TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

РК Металург

Почна 9. коло на Лигата на шампионите. Распоред и сатница

РК Металург - 23.11.2017

Со денешната средба ППД Загреб – Барселона, почна 9. коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Металург својата средба ја игра в сабота, со почеток во 17.30 часот, и тоа ќе биде нашиот последен домашен натпревар во актуелната сезона. .

13 поврзани вести »

Александар Јовиќ: Ќе се обидеме повторно да го изненадиме Мотор Запорожје

РК Металург - 23.11.2017

Денеска на пладне, Металург одржа прес-конференција, по повод претстојната средба со екипата на Мотор Запорожје, натпревар во рамките на 9. коло на групната фаза на Лигата на шампионите. На располагање на новинарите беа Александар Јовиќ и капитенот ...

30 поврзани вести »