TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

РК Металург

Познати се сатниците на сите осминафинални средби

РК Металург - пред: 14 часа

Македонија ќе игра во последниот вечерен термин. В среда во Алжир ќе се играат сите осум осминафинални средби. Македонија за пласман во четврт-финалето ќе мора да се соочи со репрезентацијата на домаќинот на првенството, Алжир.

92 поврзани вести »

(Видео) Изјавите на Мартин Велковски и на Филип Арсеновски по средбата со Бразил

РК Металург - пред: 16 часа

Еве што изјавија, по средбата со Бразил, нашите млади ракометари. По средбата со Бразил, која Македонија ја доби во голем стил и со која се пласира во осминафиналето на СП во Алжир, своето видување го дадоа двајца наши репрезентативци, кои се ...

92 поврзани вести »

И официјално - Алжир е нашиот осминафинален противник

РК Металург - 25.07.2017

Домашната селекција е нашиот следен противник. Во средбата што заврши предмалку, репрезентацијата на Алжир ја совлада Саудиска Арабија и го освои третото место во групата “Д“. Со тоа Македонија и официјално го дозна името на својот осминафинален ...

92 поврзани вести »

Познати се сите осминафинални двојки на СП во Алжир

РК Металург - 25.07.2017

На СП во Алжир на ред се осминафиналните дуели. Со натпреварот Алжир - Саудиска Арабија на СП во Алжир заврши групната фаза. Од нашата група во осминафиналето се пласираа Шпанија, Македонија, Тунис и Русија, а во Президент-куп, каде ќе се разигрува ...

92 поврзани вести »

(Видео) Магијата на нашиот Мице Шилегов

РК Металург - 24.07.2017

Мице реагираше во стилот на искусен ракометар. Не загрижи пресвртот и водството на Бразил, 21:22. Но тоа траеше кратко, бидејќи нашите ракометари возвратија и во неколкуте преостанати минути целосно го разбија противникот.

2 поврзани вести »

(Видео) Заслужената радост на нашите јуниори

РК Металург - 24.07.2017

По средбата нашите млади репрезентативци го прославија големиот успех. Македонија го совлада Бразил и обезбеди пласман во осминафинале на СП во Алжир. И го освои, ни помалку ни повеќе, второто место во нашата група.

6 поврзани вести »

Браво Македонија! Го освоивме второто место во нашата група

РК Металург - 24.07.2017

Македонија го покажа сиот свој сјај. Македонската јуниорска репрезентација во голем стил го совлада Бразил и го освои второто место во групата “Ц“. По два едноподруго порази, за кои стравувавме дека ќе ја нарушат атмосферата во нашата ...

3 поврзани вести »

Комплетни резултати од 4-то коло на СП во Алжир

РК Металург - 24.07.2017

Комплетирано е и 4-тото коло на СП во Алжир. На СП во Алжир се одигра четвртото коло од групната фаза. Македонија го забележа вториот пораз и својот пласман во осминафиналната фаза ќе го бара на денешната средба со Бразил.

92 поврзани вести »

Разочарувачки пораз на нашите јуниори

РК Металург - 24.07.2017

И втор пораз на нашите јуниори. Поразот против селекцијата на Тунис очигледно остави последици врз играта на нашите јуниори во Алжир. Иако во четвртото коло играа со Шпанија, која е актуелен младински шампион на Европа, па вториот пораз можеби и ...