TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

РК Металург

Од утре Металург им се враќа на обврските во домашното првенство

РК Металург - пред: 17 часа

Металург утре го игра својот петти натпревар во првенството на Македонија. По кратката пауза посветена на Купот на Македонија, од утре Металург им се враќа на обврските во домашното првенство.

13 поврзани вести »

Комплетни резултати од првите четврт-финални средби во Лигата на шампионите

РК Металург - пред: 18 часа

Зад нас е првата половина од четврт-финалната фаза во Лигата на шампионите. Во Лигата на шампионите се одиграни првите четири четврт-финални натпревари, кои заедно со возвратните ќе ги дадат екипите кои оваа година ќе настапат на фајналфорот во Келн.

35 поврзани вести »

Познати се тројца учесници во фајналфорот на Купот на Македонија

РК Металург - пред: 18 часа

Во изминатите неколку дена се одиграни четврт-финалните турнири во Купот на Македонија. Во изминатите неколку дена се одиграни четврт-финалните турнири во Купот на Македонија. Завршени се борбите во групите 1,2 и 3 и познати се тројца учесници во ...

13 поврзани вести »

Сите табели по 4. коло во мини-лигата на Металург, група Скопје

РК Металург - 23.04.2017

Моменталните табели во скопската група на мини-лигата на Металург. По комплетирањето на 4. коло на скопската група на мини-лигата на Металург, дел од екипите се издвоија на врвот од табелите. Еве ја моменталната ситуација: Машки 2002/3: Екипи Натпр.

Комплетни резултати од 4. коло во мини-лигата на Металург, регион Скопје

РК Металург - 23.04.2017

Денеска во Автокоманда е одиграно 4. коло од мини-лигата на Академија Металург, група Скопје. Денеска во Автокоманда е одиграно 4. коло од мини-лигата на Академија Металург, група Скопје. Видовме 17 натпревари во сите старосни категории.

Металург 2 го загуби полуфиналето од четврт-финалната група 2 во Купот на Македонија

РК Металург - 23.04.2017

Подобра од нас беше екипата на Охрид. Екипата на Охрид ја оправда фаворитската улога на средбата со нашиот Металург 2 во полуфиналето од четврт-финалната група 2 во Купот на Македонија. Средбата се одигра во Охрид, а нашите млади ракометари загубија ...

13 поврзани вести »

Младинците на Металург подобри од Борец во Велес

РК Металург - 23.04.2017

Уште една значајна победа на нашите младинци. Младинците на Металург, во рамките на 11-тото коло на младинската лига - група 2, ја совладаа екипата на ГРК Борец, со убедливи 41:30 (22:16).