TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Репортер

Направите си сами колачиња со порака – Лесно е!

Репортер - пред: 58 мин

Сега, овие колачиња можете да ги направите и вие дома. Тоа би било одличен начин да ги изненадите пријателите за време на заедничко собирање, ручек или вечера. Прво, испечатете пораки по ваша желба,љубовни, мотивациски, смешни или обични и исечете ...

11 поврзани вести »

(ВИДЕО) КОЈ ИМ ДОЗВОЛИ?! – НАСА спроведе „Chemtrails“ експеримент над Мериленд

Репортер - пред: 1 час

НАСА го изведе својот прв јавен Chemtrails експеримент во Мериленд, во четвртокот, прскајќи вештачки облаци во атмосферата во обид да ја заштити Земјата од штетното вселенско време. Во 4:25 часот, до 4:42 часот утрото, НАСА лансираше ракета со ...

Тајната на Цуне – Тито сакал да го уапси, затоа што пеел за четниците

Репортер - пред: 2 часа

Пејачот во петокот почина на 85 годишна возраст, и своевремено беше обвинет дека во текот на живото во САД, пеел за четниците, па му било забрането да работи. Еден од најдобрите тенори на народната музика Предраг Цуне Гојковиќ (85), кој не напушти ...

6 поврзани вести »

(ВИДЕО) Цеца направи незаборавна вечер во Будва – Во публиката и нејзината несудена снајка

Репортер - пред: 2 часа

Светлана Цеца Ражнатовиќ синоќа направи хаос во една дискотека во Будва. Покрај неколкуте илјадници луѓе, на нејзиниот настап беше и една од нејзините поранешни снајки, Ксенија Бујишиќ. Ксенија постави снимка на Инстаграм, каде може да се види колку ...

27 поврзани вести »

Оваа работа во Германија никој не сака да ја работи, а дневницата е 150 евра

Репортер - пред: 3 часа

Дневницата за берење аспарагус во Германија изнесува 150 евра, работниот ден трае од 8 до 10 часа, а вклучена е и пауза, додека неделите се неработни. На интернет форумите исто така се разменуваат информации за заминувањето во Германија и информации ...

3 поврзани вести »

(ВИДЕО) Љубов на прво сослушување – Жељко Самарџиќ конечно ја претстави својата МИЛА!

Репортер - пред: 3 часа

Ова воедно е најава на новиот албум на пејачот, и низата на спотови кои ги подготви за својата публика. По долгото чекање, конечно осамна спотот за песната „Мила“, новиот сингл на Жељко Самарџиќ.

(ФОТО) Ослабе па го покажа – Сите се прашуваа како изгледа задникот на Дара Бубамара – Сега го видоа

Репортер - пред: 3 часа

Пејачката никогаш не изгледала подобро, па гордо ја истакна својата позадина, и ги израдува обожавателите.Дара Бубамара во последно време гордо ги истакнува своите секси облини, бидејќи изгуби вишок на килограми и на нејзина адреса константно ...

27 поврзани вести »

ЗАБРАНА ОД КИЕВ – Емир Кустурица стигна на украинската црна листа – Еве за што!

Репортер - пред: 4 часа

Српскиот режисер и музичар Емир Кустурица стигна во базата на украинскиот сајт „Миротворец“. Како што е соопштено, тој е на списокот ставен поради „намерното кршење на државните граници на Украина“, и учествуваше во активностите на територијата на ...

3 поврзани вести »

(ФОТО) Не стигна да испозира – Вака Анастасија изгледа, кога Цеца ќе ја сликне

Репортер - пред: 4 часа

Анастасија Ражнатовиќ секогаш објавува фотки на кои е целосно средена. Наследничката на Цеца овој пат не стигна да испозира на сликата, затоа што ја сликна нејзиата позната мајка. Сепак, Анастасија ја објави на Инстаграм и покрај тоа што Цеца ја ...

27 поврзани вести »

БОМБЕТИНА! – Заборавете на досегашната Милица Павловиќ – Ова е нејзиното најжешко издание досега

Репортер - пред: 4 часа

Пејачката во Будва гордо ги истакна своите атрубути, и тоа во минимален фустан и во никогаш пожешка поза.Милица Павловиќ неодамна ги изнеади сите во провокативен стајлинг кој го одбра за настапот во Белград, а изгледа дека реши ова лето на мажите ...

