TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Press24

Прегазено 6- годишно девојче се бори за живот на скопските клиники

Press24 - 22.10.2017

Шест годишно девојче е тешко повредено откако во истото удрило автомобил „Рено“. Несреќата се случила вчера околу 8 часот и 45 минути во Штип на крстосницата со улиците „Черења“ и „Косовска“. Триесет и две годишниот К.Т.

21 поврзани вести »

Полицијата го апси и свекорот на Јелена- ова е клучниот доказ дека и тој учествувал во убиството на снаата

Press24 - 22.10.2017

Владимир Маријановиќ, татко на Зоран Маријановиќ, кој е во притвор поради убиство на својт сопруга Јелена, во текот на наредната недела ќе биде приведен поради сомнение дека бил учесник во убиството на неговата снаа.

6 поврзани вести »

Локални избори во Косово - Македонец кандидат за градоначалник и советничка листа

Press24 - 22.10.2017

На локалните избори,што денеска се одржуваат во Косово, во општина Драгаш свој кандидат за градоначалник и советничка листа, учествува и партијата на Македонците од Гора „Единствена горанска партија“ – пишува електронското издание на македонскиот ...

13 поврзани вести »

Го срушија интернетот - Цеца и Анастасија со ново видео

Press24 - 22.10.2017

Фолк дивата Светлана Цеца Ражнатовиќ и нејзината ќерка Анастасија уживаат големо внимание каде и да се појават. Овој пат тоа го направија на семејниот ручек во еден белградски ресторан на земунскиот кеј.

7 поврзани вести »

Вооружете се со трпение - ова е состојбата на патиштата

Press24 - 22.10.2017

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен, а сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. На граничните премини од македонска страна, како што соопшти АМСМ, нема подолги задржувања за влез и ...

Истекува рокот за поднесување тужби од партиите до Управниот суд

Press24 - 22.10.2017

До 11 часот денеска е рокот за поднесување тужби од партиите против решенијата на Државната изборна комисија (ДИК) за приговорите за првиот круг од локалните избори што се одржаа во неделата.

105 поврзани вести »

Црни облаци се приближуваат кон Македонија: Еве каде ќе паѓа дожд а каде снег

Press24 - 22.10.2017

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од западен и северозападен правец, а кон крајот на денот ќе го промени правецот од југозападен, соопшти УХМР.

113 поврзани вести »