TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вардар

Лејно и Пенезиќ „собраа“ уште две награди

Вардар - пред: 28 мин

Освен трофејот и медалите за освоеното прво место во регионалната ВРХЛ лига, кај ракометарките на Вардар отидоа и две индивидуални награди. Тренерите на тимовите учесници на Ф4 турнирот во ВРХЛ лигата гласаа за избор на најдобрите.

79 поврзани вести »

Станковски и Аџиќ едногласни: Да се видиме во финале во Будимпешта

Вардар - пред: 1 час

Балканското женско ракометно дерби меѓу Вардар и Будуќност овојпат им припадна на нашите ракометарки кои во финалето на ВРХЛ лигата триумфираа со 27-25 (15-14). Имавме доминација во најголемиот дел од средбата, малку попуштивме во вториот дел, но ...

79 поврзани вести »

Вардарки ја освоија регионалната ВРХЛ лига

Вардар - пред: 2 часа

Ракометарките на Вардар триумфираа во финалето на ВРХЛ лигата откако во финалето го победија традиционално незгодниот ривал Будуќност. Во мечот за златниот медал вардарки триумфираа со 27-25 (15-14), што е добра увертира пред настапот на Ф4 турнирот ...

79 поврзани вести »

Важна информација пред мечот Вардар - Флензбург

Вардар - пред: 4 часа

Историскиот меч од полуфиналето на Вардар со Флензбург, што се игра на 27 април 2017 година поради големиот интерес меѓу нашите фанови и неможноста сите да присуствуваат во салата, ќе се пренесува и на видео бим кој ќе се наоѓа во фан зоната, а која ...

77 поврзани вести »

Крим ја освои бронзата во ВРХЛ лигата

Вардар - пред: 4 часа

Ракометарките на Крим Меркатор од Словенија го освоија бронзениот медал на Ф4 турнирот во регионалната ВРХЛ, откако во меч за третото место ја победи Подравка со 31-25 (13-13). Решавачката предност Крим ја направи во второто полувреме, по што само ...

79 поврзани вести »

Селекторот Гонзалез ги повика Стоилов и Поповски во репрезентацијата

Вардар - пред: 8 часа

Стојанче Стоилов и Мартин Поповски се најдоа на скратениот список на селекторот Раул Гонзалез за двомечот со Исланд на почетокот на мај во квалификациите за ЕП 2018 година. Селекторот избра 19 ракометари кои ќе бидат на подготовките и ќе играат на ...

37 поврзани вести »

Соопштение за јавноста

Вардар - пред: 9 часа

Пред претстојниот меч за реванш натпреварот за пласман на машкиот Ф4 турнир во Келн помеѓу Вардар и Флензбург, нашиот тим сака пред јавноста да посочи одредени факти поврзани со номинацијата на делителите на правдата.

77 поврзани вести »

Будуќност закажа финале во ВРХЛ со Вардар

Вардар - 25.04.2017

Ново балканско дерби во ракомет ќе има и во регионалната ВРХЛ лига откако Будуќност се пласираше во финалето на Ф4 турнирот и закажа средба со Вардар. Во полуфиналето црногорскиот првак го победи Крим Меркатор со 31-23 (17-12) Дуелот на поранешните ...

79 поврзани вести »

Станковски: Да ги елиминираме техничките грешките

Вардар - 25.04.2017

На првиот полуфинален натпревар од регионалната ВРХЛ лига Вардар ја победи Подравка со 29-16 и „црвено-црните" се пласираа во финалето. Во текот на целиот меч домашните ракометарки имаа водство, а пред самиот крај и разлика од 13 гола.

79 поврзани вести »

Прво регионално финале за вардарки

Вардар - 25.04.2017

Во своето трето учество во регионалната ВРХЛ лига, ракометарките на Вардар првпат стигнуваат до финалето откако ја победија Подравка со 29-16 (14-9) во полуфиналето од Ф4 турнирот. Вардар и пред почетокот на натпреварот беше апсолутен фаворит, и за ...

79 поврзани вести »

Гонзалез: Да го заборавиме првиот меч, и да се фокусираме на реваншот

Вардар - 25.04.2017

Уште 60 минути остануваат за Вардар на патот до остварување на најголемиот клупски успех, пласманот на Ф4 турнирот во лигата на шампионите. Во четврток во Скопје се игра реванш натпреварот со Флензбург (19 ч.

77 поврзани вести »

Вардар и Херем спогодбено ја прекинаа соработката

Вардар - 25.04.2017

Норвешката интернационалка Камила Херем на крајот од сезоната го напушта тимот на Вардар, откако спогодбено е договорен прекин на соработката. Херем дојде во Вардар пред почетокот на сезоната како засилување на позицијата лево крило.

26 поврзани вести »