(ВИДЕО) Романтичен танц: Запросување кое освои многумина

Репортер - пред: 4 часа

Ешли и Фил се двајца совршени танчари кои овој момент вечно ќе го паметат. Пред група танчари започнаа да танцуваат на „You & I“ од Џон Леџенд и Фил на огромно изненадување на сите, клека на колена за да ја побара својата сакана за ...

(ВИДЕО) 100 годишна жена ја открива тајната на долгиот живот

Репортер - пред: 4 часа

Оваа бабичка веднаш ќе ви го подобри расположението со својот ведар дух. Секој пат кога ќе чуеме приказна за некој што живее 100 години и повеќе, веднаш го ставаме под лупа својот живот и се запрашуваме: „Што треба да сториме за да стигнеме дотаму?“ ...

2 поврзани вести »

(ВИДЕО) Ставија коза во кафезот на гладниот тигар – ОВА НИКОЈ НЕ ГО ОЧЕКУВАШЕ!

Репортер - пред: 4 часа

Во еден руски парк во кафезот на тигарот беше уфрлена коза, како храна за гладниот тигар. Но, она што никој не го очекуваше, е дека тие создадоа посебена врска во 2015 година, и до ден денешен живеат заевно во единствена заедница.

5 поврзани вести »

(ВИДЕО) Драматично спасување од запалено возило

Репортер - пред: 4 часа

На Јутјуб осамна драматичен момент од борба за живот по сообраќајна несреќа, што се случи во Азербејџан. Имено, на автопатот меѓу Ростов и Баку дојде до судир кога една „Лада“ се „забила” во „Волга“.

(ФОТО) Три славни личности извршија самоубиство – Сите имаа една заедничка работа

Репортер - пред: 4 часа

Низ интернетот кружат бројни теории на заговор за познати личности од Холивод кои решиле себе си да си го одземат животот. Меѓу нив се и Крис Корнел, Робин Вилијамс и Честер Беннгтон, за кои корисниците на социјалните мрежи приметија дека имаат ...

10 поврзани вести »

(ФОТО) Откриен полот на бебињата кои ги чекаат Жељко и Јована Јоксимовиќ

Репортер - пред: 4 часа

Јована Јоксимовиќ ќе се породи во октомври во Белград.Жељко и таа наскоро своето семејство ќе го прошират за уште два нови члена, бидејќи за околу два месеци ќе станат родителите на близнаците.

16 поврзани вести »

Родителите го напуштиле зошто бил грд, а денес е инспирација за многумина

Репортер - пред: 4 часа

Џон Ланкстер е роден со Трајер Колинсовиот синдром,поточно без неколку коски на лицето, што предизвикало деформација на неговото лице. Неговата мајка рекла дека не чувствува никаква поврзаност со тоа дете и го дала на посвојување 36 часа откако се ...

(ФОТО) Поранешната жена на Аца Лукас објави фотка – Сите се прашуваат што стана со задникот?

Репортер - пред: 4 часа

Соња се пофали со ново парче гардероба, но еден детал не им се промакна на оние кои ја следат на Инстаграм. И додека се полемизираше за тоа дали Аца Лукас и Бранислава Пашајлија ја заверија едномесечната врска, поранешната жена на фолкерот, Соња ...

17 поврзани вести »

(ВИДЕО) Што прави Путин кога истура дожд?

Репортер - пред: 6 часа

На церемонијата за одбележување на почетокот на големата патриотска војна во Русија почнува пороен дожд, а претседателот Владимир Путин треба да положи венец на спомен ...

3 поврзани вести »

(ВИДЕО) Се обиде да украде автомобил, но поради тоа што го виде внатре почна да бега за да спаси жива глава

Репортер - пред: 6 часа

Снимката на која еден човек се обидува да украде автомобил, го обиколи светот. Крадецот полека се доближи до автомобилот, провери дали некој го гледа и тогаш почна да ја отвара вратата. Но, таму го чекше вистинско изненадување.

4 поврзани вести »