TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Press24

Бонева од личен имот има само Опел Астра и кредит

Press24 - пред: 23 часа

Паднаа првите оставки во ДИК, вчера претседателот Чичаковски, заедно со Виолета Дума и Игор Милев си поднесоа оставки по скандалот за бонусите кој го обелодени Џес Бејли. Силвана Бонева од свој личен имот пријавила опел астра од 2009 година во ...

27 поврзани вести »

Поларен студ во Турција: Мислевте дека кај нас е студено,но видете ги овие температури

Press24 - пред: 23 часа

Поларни студови се регистрирани во турската област Анадолија, со температури до минус 26,3 Целзиусови степени. Во градот Ерзурум биле забележани минус 25 степени, а максималните дневни температури биле минус осум степени.

9 поврзани вести »

Судот одлучува за жалбите за притворите на Василевски и Димовски

Press24 - пред: 1 ден

Во Кривичниот Суд утринава се одржа јавна седница на Кривичниот совет за жалбите за притворите на пратениците Сашо Василевски и Љупчо Димовски, притворени за настаните од 27. април во Собранието.

55 поврзани вести »

Фото: Пред 20 години - како изгледал Милан Калиниќ во првата филмска улога

Press24 - пред: 1 ден

Милан Калиниќ многумина го препознаваат и доживуваат како ТВ водител, меѓутоа добро е познато дека тој е актер. Во тој поглед се афирмирал низ познатата улога во ТВ серија кон крајот на 90-те години. Станува збор за серијата „Семејно богатство“.

За ветеринарите проблемот не е во кучињата туку во сопствениците: "Удираме по самарот, место по магарето"

Press24 - пред: 1 ден

Последниот инцидент со ротвајлерот во населбата Ново Лисиче кој искаса жена и неколку деца, ја разбранува и подели јавноста. Повторно се отворија прашањата - во кого е одговорноста и зошто секогаш се реагира откако нешто ќе се случи? Дали е решение ...

117 поврзани вести »

Заев со државни почести пречекан пред косовската Влада

Press24 - пред: 1 ден

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев претпладнево ја почна еднодневната прва официјална посета на Косово, со средба со својот косовски колега Рамуш Харадинај. Претходно, македонскиот премиер беше пречекан со државни почести ...

155 поврзани вести »

Карлеуша повторно ја „нападна“ Цеца среде емисија: Грозно звучи

Press24 - 12.12.2017

Веќе подолго време трае спорот помеѓу Карлеуша и Цеца, па иако неодамна беа на суд и судијата проба да ги смири, сепак не успеа во тоа, па Карлеуша ја искористи првата можност за повторно да ја „нападне“ својата колешка Цеца.

17 поврзани вести »

Во Париз почнува Самит за климата, овојпат без САД

Press24 - 12.12.2017

Во Париз, денеска почнува средба на врвот, посветена на климатските промени, наречена „Една планета“, но овојпат САД нема да бидат претставени од високи функционери. Самитот „Една планета“ (One Planet Summit), е организиран на предлог на Франција, ...

54 поврзани вести »

Професорката од Скопје која беше пронајдена мртва ќе биде погребана утре

Press24 - 12.12.2017

Професорката Сњежана Тројачанец, која на 6-ти декември беше пронајдена почината, по дводневна потрага по неа, ќе биде испратена утре во вечниот дом. Таа ќе биде погребана на гробиштата во Мирогој во Загреб.

7 поврзани вести »

Фото: Ова деколте ја запали сцената на ТЛЗП - пејачката никогаш попровокативна

Press24 - 12.12.2017

Во полуфиналната емисија на ТЛЗП, која ја гледавме на Сител, пејачката и член на жирито Александра сите ги маѓепса со свечениот фустан и најдлабокото деколте до сега. Во финалето поминаа Тијана Дапчевиќ, која имаше најмногу гласови од публиката, ...

