TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Press24

Фото: Бед Пит има нова девојка - неверојатно наликува на Анџелина Џоли

Press24 - пред: 16 часа

Иако многумина се надеваа дека Бред Пит и Анџелина Џоли ќе ги решат проблемите и нема да се разведат, сепак, се чини дека актерот продолжил понатаму. Тој, според американските медиуми, веќе има нова љубов, триесет години помладата актерка Ела Парнел.

6 поврзани вести »

Предупредување - пластичен ориз пристигна и кај нас, еве како да го препознаете

Press24 - пред: 16 часа

Многу луѓе се навистина внимателни додека пазарат, па добро ги проверуваат состојките на налепниците од производите, но што да се каже за артикл кој е целосно лажен и кој воопшто не смее да се конзумира?Да, зборуваме за пластичен ориз направен од ...

5 поврзани вести »

Доколку патите од ишијас или болки во грбот, земете го овој лек и никогаш повеќе нема да патите

Press24 - пред: 16 часа

Терминот ишијас се однесува на болка во долниот дел од грбот, во пределот на задницата и нозете, кој се јавува во случај на приклештен или воспален нерв. Ова е еден од најчестите проблеми во денешницата. Многу од лековите имаат краткотрајни дејство.

Скандал во Албанија: Соработници на Рама поврзани со нарко шверц

Press24 - пред: 17 часа

Италијанската полиција до албанските власти испратила документи и транскрипти на 400 страници од прислушувани разговори, од кои произлегува дека неколку блиски соработници на албанскиот премиер Еди Рама, меѓу кои и Саимир Тахири, министер за ...

36 поврзани вести »

Четворицата обвинети за грабежот во „Тутунска банка” признаа вина, но не открија каде се парите

Press24 - пред: 17 часа

На денешното рочиште во Основниот суд Скопје 1 Скопје во врска со грабежот во „Тутунска банка“ четворицата обвинети признаа вина за кривичните дела што им се ставаа на товар. Скопското обвинителство соопшти дека четворицата се изјаснија за виновни ...

41 поврзани вести »

Алармантна состојба во Германија: За 27 години исчезнале 76 проценти од летечките инсекти

Press24 - пред: 17 часа

Научниците предупредуваат на „алармантен“ пад на летечките инсекти во Германија, што може да има сериозни последици по екосистемот и ланецот на исхрана. Истражувачите тврдат дека во последните 27 години во Германија бројот на летачки инсекти се ...

10 поврзани вести »

Град Скопје: На Партизанска се уште се во тек градежните работи, асфалтот не е оштетен по реконструкција

Press24 - пред: 17 часа

Град Скопје реагира на информациите во јавноста дека е оштетен асфалтот на булеварот Партизански одреди веднаш по реконструкцијата бидејќи се уште се во тек градежните работи. -Претходно, беше извршена санација на коловозот пред автобуските ...

10 поврзани вести »

Дали оваа фотографија ви изгледа малку необично? (видео)

Press24 - пред: 18 часа

Овие неколку фотографии го збунија светот. Гледајќи во сликите, се создава погрешен впечаток а вистината е сосема поинаква. Погледнете го ова интересно ...

Јелена Новак децата ги крие од јавноста но затоа него со гордост го покажа (фото)

Press24 - пред: 18 часа

Иако еодамна се породи со второ дете Јелена е поактивна од било кога. Таа редовно објавува слики од себе си каде иако е без шминка изгледа прекрасно. Децата не ги експонира во јавност а малиот Стефан се уште го нема покажано, но затоа со задоволство ...

8 поврзани вести »

Босанец меѓу жртвите во нападот во Балтимор

Press24 - пред: 18 часа

Енис Мрвољак (48) од градот Маглај во Босна и Херцеговина е меѓу убиените во вчерашниот напад во Балтимор, објавија босанските медиуми. Мрвољак, кој е државјанин на БиХ, заедно со уште две лица, беа убиени вчера кога врз нив пукаше нивни колега од ...

23 поврзани вести »

Средба Заев-Шчербак: Евроатлантските аспирации не с епречка за соработка со Русија

Press24 - пред: 18 часа

Македонскиот премиер Зоран Заев денеска се сретна со амбасадорот на Руската Федерација во Република Македонија Олек Шербак на која тој дал поддршка за енергичните политики на премиерот што ја движат Македонија напред.

23 поврзани вести »

Грчката полиција потврди дека се уапсени Грујевски и Бошковски

Press24 - пред: 18 часа

Грчките власти потврдиле дека уапсиле двајца мажи на аеродромот во Солун, кои од Македонија се бараат за обвиненија поврзани со нелегално прислушување, пренесува БТА. Полицијата соопшти дека двајцата биле уапсени минатата ноќ на аеродромот во Солун ...

199 поврзани вести »

Дефне и Омер објавија фотографии од новиот филм кој го снимаат (фото)

Press24 - пред: 18 часа

Новиот филм „Време за среќа“, во кој глумат турски актери Бариш Ардуч и Елчин Сангу и кој ја освоија публиката, ќе ја има својата премиера на 11 ноември. Фановите со нетрпение го очекуваат заедничкиот филм во кој тие пак се во љубовна врска, во ...

3 поврзани вести »

Оваа жена ќе му се „сротистави“ на Путин

Press24 - пред: 18 часа

Активистката за женски прави Ксенија Собчак ќе се кандидира за претседател на Руската Федерација и најверојатно ќе му се спротистави на неприкосновениот лидер Владимир Путин, но уште сега руската опозиција ја прогласи за мамка на Кремлин.

21 поврзани вести »

Измамена скопјанка: "Со златото одам во црква за да ти помогнам"

Press24 - пред: 18 часа

Вчера во 12 часот и 30 минути во полициска станица Гази Баба, 43-годишната М.Р. од Скопје пријавила дека истиот ден околу 10 часот од страна засега непознато женско лице била измамена и притоа била оштетена за околу 60.000 денари, откако дошла кај ...

25 поврзани вести »

Надвор како да е лето, навечер кочан - ова се температурите

Press24 - пред: 19 часа

Температурите над 20 степени, надвор како да е лето, а наутро и навечер е кочан. Ова се моменталните температури во ...

Анастасија открила за што и замерува на Цеца целиот живот

Press24 - пред: 19 часа

Младата белградска трендсетерка Анастасија Ражнатовиќ е воспитувана според високи морални вредности, што сведочи и нејзиниот близок однос со својата мајка, пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ.

6 поврзани вести »

Лила прослави роденден а еве што направи со еден од подароците (фото)

Press24 - пред: 19 часа

Водителката Лила Стојановска пред неколку дена го прослави својот 46- ти роенден, па доби многу цвеќиња и подароци, межу кои и чоколадо од 7 килограми, кое Лила реши да го однесе кај децата од домот без родители „11 Октомври“ во Скопје.

5 поврзани вести »

Сеизмолошка опсерваторија со детали за низата земјотреси во Македонија

Press24 - пред: 19 часа

Серија земјотреси чии епицентри потекнуваат од епицентралното подрачје Пехчево - Кресна се регистрирани денеска во период од 10 до 11 часот. Земјотресите најсилно се почуствувани во Пехчево, Берово и околината.

47 поврзани вести »

Кој има најмногу среќа со парите според хороскопот а на кој не му оди баш од рака

Press24 - пред: 19 часа

Некој сака многу да троши, некој штеди за црни денови, трети пак разумно располагаат со буџетот, други пак и не се грижат за финансиите- откријте какви се луѓето со парите според нивниот хороскопски знак.