TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Репортер

МАРС за најрадиски хит на 14 ноември

Репортер - 20.10.2017

На 14 ноември во МОБ со почеток во 20.30 часот ќе се одржи Македонскиот радиски фестивал (МАРС). Ќе бидат доделени наградите за најслушани радиски хитови во изминатава година. И овај пат музичката манифестација организаторите ја најавуваат како ...

Робот ја менува првата дама на говорите на Доналд Трамп

Репортер - 20.10.2017

Меѓу корисниците на социјалните мрежи деновиве се појави мислење дека првата дама на САД, Меланија Трамп, има двојничка која ја заменува на официјалните настани. Тие забележаа неколку детали поради кои мислат дека станува збор за робот.

14 поврзани вести »

Македонските танчерите со Даунов синдром освоија бронзен медал во Данска

Репортер - 20.10.2017

Танчарите со Даунов синдром од танцовото студио „Дансерс јунајтед МК“ го освоија трето место на Светското првенство во модерни танци кое деновиве се одржува во Копенхаген, Данска. За разлика од лани, кога го освоија шестото место, годинава се трети, ...

Критичарите ја нападнаа Ријана поради изборот на чевли

Репортер - 20.10.2017

Една од најголемите поп-ѕвезди на светот, Робин Ријана Фенти, позната како Ријана, секогаш го привлекувала вниманието со своето ексцентрично однесување и интересни модни креации со кои се издвојувала од другите светски познати личности.

15 поврзани вести »

Ги чисти куќите на лицата кои умреле и заработува до 4200 евра месечно

Репортер - 20.10.2017

Дваесет и четиригодишната Мија Колијама има необична професија. Работи за компанијата Тодо, која се занимава со чистење на домовите на луѓе кои починале. Нивната таканаречена „осамена смрт“ на јапонски јазик значи „кодокуши“, пренесува Алџезеира.

4 поврзани вести »

Кандис е најсексапилниот ангел на „Викторија сикрет“

Репортер - 20.10.2017

Познатата јужноафриканска убавица и манекенка Кандис Свонпул минатиот октомври се оствари во улогата на мајка кога на свет го донесе своето прво дете, синот Анакуа. Но, на овој ангел на „Викторија сикрет“ не му требаше многу време за да се врати во ...

Нова колекција на Папаз – „Подем на гревот”

Репортер - 20.10.2017

Модниот дизајнер Андреј Папаз ќе има ревија на отворањето на Модниот викенд – Скопје „Подем на гревот“ е насловот на неговата нова колекција. Темата е приказната за потопот на Содома и Гомора, а колекцијата е симбиоза на таа библиска приказна.

6 поврзани вести »

Америка се обидела да детонира нуклеарно оружје на Месечината

Репортер - 20.10.2017

Пензионираниот полковник на Воздухопловните сили на САД, Рос Дедриксон, тврди дека американската влада се обидува да детонира нуклеарно оружје на Месечината, но дека вонземјаните ги спречиле во тоа.

Димитар Андонвски има нов видеозапис

Репортер - 20.10.2017

По повеќе месеци, песната „Само ти“ доби видеозапис. Музиката и аранжманот за песната ги направи Лазар Цветкоски, а текстот е дело на Магдалена Цветкоска Ена. Во видеозаписот се појавува и младата актерка Душица Тренова, видеото се снимаше на повеќе ...

2 поврзани вести »

Оглас што го подели Балканот, некои го осудија, некои го поддржаа

Репортер - 20.10.2017

Со оглед на тоа дека има голем број невработени лица, огласите за работа во весниците, ѕидовите на згради или бандери ги разгледуваат голем број луѓе. Но, не сме сигурни дали треба да се пријават на еден оглас кој осамнал на една бандера или, пак, ...

Вакцината против грип во подоцнежните години го ослабува имунитетот

Репортер - 20.10.2017

Медицинска студија спроведена „Вехнер медикал центарот“ на Универзитетот Охајо стејт открива дека жените кои имаат примено вакцини против грип во подоцнежниот период имаат ослабен имунолошки систем.

Ким Кардашијан драстично ослабе, но направи лош избор на облека

Репортер - 20.10.2017

Најпознатата старлета на планетата ги шокираше сите со својот избор за стајлинг за едно ноќно излегување. Убавото лице и многу изразените облини се прво нешто што кај сите паѓа во очи. Но, овој пат критичарите го коментираа нејзиниот избор за ...

15 поврзани вести »

Членките на „Пусикет долс“ негираат дека работеле како проститутки

Репортер - 20.10.2017

Девојките од поранешната славна група „Пусикет долс“ дадоа заедничка изјава дека наводите за тоа оти групата функционирала како круг за проституција се лажни. Ваквата вест ја прошири Каја Џоунс, која ја напушти групата пред да стане позната во 2005 ...

Триесетгодишнина од погребот на Че Гевара

Репортер - 20.10.2017

Славниот герилски лидер Че Гевара е убиен во 1967 година во боливиското село Ла Игера. Сепак, погребан е во Куба на 17 октомври 1997 година, триесет години по неговата смрт, кога неговите остатоци конечно биле доставени од Боливија.

2 поврзани вести »