TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вардар

Вардар останува меѓу Топ 4 тима во Европа

Вардар - пред: 11 часа

Според најновата листа подготвена од дописниците на ЕХФ, нашиот клуб останува меѓу првите четири екипи во Европа, според последните резултати постигнати во ЛШ и другите натпреварувања. Во пресрет на наjинтересниот дел од лигата на шампионите и ...

31 поврзани вести »

Вардарки во второ полувреме го „скршија“ отпорот на кумановки

Вардар - пред: 15 часа

На ракометарките на Вардар СЦЈС им требаше цело полувреме да ја преземат иницијативата и контролата над резултатот на дуелот со Куманово, и на крајот се вративме со три бода од гостувањето. Вардарки победија со 31-23 (13-13) што е наша 13.

23 поврзани вести »

Тројка се бори за прво место во генерацијата 2004/05

Вардар - 21.03.2017

Дел од ракометарките од Вардар Јуниор лигата викендов одиграа две кола од регуларниот дел од натпреварите. Односно, во салите во Скопје, Кичево и во Прилеп, како дел од 9. и 10. коло видовме вкупно 14 меча во женска категорија и два меча во мини ...

23 поврзани вести »

Познати полуфиналистите во Вардар Јуниор лигата во генерациите 2002/03 и 2004/05

Вардар - 21.03.2017

Четирите тима за кои ќе навиваме во полуфиналињата во генерацијата 2002/2003 во Вардар Јуниор лигата во машка категорија се: Преспа Вардар, Кале Вардар, Шампион Вардар и Делчево Вардар. Во генерацијата 2004/05 во машка категорија - Бисинов Вардар, ...

23 поврзани вести »