TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пулс24

Кичевчани порачаа: Претседател на Собрание и Влада качени на Тиранската платформа нема да има

Пулс24 - тукушто објавено

Пред платото на Домот на културата во Кичево и вечерва на протест се собраа поддржувачите на Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Даме Силјаноски истакна дека Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија” има став и цврсто барање ...

50 поврзани вести »

Груевски оствари средба со шефот на парламентарната група на австриската владејачка партија Лопатка

Пулс24 - пред: 22 мин

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска во Виена се сретнал со шефот на парламентарната група на владејачката партија и поранешен секретар во министерство за надворешни работи на Австрија, Рајхолд Лопатка.

54 поврзани вести »

Дојчиновски: Живееме под ова сонце на нашето знаме, сонцето за кое се бореле нашите предци и нема да дозволиме тоа ...

Пулс24 - пред: 2 часа

Ова е уште еден убав ден во нашата Македонија каде што сите ние се уште сме заедно и ќе бидеме заедно и Македонци и Албанци и Турци и Власи и Роми и Бошњаци сите ние ќе живееме заедно во оваа наша заедничка Македонија, изјави актерот Владо ...

7 поврзани вести »

Димовски: Колегите Албанци во неколку наврати кажаа дека платформата е условот за да има Влада со СДСМ

Пулс24 - пред: 2 часа

Илија Димовски денес повторно потсети дека албанските политичари неколку пати досега јасно кажаа дека единствен услов за состав на влада со СДСМ е прифатената платформа од страна на Заев. -Барањето стои.

5 поврзани вести »

Граѓаните порачаа: Ќе треба да се кријат сите кои одат против народот кој си ја сака својата држава

Пулс24 - пред: 2 часа

Граѓаните веќе скоро 2 месеци, поточно 59 дена се на улиците за заштита на унитарноста на својата држава. Еден од главните организатори на граѓанската иницијативата, Богдан Илиевски кажа дека деновиве сме читале најразно разни лажни вести за ...

7 поврзани вести »

Фрчкоски фатен како излегува од просториите на СЈО

Пулс24 - пред: 3 часа

Камерата на ТВ нова го забележа Љубомир Фрчкоски, еден од главните идеолози на СДСМ, како излегува од просториите на Специјалното јавно обвинителство. Засега се уште не е познато дали Фрчкоски бил повикан од страна на специјалните јавни обвинителки, ...

7 поврзани вести »

„За заедничка Македонија“: Остануваме на улиците колку што е потребно!

Пулс24 - пред: 3 часа

„За заедничка Македонија“: Остануваме на улиците колку што е потребно! -Денеска е 59 ден откако граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА реши да излезе на улиците и да каже дека нема да дозволи никој да си игра со нашата заедничка држава и ...

50 поврзани вести »

Отворена терасата на Дистрикт бар и ресторан

Пулс24 - пред: 3 часа

По речиси една година од отворањето на Скопје Мериот Хотел, во петок на 28.04.2017 г, Дистрикт бар и ресторан официјално ќе ги отвори вратите на својата тераса, а отворањето е слободно за сите љубители на добриот и префинет стил и опуштена атмосфера.

5 поврзани вести »

Пропадна мисијата на Мекалистер и Фленкенштајн за политичката криза во Албанија

Пулс24 - пред: 4 часа

Европските пратеници Кнут Фленкенштајн и Дејвид Мекалистер и по повеќечасовни разговори не ги убедија власта и опозицијата во Албанија да седнат на една маса и преку дијалог да ги надминат несогласувања.

24 поврзани вести »

Српските служби предупредуваат на можна ескалација на состојбата на Косово!

Пулс24 - пред: 4 часа

Официјална Тирана веќе со месеци наназад тајно дотура поголеми количини на оружје на Косово, а испораките одат потполно слободно бидејќи границата кон Албанија е отворена, пренесува српски Курир.рс Албанија, по налог на премиерот Еди Рама ги ...

59 поврзани вести »

Тирана и Приштина го оживуваат вековниот план за формирање на национална држава!

Пулс24 - пред: 4 часа

Идејата за Голема Албанија постои 140 години, а од неа Aлбанците не отстапуваат ниту денес. Неодговорните изјави на албанскиот премиер Еди Рама и Претседателот на Косово Хашим Тачи, заедно со военохушкачката порака на претседателот на општина ...

Денес, по 18.00 часот се очекува нов обид за државен удар во Собранието на Р.Македонија!

Пулс24 - пред: 4 часа

Државниот удар кој за вчера го имаше закажано Зоран Заев заедно со Албанските партии, а кој требаше да се случи по 18.00 часот откако сите пратеници кои ја поддржуваат тиранската платформа ќе се соберат во една од просториите на Собранието, и таму ...

8 поврзани вести »

Претседателот Иванов одбил средба со воениот хушкач Хојт Ји бидејќи имал други обврски!

Пулс24 - пред: 4 часа

Претседателот Ѓорге Иванов нема да се сретне со заменик помошник државниот секретар на САД, Хојт Брајан Ји, кој в понеделник ќе ја посети Македонија, информираат од кабинетот на шефот на државата.

94 поврзани вести »

Груевски: Наскоро нов автопат Демир Капија- Смоквица

Пулс24 - пред: 5 часа

Наскоро- нов автопат Демир Капија- Смоквица. Должина 28,2 км и инвестиција од 217 милиони евра, напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на својот Фејсбук профил. Наскоро- нов автопат Демир Капија- Смоквица.

11 поврзани вести »

Семејството Шумахер ја загуби битката на суд

Пулс24 - пред: 5 часа

Семејството на Михаел Шумахер деновиве е во вистински шок бидејќи најмалку што очекуваа е да биде одбиена нивната судската битка која ја водеше семејството Шумахер изминативе неколку години.

13 поврзани вести »

Новите инвестиции и високо- технолошкиот развој на системот за централно греење ќе донесе нови погодности за ...

Пулс24 - пред: 5 часа

БЕГ (Балкан енерџи груп) ќе ја заврши годинешната грејна сезона со нови 2300 потрошувачи, од кои скоро половината се потрошувачи кои во минатото се исклучиле од системот. Ова е дел од информацијата за активностите во грејната сезона 2016-2017 што ја ...

18 поврзани вести »

Земјоделците порачуваат: Нема да ви помине, ќе ве спречиме!

Пулс24 - пред: 6 часа

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ денеска по 59-ти пат ќе маршира низ скопските улици против Тиранската платформа и против избор на претседател на Собранието на Република Македонија кој поддржува таква платформа, направена во туѓа ...

103 поврзани вести »

Нападнале докторка во Куманово и ѝ се заканувале

Пулс24 - пред: 6 часа

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Ф.Л. (49) и М.Л. (20), двајцата од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,насилство”. -На 5-ти месецов околу 04.50 часот, во Ургентен центар во Куманово, пријавените грубо ...

13 поврзани вести »

Попоски: За избори решаваат Собранието и граѓаните

Пулс24 - пред: 7 часа

Вицепремиерот и министер за надворешни работи Никола Попоски денеска во Брисел имаше средви со повеќе европратеници и учествуваше на конференцијата во Европскиот парламент посветена на жртвите од Холокаустот, јави дописникот на МИА.

35 поврзани вести »

Пишев: Странците го одбраа Заев бидејќи знаат дека власта и парите му се поважни од државата

Пулс24 - пред: 7 часа

Васил Пишев од ВМРО-ДПМНЕ, денес даде до знаење дека Република Македонија ќе добие претседател на Собранието кој што ќе биде по волја на граѓаните, а не производ на некаков хибриден документ опасен за опстанокот на државата.

4 поврзани вести »