TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Репортер

„Фејсбук“ со нова алатка – ракетата е пуштена

Репортер - пред: 40 мин

Социјалната мрежа „Фејсбук“ денеска заврши со објавувањето на новата алатка „Explore Feed“ до сите свои корисници. Оваа алатка, која се крие зад иконата во форма на ракета, многу корисници ја добија пред неколку недели, а на истата се објавуваат ...

2 поврзани вести »

Новата љубов на Бред Пит личи на Анџелина

Репортер - пред: 40 мин

Иако многумина се надеваа дека Бред Пит и Анџелина Џоли ќе ги решат проблемите и нема да се разведат, сепак, се чини дека актерот продолжил понатаму. Тој, според американските медиуми, веќе има нова љубов, триесет години помладата актерка Ела Парнел.

5 поврзани вести »

Сузана Спасовска се огласи: Тука сум луѓе мои!

Репортер - пред: 40 мин

Фолк-пејачката Сузана Спасовска се врати од Кина, каде што престојуваше изминатиов период. Таа на својот фејсбук-профил објави статус на кој вели „Тука сум луѓе мои, се вратив од Кина. Овој пат беше кратко, ама слатко“.

4 поврзани вести »

Посна шпанска пита

Репортер - пред: 59 мин

Потребни состојки: 200гр растителен кашкавал 1 чаша (од 200 мл) масло 1 чаша пченично брашно 1 чаша пченкарно брашно 1 прашок за пециво 100гр црвена пиперка 100гр зелени маслинки 1 чаша минерална вода сол по вкус Начин на подготовка: Изрендајте го ...

20 поврзани вести »

Викторија и Дејвид Бекам наздравија со вино од 4 илјади евра

Репортер - пред: 59 мин

Викторија и Дејвид Бекам се познати по тоа што сакаат да уживаат во романтични интимни вечери. Познатата двојка тоа го направила пред некоја вечер во Лондон каде што на вечерата наздравиле со вино кое чини 4 илјади евра.

13 поврзани вести »

Нацистите сексот го ограничиле на 15 минути, а дозволена била само една поза

Репортер - пред: 2 часа

По наредба на Хајнрих Химлер во Матхаузен е основана првата од десетте јавни куќи во концентрацискиот логор во Германија. Девојките не смееле да бидат Еврејки, а целата акција морала да трае најмногу 15 минути.

Каролина, Тавитјан и Јана, гости на концертот на Шербеџија

Репортер - пред: 2 часа

Каролина Гочева, Гаро и браќата Тавитјан и актерката Јана Стојановска ќе бидат специјални гости на концертите на Раде Шербеџија што ќе се одржат во Скопје на 4 и 5 ноември. Билетите за овие концерти се веќе пуштени во продажба преку продажната мрежа ...

Девојката на принцот Хари на чај со кралицата

Репортер - пред: 2 часа

Меган Маркл, девојката на принцот Хари, деновиве била забележана како влегува во Бакингамската палата каде што се сретнала со кралицата Елизабета Втора. Светските медиуми пишуваат дека за време на нивната средба тие пиеле чај во приватната дневна ...

5 поврзани вести »

Омер и Дефни објавија нови фотографии од снимањето на филмот „Време за среќа“

Репортер - пред: 2 часа

Новиот филм „Време за среќа“, во кој глумат турски актери Бариш Ардуч и Елчин Сангу и кој ја освоија публиката, ќе ја има својата премиера на 11 ноември. Фановите со нетрпение го очекуваат заедничкиот филм во кој тие пак се во љубовна врска, во ...

2 поврзани вести »

(Видео) Јана Стојановска и Петар Арсовски раскажаа како е да се игра со Бјелогрлиќ

Репортер - пред: 2 часа

Јана Стојановска и Петар Арсовски се дел од македонските актери кои глумат во новата серија на Драган Бјелогрлиќ, „Сенки над Балканот“. Покрај нив, во серијата глумат и Никола Ристановски и Тони Михајловски.

