во Собранието за време на насилните настани.

52 поврзани вести »

(Видео) Куче се појави во живо на вести и стана хит!

Позитив.мк - пред: 13 часа

На Руската телевизија “Мир24” за време на вестите се појави неочекуван гостин. Прво се шеташе околу масата и водителката бидејќи сакаше да го испита теренот, а потоа ги искористи своите 5 минути, дури не му требаа ни пет минути.

5 поврзани вести »

Агаси: “Штефи ме убеди да ја прифатам поканата на Ѓоковиќ”

Позитив.мк - пред: 13 часа

Легендарниот американски тенисер Андре Агаси изјави дека неговата сопруга Штефи Граф го убедила да ја прифати поканата на Новак Ѓоковиќ да биде негов тренер. “Прво го одбив Новак, но мојата сопруга Штефи ми рече да се обидам и дека можам да ја ...

83 поврзани вести »

Манчевски: Може грешам, ама го очекувам најлошото од ВМРО-ДПМНЕ

Позитив.мк - пред: 13 часа

Приоритетите на новата влада се поврзани со итните реформи, кои неколку години наназад се нотирани во европските извештаи, но и во извештаите за реформските приоритети за Македонија, изјави потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски во интервју за ...

7 поврзани вести »

(Фото) Гола туристка го шета светот и прави врвни слики

Позитив.мк - пред: 13 часа

Полјакинката Магдалена Восинска патува низ светот, за успомен се слика на сите места каде што има отидено и тоа гола. Сликите ги поставува на Инстаграм, која во моментов има повеќе од 130.000 следбеници.

2 поврзани вести »

Откриен идентитетот за „бомбашот“ од Собранието – заработи кривична пријава

Позитив.мк - пред: 14 часа

Скопската полиција поднесе кривична пријава против Ј.Л. (41) од Скопје за неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи и за предизвикување општа опасност.

31 поврзани вести »

Мареј губи дополнителни 1.200 поени?

Позитив.мк - пред: 14 часа

Иако е прв во светот, Енди Мареј има големи проблеми оваа сезона. Тенисерот од Велика Британија и моментално најдобриот играч во светот, Енди Мареј, може да го пропушти Ролан Гарос. Мареј има проблеми со вирус, мораше да мирува некое време, а од ...

83 поврзани вести »

Официјално го имаме првиот голем трансфер на островот, Забалета во Лондон!

Позитив.мк - пред: 14 часа

Аргентинецот се согласи за трансфер во редовите на Вест Хем. Како што беше најавено минатата недела, Пабло Забалета ќе стане нов играч на Вест Хем. Како што е потврдено од страна на добро информираните Скај Спорт, повикувајќи се на своите извори, ...

11 поврзани вести »

(Видео + Фото) Омар е најдолгата мачка во светот

Позитив.мк - пред: 15 часа

Гордата сопственичка Стефи Хирст од Австралија отсекогаш знала дека Омар ќе биде голема мачка, но била изненадена кога и се јавиле луѓето од Гинисовата книга на рекорди и рекле дека Омар може да биде најдолгата мачка во светот.

Бомба! Пеп му го украде играчот на Мурињо пред носот

Позитив.мк - пред: 15 часа

Од неколку извори е потврдено дека играчот на Монако пристигна на медицински прегледи. Тој беше, според некои извештаи првата мета на Жозе Мурињо за наредната сезона. Но, се чини дека ќе игра градско дерби против неговиот сонародник.

39 поврзани вести »

Доделени наградите на ЕУ за истражувачко новинарство

Позитив.мк - пред: 15 часа

Делегацијата на Европската Унија во Македонија ги додели наградите за истражувачко новинарство за 2016 година. Жирито на чело со Марина Тунева наградата за најдобра истражувачка сторија за 2016 година му ја додели на новинарот Александар ...

29 поврзани вести »

Кочан се појави во СЈО

Позитив.мк - пред: 16 часа

изнисменот Сеад Кочан денеска беше на распит во СЈО. Кочан кој е првоосомничен во случајот „Труст“ беше придружуван од неговиот адвокат Никола Додевски. Кривичниот совет претходно ја одби жалбата на СЈО за притвор на Кочан, кој претходно даде ...

29 поврзани вести »

Трамп сака да го укине „Гласот на Америка на македонски јазик“

Позитив.мк - пред: 16 часа

Предлог-буџетот на Белата куќа за 2018 година, кој е испратен до Конгресот предвидува укинување на „Гласот на Америка на македонски јазик“ и намалување на буџетот на „Радио Слободна Европа“ на македонски јазик.

(Видео) Масовна тепачка, српските хулигани повторно дивееја

Позитив.мк - пред: 16 часа

Вчера вечерта пред предниот дел на храмот Свети Сава во Белград дошло до големо тепање помеѓу навивачите на Црвена Звезда и Партизан, пренесува РТС. Две лица се повредени во тепачката, тие беа однесени со брзата помош во Ургентниот центар.

5 поврзани вести »

ВМРО-ДПМНЕ: СДС да овозможи локални и парламентарни избори

Позитив.мк - пред: 18 часа

ВМРО-ДПМНЕ е партија која работи за граѓаните и државата и ги штити нивните интереси, додека СДС е синоним за деструкција и интриги, велат од ВМРО-ДПМНЕ во нивното редовно утринско соопштение.

49 поврзани вести »

Иванов на аудиенција кај папата Франциск

Позитив.мк - пред: 19 часа

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска во Ватикан ќе има аудиенција кај папата Франциск, а ќе оствари средба и со државниот секретар на Светиот престол, кардиналот Пјетро Паролин.

48 поврзани вести »