TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пулс24

УХМР најави промена на времето

Пулс24 - пред: 17 мин

До сабота ќе се задржи стабилно и суво време, по котлините со појава на магла особено во претпладневните часови, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Вo недела попладне најпрвин во западните делови ќе има врнежи од дожд, а на ...

43 поврзани вести »

Ана Ивановиќ потврди дека е бремена

Пулс24 - пред: 2 часа

Поранешната тенисерка Ана Ивановиќ на социјалните мрежи објави фотографија со која ги потврди шпекулациите дека е бремена. -Мало продолжување на нашеро семејство. Не можам да бидам посреќна, напиша Ивановиќ под споделената фотографија.

6 поврзани вести »

Загадувањето во главниот град на многу високо ниво

Пулс24 - пред: 2 часа

Во сите скопски општини синоќа загадувањето беше на многу високо ниво. Мерните станици покажуваат дека концентрации на ПМ 10 честичките во текот на ноќта надминувале 100 микрограми, а достигнале и до 400 микрограми на метар кубен.

41 поврзани вести »

Вкусно: Пристигнуваат тестенини со нутела!

Пулс24 - пред: 3 часа

Пристигнува новиот специјалитет кој можеби нема да биде добро прифатен од сите, но оваа необична спојка на благо и солено е новата храна за душа - тестенини со нутела крем. Оваа идеја е на италијанскиот ресторан "Carosello" во Австралија кој ќе им ...

36 поврзани вести »

Два земјотреси во реонот на Егејското Море

Пулс24 - пред: 3 часа

Два умерени земјотреси минатата ноќ се регистрирани во крајбрежни реони на Егејското Море во Грција и во Турција. Земјотрес со интензитет од 4,2 степени според Рихтеровата скала е регистриран околку полноќ во реонот на грчкиот град Катерини, во ...

41 поврзани вести »

Најстудено во Берово минус четири, во Скопје минус три

Пулс24 - пред: 3 часа

Најниска температура изутринава во седум часот е измерена во Берово, минус четири степени целзиусови, по што следат Скопје Петровец и Тетово со минус три, Битола, Струмица и Демир Капија со минус два, Лазарополе, Штип и Куманово. со минус еден.

39 поврзани вести »

Воздухот во Скопје, Битола и Тетово опасно канцероген

Пулс24 - пред: 3 часа

Воздухот во Скопје, Битола и тетово вечерва е опасен по здравјето на граѓаните. Додека граѓаните го дишат канцерогениот воздух, одговорните власти се кријат и не превземаат никакви мерки за подобрување на квалитетот на воздухот.

41 поврзани вести »

Времето денеска со температура до 16 степени

Пулс24 - пред: 4 часа

Времето денеска ќе биде сончево со мала облачност и со слаб ветер претежно од јужен правец. Температурата ќе се движи од 11 до 16 степени. Во Скопје слично време со температура до 14 степени.

43 поврзани вести »

Oткажа 17 концерти поради влошената здравствена состојба

Пулс24 - пред: 4 часа

Пред извесно време се шпекулираше дека Шакира има проблеми со здравствената состојба, но пејачката изјави дека се работи за нешто минливо. Иако Шакира откажа неколку концерти, таа била подготвена да се врати на сцената.

2 поврзани вести »

Има 21 година, а нејзината цел е да стане барбика

Пулс24 - пред: 4 часа

Таа работи како модел, а заработените пари ги троши на пластични операции. Потоа, објавува фотографии на Инстаграм и не се срами да каже дека пари добива и од спонзори. Аманда Ахола (21) од Финска е подготвена да направи буквално сè за да стане ...

Семејство живее во штала стара 150 години,но погледнете ја внатрешноста

Пулс24 - пред: 4 часа

Една штала во градот Анбан во близина на Њујорк, изградена е во 1860 година, а 150 години подоцна и таа дочекала реконструкција. Сопствениците одлучиле да создадат удобна куќа за живеење. Можеби ќе ви звучи чудно поради фактот дека некој би сакал да ...

4 поврзани вести »

Отидов на слава и ја кажав оваа реченица и поради неа станав најомразениот гостин, верувам и вие би сакале да го кажете ...

Пулс24 - пред: 16 часа

Стигна зимата и сите планови за диета се фрлени во вода бидејќи доаѓа сезона на славите и сите некако сме помирени со тоа дека килограмите ќе ги накачуваме. Јас оваа година решив да го прекинам тој циркус на гоење и паника покрај летото и просто да ...

2 поврзани вести »

Оваа Италијанка обожава да се фотографира по дрес и танга

Пулс24 - пред: 16 часа

Оваа девојка студира право, се занимава со манекенство, а во слободно време обожава да гледа фудбал. Станува збор за „адвокатката“ Лаура Бригато која обожава да оди на натпревари и да ги бодри своите омилени игачи, но доколку таа не е на стадионот ...

2 поврзани вести »

Пијано момче се обидува да се јави на мобилен па мораше и пријателот да помогне

Пулс24 - пред: 16 часа

Пијаните луѓе се воглавно смешни за гледање а понекогаш и тажни. Ова момче на видеото е во „борба“ со својот мобилен, се обиде нешто да направи со својот мобилен, но толку беше пијан што не можеше да го сврти телефонот со екранот кон себе, па ...

4 поврзани вести »

5 есенски “грицки” кои ќе ви помогнат во одржување на оптималната тежина

Пулс24 - пред: 16 часа

Сите ние имаме одредено време кога без оглед дали сме на диета или не, мораме нешто да грицнеме за да можеме да продолжиме со дневните обврски без кркорење во желудникот. Во продолжение, следува листа од пет лесни и здрави грицки кои можат да ви ...

Оваа Русинка ја има најтенката половина

Пулс24 - пред: 17 часа

Оваа Русинка се претставува како @likekate_ на друштвената мрежа Instagram, и токму таму има повеќе од 170.000 следбеници или обожаватели. Во описот на нејзиниот профил пишува дека е модел и дизајнерка.

3 поврзани вести »

Грицкате нокти?- 7 одлични решенија

Пулс24 - пред: 17 часа

Компулсивното грицкање на ноктите е навика којашто е далеку позастапена отколку што си мислиме. А секој којшто, за жал, успеал да потпадне под влијанието на оваа неубава навика, многу добро знае колку е тешко да се откаже од истата.

5 поврзани вести »

Брена објави фотографија стара 30 години, а ова е причината

Пулс24 - пред: 17 часа

Пејачката Лепа Брена ги воодушеви своите фанови на друштвените мрежи со нова објава. Пејачката се присетила на младите денови од пред 30 години, преку фотографија која ја споредила со сегашна, а сите забележале дека не дошло до голема промена.

41 поврзани вести »

Што кога ќе се соберат алиштата при перење?

Пулс24 - пред: 17 часа

Веруваме дека на многу жени, особено на „новите“ домаќинки, им се случило да стават алишта за перење, но кога ќе се исперат да видат нивна повеќекратно намалена варијанта. Многу често во таков случај облеката се фрила или се подарува на некој што ...

5 поврзани вести »

Слава на државна сметка- Алаѓозовски на куќна слава кај Стојанче Ангелов со службено возило и обезбедување

Пулс24 - пред: 18 часа

Големиот христијански празник Св. Архангел Михаил вчера беше одбележан и во домот на семејството Ангелови, а почесен гостин на прославата беше и министерот за култура Роберт Алаѓозовски кој отпатува во Штип специјално за прославата на празникот на ...

4 поврзани вести »