TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пулс24

Скопјанка нападната од нејзиниот љубовник

Пулс24 - 17.11.2017

Четириесет и едногодишна скопјанка пријавила во полиција дека нејзиниот поранешен 32-годишен љубовник физички ја нападнал и се заканувал дека ќе објави фотографии со експлицитна содржина. Според пријавата, 41-годишната Л.Е.

30 поврзани вести »

Замена за ручек: Салата со туна и ориз

Пулс24 - 17.11.2017

Еден класичен ручек заменете го со оваа богата салата полна со зеленчук и зачини… Состојки: 900 g варен, ладен ориз 400 g прачиња туна 200 gсмрзнат грашак 1 црвена бабура 100 g црни маслинки без семка 1 лажица капар Пола веза магдонос 4 лажици ...

Седум позитивни ефекти на лимонот врз вашиот организам

Пулс24 - 17.11.2017

Лимонот е корисен на повеќе начини и има разновидна примена. Овој жолт плод содржи голема количина на витамин Ц, но и други витамини (витамин Б, рибофлавин) и минерали како калиум, калциум, фосфор и магнезиум.

5 поврзани вести »

Поднесена кривична против едно лице за убиството на Мартин Јанушев

Пулс24 - 17.11.2017

Имаме несоборливи докази дека лицето Ф.С. е сторител на убиството на Мартин Јанушев, информираше денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски при посетата на СВР Скопје. – Поднесена е кривична пријава, а стапуваат и другите мерки кои ...

82 поврзани вести »

УХМР: Од недела заладување со снег

Пулс24 - 17.11.2017

Од недела се очекува заладување со дожд на пониските места и снег на планините и на повисоките места над 800 метри. УХРМ денеска соопшти дека под влијание на постудена и релативно влажна воздушна маса од недела ќе преовладува облачно време, а кон ...

24 поврзани вести »

Љубовен ден во Драма Студио – Give a little Lovecat Spread a little Cat Love

Пулс24 - 17.11.2017

Lovecats брендот во Драма студио со потпис на модниот дизајнер Ивана Кнез само денес ќе е достапен во промо пакети од 30% до -80%. Освен понудените промо #lovepacks, трендсетерите ќе имаат можност да креираат свои пакети, да се дружат со ...

6 поврзани вести »

Не се одвојува од овој скап предмет за кој многумина сметаат дека е тотална глупост

Пулс24 - 17.11.2017

Кога сте холивудска ѕвезда, вашето кафе доаѓа во посебна чаша. Тоа барем важи за 48-годишната актерка и пејачка Џенифер Лопез, која прославила една млада дама, односно нејзината работа. Имено, Џенифер во последните неколку недели не се одвојува од ...

2 поврзани вести »

Докторот му соопштил дека се разбудил од кома во 2023

Пулс24 - 17.11.2017

Откако се онесвестил од премногу алкохол, пријателите се обиделе да го преплашат овој човек така што одлучиле да му подготват местенка која долго ќе ја памти. Имено, Јутјуберот „Tom Mabe“, кажал како неговиот пријател Реј само што ја добил петтата ...

Црвената е бојата на есента

Пулс24 - 17.11.2017

Некои бои, како црвената на пример, најчесто се поврзуваат со пролетта и летото. Но, црвената боја е најпосакуваната боја во сите модни комбинации за оваа есен. Оваа сезона се задолжителни и црвените чизми и модните додатоци во таа боја.

2 поврзани вести »

Водостоите на дел од реките во Македонија се зголемени

Пулс24 - 17.11.2017

Зголемени водостоите на реките, Дојранското Езеро трипати над просекот Водостоите на дел од реките во Македонија се зголемени и го надминаа ноемврискиот просек по обилните врнежи дожд кои ја зафатија државата.

28 поврзани вести »

„Деспасито“ ги собра Латино Греми наградите

Пулс24 - 17.11.2017

Годинешниот мегахит „Despacito” на Порториканците Луис Фонси и Деди Јенки освои најмногу Латино Греми награди на 18-то доделување кое се одржа сношти во Лас Вегас. Песната победи во категориите: пeснa на годината, најдобро видео, запис на годината и ...

23 поврзани вести »

Околу 130 деца умираат дневно во Јемен

Пулс24 - 17.11.2017

Меѓународната хуманитарна организација „Спаси ги децата“ предупреди дека секој ден во воено разурнаниот Јемен умираат околу 130 деца. Оваа организација наведува дека стапката на смртност се зголемува поради актуелната блокада што ја наметна ...

23 поврзани вести »

Ќе врне и денес, најмногу дожд во Гевгелија

Пулс24 - 17.11.2017

Најмногу дожд, 38 литри на квадратен метар, во изминатите 24 часа наврнал во Гевгелија, соопшти утрово Управата за хидрометеоролошки работи. Во Крушево до 7.30 часот се измерени 33 литри на метар квадратен, во Демир Капија 25 литри, 24 во Пожаране и ...

Меланија Трамп ги изненади модните критичари со нејзината необична облека

Пулс24 - 17.11.2017

Првата дама, која заедно со нејзиниот сопруг е во посета на Кина, се појави во црн фустан со розови цветни мотиви. Автори на облеката вредна 3.000 долари се нејзините омилени дизајнери од Dolce & Gabbana.

„Здрави“ навики што се всушност – нездрави

Пулс24 - 17.11.2017

Настојувате да бидете истрајни во спроведувањето некои здрави навики, како што се дезинфекција на рацете, полнење на ладилникот со производи со мала количина на маснотии или, пак, неколку часа сон повеќе за време на викенд.

Извршител исфрлил семејство од стан, а сега им плаќа кирија

Пулс24 - 17.11.2017

Еден судски извршител од Радом, во централна Полска по барање на судот од стан исфрлил стара жена и нејзиниот возрасен син. Но, се се променило кога дознал дека се задолжиле за да платат лекување, бидејќи синот боледува од рак, па им изнајмил стан ...