TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пулс24

Пронајден дневникот на убиената Јелена! Во него опишала се

Пулс24 - 16.11.2017

Непосредно по убиството на Јелена Крсмановиќ Марјановиќ во април 2016. година на насипот кај Борча, пронајден е и нејзиниот дневник каде ги раскажувала сите стравови и ужаси. Со ова инспекторите кои повеќе од година ипол работат на случајот, за кој ...

55 поврзани вести »

Што најавува УХМР за овој викенд?

Пулс24 - 16.11.2017

Под влијание на циклонска активност со центар над јужна Италија до петок ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд. Денес врнежите ќе бидат послаби и повеќе застапени во западните и северните делови, а ќе се интензивираат во втората половина на ...

95 поврзани вести »

Ставете кромид во чорапите и преноќете со нив,следниот ден ќе се случи чудо

Пулс24 - 16.11.2017

Дали знаевте дека вашите стапала се директен влез во вашето тело, преку она што кинеските доктори го нарекуваат меридијани? Меридијани се патиштата кои водат кон секој орган во телото. И додека некои тврдат дека такво нешто не постои, кинеската ...

5 поврзани вести »

Маска за лице од домати и мед

Пулс24 - 16.11.2017

Маската за лице направена од домат и мед ќе ви помогне да ги отстраните токсините кои можат да предизвикаат појава на митесери, акни и други неправилности на кожата. Доматот претставува одличен антиоксиданс и е честа состојка во препаратите за нега ...

Шерифовиќ пред нервен слом

Пулс24 - 16.11.2017

Марија Шерифовиќ во последната епизода на емисијата „Ѕвездите на Гранд“ во саботата речиси доживеа нервен слом Таа била бесна поради тоа што останатите членови од жирито дале гладови на кандидат кој не бил квалитетен.

9 поврзани вести »

Земјотрес ја стресе Македонија предмалку

Пулс24 - 16.11.2017

Земјотрес од 3,5 степени според Рихтеровата скала предмалку ја стресе Македонија. Како што соопшти Европско медитеранската сеизмолошка служба, земјотресот е почувствуван во 11:45 ...

Дождот ги зголеми нивоата на реките и езерата

Пулс24 - 16.11.2017

Нивото на Дојранското Езеро е речиси три пати повисоко од просекот за ноември, додека нивоата на Преспанското и Охридското се во рамки на просекот, покажува денешното хидролошко мерење. Според УХМР, водостоите на повеќето реки низ Македонија се ...

Детали за тешка сообраќајка на Партизанска

Пулс24 - 16.11.2017

Три лица се пожалиле на повреди по сообраќајната несреќа која вчера околу 23 часот се случи на булеварот „Партизански Одреди“ во близина на Универзална сала. Од полицијата информираат дека во несреќата учествувале автомобили „Фиат“ и „Нисан“.

26 поврзани вести »

Единственото официјално момче на Цеца после Аркан

Пулс24 - 16.11.2017

Моделот и манекен Владимир Цветковиќ беше единствено момче кое пејачката Светлата Цеца Ражнатовиќ во претстави на јавноста. Пејачката и манекенот се забавуваа шест месеци, после што е завршена една од најсериозните врски на Цеца после смртта на ...

55 поврзани вести »

Овие 3 хороскопски знаци најчесто остануваат без партнер

Пулс24 - 16.11.2017

Близнаци, Лав и Водолија се трите знаци кои имаат најголеми шанси да останат сами. Погледнете што велат ѕвездите за нив. Близнаци За припадниците на овој воздушен знак карактеристична е љубопитноста и детската природа.

20 поврзани вести »

Бура и денеска во Грција

Пулс24 - 16.11.2017

Грчката Национална метеоролошка служба и за денеска најави дожд и бура во земјата. На места бурата ќе биде силна, особено во реонот на Јонското Море, во континенталниот дел, на островот Евбеја, како и во западниот дел на островот Крит, ...

23 поврзани вести »

Мачката Химера, поради својот невообичаен изглед е новата ѕвезда на Инстаграм

Пулс24 - 16.11.2017

Мачката Химера, поради својот невообичаен изглед (едната страна ѝ е црна, а другата жолта) е новата ѕвезда на Инстаграм, каде има повеќе од 34 илјади следбеници. Химера е грчко митолошко суштество кое е составено од делови на повеќе различни животни.

Овој маж е најсекси на планетава

Пулс24 - 16.11.2017

Кантри ѕвездата Блејк Шелтон е прогласен за најсекси маж на планетава за 2017-та година според изборот на магазинот „Пипл“. Кога слушнал за признанието, реакцијата на Шелтон, кој не обожава да е во центар на внимание, била: „Мора да ви снемало луѓе“.

5 поврзани вести »

Обилни врнежи од дожд со слаб до умерен ветер

Пулс24 - 16.11.2017

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд кои на повеќе места ќе бидат обилни, особено во северозападните, централните и југоисточните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец.

95 поврзани вести »

ДОКАЗ: За неа се вели дека го има најдобриот задник на нашата фолк-естрада

Пулс24 - 16.11.2017

Познатата фолк-пејачка Татијана Стефановска веќе со години ја носи титулата – најдобар задник помеѓу нејзините колешки и по се изгледа уште долго време ќе биде така. Таа на својот профил на Инстаграм објави фотка на која во преден план е токму ...

Некогаш се „тепаше“ со Роналдо, денеска заработува како магационер

Пулс24 - 16.11.2017

Нуџеин Геца е дефанзивец од Босна и Херцеговина кој кариерата ја градеше во клубови од оваа земја, а во 1996 година играше за својата репрезентација против Бразил каде задача му беше да го запре Роналдо.

Нема жртви во тешката сообраќајка на Партизанска

Пулс24 - 16.11.2017

Нема жртви во тешката сообраќајна несреќа која вчера се случи на булеварот Партизански одреди, карши Силбо, објави порталот Фактор.мк. Сообраќајната несреќа се случила околу 22 и 10 часот, а очевидци за порталот сведочат за огромен тресок.

26 поврзани вести »

Цуцуловски: Македонија станува КУЛА ВАВИЛОНСКА

Пулс24 - 15.11.2017

МАКЕДОНИЈА И КУЛАТА ВАВИЛОНСКА. Интересен е старобиблискиот мит за Кулата Вавилонска. Може да се чита/толкува на повеќе начина. Сe зависи од кој агол/позиција се толкува. Впрочем, познато е дека не постои еднозначно читање/егзегеза на Библијата, ...