TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Репортер

Оскаровката Џенифер Лоренс стоeла гола за  да и кажат дека е совршена за секс

Репортер - пред: 23 часа

По скандалот со Харви Вајнштајн, кој неодамна го далдиса Холивуд, дојде уште една исповед за тешкото минато, и тоа од славната актерка Џенифер Лоренс, која на почетокот на кариерата исто така била жртва на сексуално злоставување.

6 поврзани вести »

(ФОТО) Каролина: Нешто ново, доаѓа наскоро

Репортер - 21.10.2017

Поп-пејачкта Каролина Гочева снима ново видео. Снимањето на спотот за новата песна беше вчера, а Каролина се пофали на својот фејсбук профил со фотографја од снимањето, под која напиша дека нешто ново доаѓа наскоро.

9 поврзани вести »

Карлеуша дојде  гола на ТЛЗП

Репортер - 21.10.2017

Српската пејачка Јелена Карлеуша пак го сврте внимението кон себе. Контроверзната ѕвезда гостувајќи во шоуто „Твоето лице звучи познато“, дојде со целосно прозирен коминиозн на “Гучи“. Присутните гледале во нејзината долна облека, а кога се свртела ...

36 поврзани вести »

Накова се пофали дека е секси

Репортер - 21.10.2017

Моделот и манекенка Александра Накова иако долго време ја нема во јавноста , сепак не заборава да стави фотографија на соценијалните мрежи и да ги предизвика своите обожаватели. Таа неодамна објави слики со нејзината пријателка Мелита Ракичевиќ со ...

3 поврзани вести »

Кожени чизми со нитни  шизички моден тренд и  оваа есен

Репортер - 21.10.2017

Кожените чизми со нитни постојат речиси една деценија откако првпат ги лансираше модната куќа Chloe, а модните блогерки велат дека се модерни и оваа есен. Шизчки, модерни, необични и уникатни, а може да се носат во најразлични комбинации.

5 поврзани вести »

Мали трикови за дамите со масна коса

Репортер - 21.10.2017

Се наближуваат студени денови, а со тоа и проблеми со косата, кога таа почесто изгледа мрсна. Еве некои трикови како таа да не изгледа масна Со капа добиватае минимален напор, а максимален шик. Тука се и кадриците или пак несериозна пунџа.

7 поврзани вести »

По 10 години „Морал“ го промовираа новиот албум

Репортер - 21.10.2017

По 10 години пауза „Морал“ го промовираа албумот “CoffeineBlues ”. Промоцијата беше во “Пивница Стар Град“ на Кале. Албумот е сниман во разни скопски студија повеќе од 5 години и го сними истата постава на “Морал” која го сними и предходниот албум” ...

2 поврзани вести »

Фустанот на Маленија Трамп ја збогати колекцијата на музејот „Смитсонијан“

Репортер - 21.10.2017

устаните на првите дами на САД од инаугурацијата традиционално се дела од поставката на музејот „Смитсонијан“ во Вашингтон. Покрај фустаните на Ненси Реган, Џеки Кенеди, Хилари Клинтон, Мишел Обама од вчера, колекцијата е збогатена и со фустанот што ...

9 поврзани вести »

„Те молам, мамо не ме оставај“-Панчо од ДНК прозборе за смртта на својата мајка

Репортер - 21.10.2017

Панчо од дуото ДНК си ја отвори душата и прозборе за смртта на неговата мајка која пред неколку години почина, боледувајѓи од рак. Вели колку и да не верувал бо Бог, кога дознал за лошата болест, почнал да го бара под дро и под камен, за да му ...

6 поврзани вести »

(ВИДЕО) Виктор Апостоловски: Само што ги истурив чуствата!

Репортер - 21.10.2017

Поп пејачот и поранешен Амбасадор на „Дурекс“ Виктор Апостоловски, по подолга пауза повторно се враќа на македонската музичка сцена. Но овој пат, со различен музички стил, од оној кој предходно го пееше на домашната сцена.

