TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Press24

Индијанско лето во Македонија - ова се моменталните температури

Press24 - пред: 21 часа

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб северен ветер. Ова се моменталните ...

98 поврзани вести »

Денеска славиме голем празник - оние кои немаат деца да го направат ова

Press24 - пред: 21 часа

Православните верници денеска го одбележуваат празникот Покров на Пресвета Богородица како спомен на случката кога Богородица се јави меѓу народот собран за молитва, за време на богослужба.

Рекол дека нема што да пријави, а потоа го отворил фрижидерот - голема заплена на Табановце

Press24 - пред: 21 часа

Вкупно 16.080 британски фунти откри царината при контрола на камион кој бил управуван од македонски државјанин, а пријавен за влез во државата на граничниот премин Табановце. Во кабината на возилото, во фрижидер, била пронајдена кеса со 25.000 ...

7 поврзани вести »

Вонредна ситуација: Ураганот Офелија стигна во Европа, корне дрва, носи поплави, а има и загинати

Press24 - пред: 21 часа

Ирската државна телевизија извести дека една жена настрадала откако дрво паднало врз неа. WATCH: Flooding will now be a problem as eye of storm passes over south west of Ireland. #Ophelia pic.twitter.com/h5g2Ar2mle — Darren McCaffrey ...

53 поврзани вести »

Иванов-Марковиќ: Македонија и Црна Гора немаат отворени прашања

Press24 - пред: 21 часа

Република Македонија и Црна Гора немаат отворени прашања, посветени се на идентични надворешно-политички цели и интензивна регионална соработка, констатираа македонскиот претседател Ѓорге Иванов и црногорскиот премиер Душко Марковиќ на денешната ...

48 поврзани вести »

Видео: „Прељубнику“ - Гоца Тржан го бркала Раша со нож и му ја скинала кошулата

Press24 - пред: 22 часа

Во намера да покаже како изгледа кога жените ќе одлучат да ги протераат мажите од својот живот, пејачката Гоца Тржан и нејзината босанска колешка Ријалда снимиле видео запис за својата дуетска песна „Безимен“.

23 поврзани вести »

Вакцинацијата против сезонски грип почнува задутре

Press24 - пред: 22 часа

Вакцинацијата против сезонски грип во целата држава ќе почне в среда (18 октомври) и ќе се врши во центрите за јавно здравје и нивните подрачни единици. Вакцината ги покрива типовите вирус на грип кои циркулираат во северната хемисфера, соопшти ...

31 поврзани вести »

Популарниот актер доживеа тешка сообраќајка - итно префрлен во болница

Press24 - пред: 22 часа

Шкотскиот актер Џерард Батлер итно е префрлен во болница, откако преживеа тешка мотоциклистичка несреќа. Батлер (47) слета од патот, додека се возел на мотор во близина на Лос Анџелес, по што итно е пренесен во болница.

14 поврзани вести »

Ни Шехерзада, ни Хурем - ова е најплатената турска актерка

Press24 - пред: 22 часа

Не постои партнер во сериите со кого глумела, а да не ја поврзувале дека ѝ е партнер и во приватниот живот. Важи за најубава актерка во Турција, со хонорар од 30.000 евра по епизода. Поранешната манекенка Чансу Дере е родена на 18 октомври 1980 ...

6 поврзани вести »

Фото: Сека ги распамети мажите со новиот стајлинг

Press24 - пред: 22 часа

Иако се породи пред една година, пејачката покажа дека со труд може да се постигне се, па така ја покажа линијата на која може да и позавиди било која жена. Сека Алексиќ ги распамети фановите кога се појави во прекратко црно фустанче со врвки.

7 поврзани вести »

Видео: Тоше ја препеал песната „Штом сакаш“ од Каролина Гочева

Press24 - пред: 22 часа

По повод десет годишнината од загинувањето на македонската легенда Тоше Проески денеска на една од српските радио станици премиерно беше пуштена маестралната изведба на евергринот „Штом сакаш“ на Каролина Гочева.

111 поврзани вести »

„Ги носеше момчињата дома“ - таткото на Рада отворена за сите нејзини љубовни врски

Press24 - пред: 23 часа

Родната куќа на Радмила Манојловиќ ја посетил еден српски новинар, кој успеал да разговара со нејзиниот татко, кој открил дка само едно нејзино момче не било во нивниот дом. -Го носеше момчињата овде, само еден не успеа. Милан Станковиќ.

3 поврзани вести »

Тешка сообраќајка во Кочани - двајцата возачи во болница

Press24 - пред: 23 часа

Во 02 часот и 30 минути утринава на улицата „Димитар Влахов“ во Кочани, после бензинската на Лук Оил, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Мазда“ управувано од 38-годишниот Д.Г.

2 поврзани вести »

Фото: Автомобил налета на него - популарниот пејач заврши во болница

Press24 - пред: 23 часа

Популарниот пејач ја скршил раката во несреќа предизвикана во Лондон, кога автомобил налетал на него. Ед Ширан на својот Инстаграм потврди дека своите концерти ќе мора да ги одложо, зошто поради падот ја скришил раката.

7 поврзани вести »

Пожари дивеат во Шпанија и Португалија - ураганот Офелија „помага“ во ширење на огнот

Press24 - пред: 23 часа

Бројот на загинати во големите шумски пожари што ги зафатија северо-западна Шпанија и Португалија се искачи на 30. Се претпоставува дека урганот Офелија, кој се формираше на Атланскиот Океан и е упатен кон британските острови, предизвикал ветрови ...

56 поврзани вести »

Видео: „Извоз на свинско за муслиманите“ - погледнете како реагирал Путин на изјавата на својот министер

Press24 - пред: 23 часа

Рускиот министер за земјоделие Александар Ткачев во петокот имал состанок со врвни политичари, а меѓу нив бил и претседателот Владимир Путин. Ткачев зборувал за своето успешно искуство во Германија и извозот на производи од животинско потекло.

8 поврзани вести »

„Моја убавице“ - по семејната драма Лукас се огласи и и испрати порака

Press24 - пред: 23 часа

Аца Лукас на својот Инстаграм-профил објави роденденска честитка за својата постара ќерка Милјана Вуксановиќ, која наполни 26 години. Популарниот фолкер ќерката Милјана ја добил во првиот брак со сопругата Светлана, а освен неа и најмладата ќерка ...

8 поврзани вести »

Ужас во Македонија: Сопругот ја полеал куќата со бензин и ја запалил

Press24 - пред: 1 ден

Вчера во 14 часот и 29 минути, Ј.Ј. пријавила дека на улицата „Брсјачка Буна“, нејзиниот сопруг Н.М. ја полеал нивната куќа со бензин и истата ја запалил, по што куќата целосно е опожарена.

12 поврзани вести »

Драма во Прилеп гореше куќа - ваделе неподвижен маж од прозорец

Press24 - пред: 1 ден

Во текот на вчерашниот ден околу 12 часот и 30 минути во Прилеп на улицата „Бистра Планина“, од засега непознати причини избувнал пожар во куќата на 35-годишниот Ш.Б. Целосно е опожарена собата на приземјето каде бил сместен неговиот татко Ш.Б.

6 поврзани вести »

Регулаторна одлучи: Ова се новите цени на горивата од полноќ

Press24 - пред: 1 ден

Малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95, на дизелот ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), од вечер на полноќ се намалуваат за 0,50 денари по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

48 поврзани вести »