19 поврзани вести »

Соседи се скарале кој има подобар автомобил, па решиле да ги испробаат на снегот (видео)

Press24 - 12.12.2017

Двајца соседи решиле да си ги испробаат своите автомобили на снегот, едниот со BMW E46 320xi a другиот со Audi A4 1.9 TDI. Audi Quattro, би требало да има погон на сите четири тркала, па и би требало да има предност во овој тест на снег, но ...

Фото: Ќерката на Мирослав Илиќ ретко се појавува во јавноста, а сега дошла на неговиот концерт

Press24 - 12.12.2017

Познатиот пејач Мирослав Илиќ синоќа одржал концерт во Сава центарот во Белград, како и секоја година во овој период. На концертот освен фановите дошле многубројни пријател и семејството како поддршка.

3 поврзани вести »

Три ќерки и една мајка, но можете ли да погодите која е?(фото)

Press24 - 12.12.2017

На својот инстаграм профил, Натали Вардел од Австралија, објавила фотофрафија и во описот под неа стои: „Се гордеам на многу работи во животот, но најмногу на моите три ќерки“ напишала таа, а сите кој ја видоа фотографијата останаа збунети.

7 поврзани вести »

„Не ни беше лесно“ - Боба Живојиновиќ откри детали за кризата во бракот со Лепа Брена

Press24 - 12.12.2017

Некогашниот спортист откри дека во текот на брачниот живот не секогаш имало убаво моменти, односно дека имало моменти кога морал да се бори за својот брак и да ги преброди кризните моменти, кои ги имало во првите години од романсата.

3 поврзани вести »

ВМРО-ДПМНЕ најави блокирање на три раскрсници - овие улици ќе бидат затворени

Press24 - 12.12.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска најавуваат дека повторно ќе протестираат и блокираат раскрсници во знак на протест за притворените за настаните од 27. април. „Монтираниот политички прогон има за цел да влее страв кај секој еден Македонец кој си ја сака ...

66 поврзани вести »

Заев и еколошките здруженија разговараa за 16 „жешки точки“ кои ја загрозуваат животната средина

Press24 - 12.12.2017

Премиерот Зоран Заев и заменик министерот за животна средина Јани Макрадули синоќа оствари средба со претставници од граѓанската иницијатива „О2 коалиција за чист воздух“ и со други еколошки граѓански организации, активисти и поединци.

34 поврзани вести »

Може да биде многу опасно - сите го јадеме, а од него може да се добие Ешерихија коли

Press24 - 12.12.2017

Агенцијата за стандарди во прехрамбените производи во Велика Британија објавила предупредување дека бактеријата Ешерихија коли може да се добие од сирово брашно, а предизвикува пролив и повраќање, односно може да доведе до застој во работата на ...

2 поврзани вести »

Кофи: Македонија треба да го искористи позитивниот развој за што поскоро интегрирање во НАТО

Press24 - 12.12.2017

Актуелните безбедносни предизвици во регионот, како и искуствата на АРМ во доменот на меѓународните операции предводени од страна на НАТО биле темите на разговор меѓу началникот на генералштабот на АРМ, генерал-потполковник Методија Величковски со ...

23 поврзани вести »

Димитров на работен ручек со колегите од земјите-членки на ЕУ и државите кандидати

Press24 - 12.12.2017

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска во Брисел ќе учествува на работен ручек со министрите за надворешни работи на земјите-членки на Европската унија и земјите-кандидати за членство во ЕУ, во организација на министерот за ...

33 поврзани вести »

Видео: Снежна бура во Холандија - откажани повеќе од 400 летови, колапс во сообраќајот

Press24 - 12.12.2017

Повеќе од стотина летови се откажани, училиштата се затворени, а хаос е настанат и во сообраќајот денеска во Холандија. Националниот метеоролошки центар издаде аларм за највисок кодекс на претпазливост во вакви случаи – црвено.

40 поврзани вести »