Студентите и годинава најмногу ги сакаат аптеките Зегин

Репортер - пред: 2 часа

Компанијата Зегин и Healthy food by Zegin е бренд со најпозитивен имиџ меѓу студентите во земјава, и воедно единствен PREMIUM бренд од фармацевсткиот сектор во Македонија. На анкетата која по трет пат ја организираше STUBRAND над 50 проценти од ...

2 поврзани вести »

Пронајдена двојничката на Бијонсе

Репортер - пред: 2 часа

Оваа девојка со фотографиите на својот инстаграм-профил го збуни светот. Бијонсе Жизел Ноулс е славна американска поп-пејачка, актерка и текстописец. Се оствари и на полето на глумата кога ја толкуваше главната улога во филмот „Dreamgiirls“, каде ...

3 поврзани вести »

Дебелите луѓе се почувствуваа навредени па „Гугл мапс“ го тргна бројачот на килограми

Репортер - пред: 2 часа

„Гугл мапс“ ќе го отстрани својот бројач на калории затоа што некои дебели луѓе се почувствувале навредени. Значката која покажува колку калории корисникот ќе потроши доколку пешачи место да вози автомобил или користи јавен превоз, ќе биде ...

2 поврзани вести »

Напивка што ќе ви ја поправи крвната слика

Репортер - пред: 2 часа

Намалувањето на нивото на хемоглобин во крвта, независно од бројот на црвени крвни клетки (еритроцити), го намалува капацитетот на крвта да го пренесува кислородот, што доведува до анемија.

2 поврзани вести »

Инвазија на џиновски глувци во Шведска

Репортер - пред: 3 часа

Во последните неколку години инвазијата на глувци во Шведска не е повеќе новост. Сега вниманието на Швеѓаните во градот Гетеборг го сврте приказната за нивниот раст и големина. Глувците се хранат со огромни количини органски отпад што го фрлаат ...

2 поврзани вести »

(ИНТЕРВЈУ) Катарина Ивановска: Ќе го носам Вања во Њујорк за да му раскажам за мојот живот

Репортер - пред: 3 часа

Катарина Ивановска, македонскиот топ-модел со интернационална кариера, пред пет месеци стана мајка. Бебето Вања сега е центарот на нејзиното внимание. Вели дека мајчинството ја разубавело однатре и ѝ создало нови навики.

Хју Хефнер на насловната страница на новиот „Плејбој“

Репортер - пред: 4 часа

Неколку недели по смртта на Хју Хефнер, неговиот лик се најде на насловната страница на магазинот „Плејбој“. Фотографијата на Хефнер е направена во 1965 година, на почетокот на неговата кариера, а Хју тогаш имал 39 години. Хју е 11.

3 поврзани вести »

Банката за малку ќе ѝ ја земеше целата заштеда само поради нејзината боја на кожа

Репортер - пред: 4 часа

Во Америка почна безбедносна проверка на сметките во банките во случаи кога кај вработените ќе се појави сомнеж дека чекот е лажен или клиентот не работи во компанијата од која прима плата.

(ВИДЕО) Ацо Станковски: Американците нè запрашуваат со алуминиум, затоа сме апатични

Репортер - пред: 4 часа

Александар Станковски вечерва при неговото гостување во емисијата „Ѕид“ на Алфа ТВ изнесе теорија на заговор дека Американците прскале со кем-трејлс и алуминиум за да го смируваат народот и да го направат апатичен.

5 поврзани вести »

Тина Тарнер се враќа на музичката сцена

Репортер - пред: 4 часа

Пејачката Тина Тарнер последниве години речиси не се појавува на музичката сцена. Но, неодамна таа се врати во Лондон за да го претстави својот биографски мјузикл, како што вели сама, на барање на обожавателите.

2 поврзани вести »