(ВИДЕО) Четири девојчиња хит на Инстаграм, ја пееа  „Слушам кај шумат шумите“

Репортер - 21.10.2017

Браќата од дуото „Некст тајм“ Стефан и Мартин на својата фан страна на Фејсбук објавија оригинално видео на кое 4 девојчиња ја пеат преработката на песната „Сушам кај шумат шумите„ со која близнаците по пауза од двеипол години се вратија на сцената.

9 поврзани вести »

Роналдо ги плати сметките за болничко лекување на повредените во пожарите

Репортер - 21.10.2017

Фудбалската ѕвезда Кристијано Роналдо ги плати сметките за болничко лекување на повредените во пожарите кои што во јуни ја зафатија Португалија. Оваа информација ја објави сестрата на фудбалерот на Реал Мадрид.

(ФОТО)Три генерации на жените Турунџиеви

Репортер - 21.10.2017

Македонската пејачка и водителка, Сузана Турунџиева објави сејмена фотографија од жените во нејзиното семејство. На фотографијата на која напиша „три генерации“, се нејзините две ќерки, нејзината мајка и Сузана Турунџиева.

3 поврзани вести »

Ништо од К-15, Тошо Малерот  замина за Австралија

Репортер - 21.10.2017

Васко Тодоров, познат како Тошо Малерот по три недели престој во Скопје, си замина за Австралија. Со ова за сега паѓаат во вода плановите дека К-15 би можело да се врати повторно за публиката.

Сопругот на Натали го крсти бебето по мајката

Репортер - 21.10.2017

Сопругот на водителката Наталија Грубовиќ, Дрен Глушац вљубен во името на својата жена, решил и ќерката да се вика Натали. Уште кога дознале дека е бремена и дека носи девојче, тој постојано бебето го викал Натали.

2 поврзани вести »

Фотографија направена од воздух, каде што носачот на авиони изгледа како детска играчка

Репортер - 20.10.2017

„УСС Двајт Д. Ајзенхауер“ е носач на авиони од класата „Нимиц“. Бродовите од оваа класа се најголемите некогаш изградени со должина од 333 метри и носивост од над 100.000 тони. Веќе и птиците на гранките знаат дека уште од меѓувоениот период ...

Научниците го пронајдоа совршеното место за колонија на Месечината

Репортер - 20.10.2017

Со години научниците работат на наоѓање на вистинското место за градење на колонија на Месечината и по толку време изгледа дека најдоа локација со голем потенцијал. Научници од Јапонија и САД пронајдоа неколку кратери во близина на регионот Мариус ...

4 поврзани вести »

Напишал писмо пред да потоне Титаник – Пред смртта ги открил деталите за најбогатиот човек

Репортер - 20.10.2017

Писмото пронајдено кај мажот кој загинал за време на потопувањето на Титаник се очекува на аукција во сабота да достигне цена од 89.000 евра. Во писмото кое патникот од првата класа Александар Оскар Холверсон, го напишал на својата мајка, на хартија ...

20 поврзани вести »

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО/ВИДЕО) Мачка со човечка глава го вознемири цел свет

Репортер - 20.10.2017

Интернетот беше преплавен со фотографијата на необичната мачки со човечки лик, а откако на социјалните мрежи беше објавено и видеото, веднаш реагираше и полицијата. Стаува збор за мачка од Малезија која, според информациите на тамошните медиуми, ...

7 поврзани вести »

Нови три сведоци во случајот со убиството на Јелена ќе направат целосен пресврт

Репортер - 20.10.2017

Првиот сведок, кој е подготвен да се појави пред обвинителството и под целосна материјална и кривична одговорност да ги прераскаже деталите за својата средба со Зоран и неговата ќеркичка Јана, би можел во целост да ја сруши приказната на Зоран ...

36 поврзани вести »