TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пулс24

Поради мистериозна болест лежела 10 години

Пулс24 - пред: 11 часа

Денеска Енџи е волонтерка во британската Фондација за превензија на самоубиства и јакнење на свеста за психичкото здравје. Енџи Мекевој (26) поминала повеќе од една деценија затворена во својата спална соба, премногу ослабнала, а лекарите никако не ...

Очаен татко: „Својата нова жена ја фатив во кревет со мојот син!“

Пулс24 - пред: 11 часа

Љубовните односи често се полни со турбулентни настани, а многу од нив понекогаш делуваат целосно нереално. Такви се и настаните од потресното писмо кое за британски таблоид го испратил еден шокиран сопруг.

Непознати таблети ставени во сендвич на родилка на ГАК

Пулс24 - пред: 12 часа

Медицинска сестра од Клиника за гинекологија и акушерство вчера вечерта пријавила дека на Клиниката, каде била примена родилка со породилни болки, дошле три машки лица. Лицата биле познаници на родилката кои и донеле храна, а во сендвичот ...

38 поврзани вести »

Приказна која секој родител мора да ја прочита

Пулс24 - пред: 12 часа

Млад брачен пар влегува во продавница. Мажот и жената долго време ги меркаат шарените играчки кои биле наредени на полицата. Тука имало кукла која се смее и која плаче, електрична гитара, минијатурни кујни во кои може да се печат и торти.

3 поврзани вести »

60 илјади евра доколку се преселите во ова село

Пулс24 - пред: 13 часа

Жителите на швајцарското село Албинен, во кантонот Вале, за десет дена ќе се одлучат за новата политика со која на странците подготвени да дојдат во селото да живеат барем десет години ќе им понудат пари. И тоа ни повеќе ни помалку, туку 60 000 евра.

21 поврзани вести »

Нивото на Црн Дрим тројно пониско

Пулс24 - пред: 13 часа

Нивото на Црн Дрим кај Ложани е тројно пониско од просекот за ноември, а речиси преполовени се водостоите на Крива река кај Крива Паланка, Пчиња кај Катлановска бања и Сатеска кај Ботун. Според денешните хидролошки мерења на УХМР, пониски нивоа ...

Среќен именден Ангел, Михаил, Мила, Милка

Пулс24 - пред: 13 часа

Овој празник е утврден во четвртиот век, за да го дефинира правилното почитување на ангелите. Празниот е во чест на сите ангелски чинови. Наречен е Собор на свети архангел Михаил, зашто архангел Михаил е војвода на целата ангелска војска.

32 поврзани вести »

Земјотрес ја стресе Македонија утринава

Пулс24 - пред: 14 часа

Потресот бил со јачина од 2,4 степени по Рихтер, на длабочина од 3 километри. Бил почувствуван 44 километри од Скопје, во Велес и Лозово. Потресот се случил околу 8 ...

57 поврзани вести »

Утрово во Битола измерени – 8 степени

Пулс24 - пред: 14 часа

Најниска температура од минус осум степени утрово се измерени во Битола, минус шест се измерени во Маврово и Лазарополе, минус пет во Крушево, минус четири во Крива Паланка, Охрид и Берово, минус три во Претор и Прилеп, минус два Ѓуриште, Пожаране, ...

33 поврзани вести »

Бил слеп а после 16 години за прв ги видел својата сопруга и син

Пулс24 - пред: 16 часа

Овој брачен пар својата животна приказна ја објавиле уште од 2016 година па од тогаш и се до сега е споделувана над 8 милиони пати. Често не сме свесни што имаме и се зимаме здраво за готово.

4 поврзани вести »

Шарапова седум години во затвор

Пулс24 - пред: 16 часа

Марија Шарапова се врати на терените по допинг-скандалот, но руската тенисерка сега се соочува со уште посериозни обвиненија во Индија, каде и се заканува затворска казна во времетраење од седум години, пишува Екипа.мк Тенисерката се наоѓа на удар ...

34 поврзани вести »

Тој е најмлад милијардер на свето

Пулс24 - пред: 16 часа

Џон Колисон е 27 годишно со потекло од Ирска е со потекло, е најмлад милијардер на светот кој своето богатство сам го стекнал. -Луѓето често ме пашуваат колку сум се чувствувам како да сакаат некој интересен одговор, а јас немам ништо да кажа, вели ...

8 поврзани вести »

Вака изгледа Беквалац во шестиот месец од бременоста

Пулс24 - пред: 16 часа

Српската пејачка Наташа Беквалац се одлучи да се повлече од сцената и настапите и мирувајќи да го помине остатокот од бременоста. Таа треба да се породи на почетокот на идната година, а и покрај тоа таа секојдневно добива позитивни коментари дека ...

4 поврзани вести »

Во велешкиот архив, се чува тапија стара 2,5 века

Пулс24 - пред: 16 часа

Богата документација од богатите велешки трговски семејства.Меморандуми од пред стотина години кои и денес изгледаат европски. Прошталното писмо на првоборецот Васил Антевски Дрен пред да биде стрелан.Документи кои биле јатаците на Јован Бабубнски, ...

Мнф: Нашата борба

Пулс24 - пред: 16 часа

Со добра воља, муабети, компромиси и слични галантно-дипломатски тактики, веќе не оди. Нештата мора да се интенизивираат и заоштрат. Потребно е едно радикално јадро, кое ќе има нулата толеранција за сопствените, македонските, единки со криза на ...

Откако минатата недела го погреба сопругот пејачката Тајчи се разболе

Пулс24 - 20.11.2017

Поранешната позната балканска пејачка Татјана Камерон- Тајчи која ја претставуваше Југославија на Евровизија минатата недела го загуби својот сопруг. Откако пејачката се збогува со сопругот кој водеше битка со ракот, се чини дека нејзиниот кошмар се ...

5 поврзани вести »

Водителката на ТЛЗП обожува да се фотографира по танга и да го истакнува задникот

Пулс24 - 20.11.2017

Се уште остана неразјаснето зошто водителката Марија Килибарда повеќе не е дел од шоуто ТЛЗП, но од друга страна јасно е зошто младата и атрактивна водителка Нина Сеничар го зазеде нејзиното место.

Руска пензионерка ја доби најголемата премија на лото

Пулс24 - 20.11.2017

Пензионерка од Русија освоила пола милион рубљи, односно 7,2 милиони евра на лотарија, а со тоа оваа сума е и најголема во историјата од постоењето на лотото во Русија. Државната лотарија „Столото“ објави дека Наталија Власова (63) од едно населено ...

12 поврзани вести »

Ѕирнете во луксузниот дом на Емина Јаховиќ

Пулс24 - 20.11.2017

Пејачката Емина Јаховиќ во Истанбул живее во луксузна вила, а таа и нејзиниот сопруг Мустафа Сандал воделе сметка за секој детаљ додека го уредувале домот. Во домот вреден дури 700 илјади евра, преовладува црната и сивата боја, а уредена е во ...

5 поврзани вести »

Погодете која е мајката на фотографијата

Пулс24 - 20.11.2017

Една мајка предизвикала бура на друштвените мрежи. Поставила фотографија со своите ќерки, но многумина не можат да одредат која од од нив три е мајката. Имено, 40-годишната Киенија Букер изгледа исклучителни младолико, па со самото тоа може да ...

5 поврзани вести »