TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вардар

Среќен роденден Арпад

Вардар - пред: 2 часа

Нашиот голман Арпад Штербик денеска го прославува својот 38 роденден На Арпад му посакуваме многу успех, среќа и здравје во животот. Среќен ...

2 поврзани вести »

Цвијиќ го постигна најубавиот гол на 6. коло во ЛШ

Вардар - пред: 3 часа

Потврдата за максималниот учинок на Вардар во групната фаза на лигата на шампионите го потврди и пивотменот Драгана Цвијиќ чиј гол е избран за најдобар од сите натпревари во 6. коло на ЛШ.

14 поврзани вести »

Борозан во тимот на 8. коло на ЛШ

Вардар - пред: 3 часа

Вардар ја продолжи победничката серија во лигата на шампионите триумфирајќи на домашен терен против Рајн Некар, 30-26 и го задржа првото место во група 1. И повторно во изборите што ги прави ЕХФ има место за играч на Вардар.

22 поврзани вести »

Двоцифрена победа за младинките на Вардар

Вардар - пред: 13 часа

Победа на домашен терен за младинките на Вардар на мечот со Кузман Вардар Илинден од 6. коло од младинското првенство со 38-22 (13-8). На мечот во СЦ Кале, девојките предводени од тренерот Александра Кузмановска го постигнаа првиот гол, а потоа ...

Пионерките во Струмица ја прекинаа победничката серија

Вардар - пред: 14 часа

После три победи во пионерското првенство, вардарки од Струмица се вратија без бодови, откако мечот со Струма заврши со 13-10 (7-6) за домаќинот. Избраничките на Анжела Платон имаа убав старт на почетокот од натпреварот и во 5.

Вардар јуниор беше блиску до триумф над Охрид, но гостите се извлекоа

Вардар - пред: 14 часа

Младите ракометари на Вардар јуниор со секој нов натпревар покажуваат се поголем напредок и прашање на време е само кога ќе почнат да бидат и повеќе од рамноправни со другите екипи од машката Супер лига.

10 поврзани вести »

Младинките без бодови од Автокоманда

Вардар - пред: 14 часа

Во генерациски нерамноправен двобој меѓу кадетките на Вардар јуниор и младинките на Металург, нашите девојки остана без бодовите од мечот од 6. коло од младинското првенство, откако натпреварот заврши со 29-19 (15-9) за домаќинот.

10 поврзани вести »

Кадетите на Вардар победија во градското дерби со Металург

Вардар - пред: 14 часа

Во напнат и жесток дуел, кадетите на Вардар во салата во Автокоманда се изборија за победа против тимот на Металург. Избраниците на тандемот Андријана Будимир и Кристијан Грчевски триумфираа над домаќините со 26-25 (12-11).

10 поврзани вести »

Вардар почнува на домашен терен во главната фаза од ЛШ

Вардар - пред: 16 часа

Вардар е единствен тим во женската лига на шампионите што во Главната фаза тргнува со максимални 8 бода што ги пренесува од мечевите од првиот круг. Противници на „црвено-црните" во борбата за четврт-финале ќе бидат Мец, Будуќност и Битигхајм.

23 поврзани вести »

„Спектакл“ на трибините, победа на Вардар во дербито

Вардар - пред: 17 часа

Денешното славење на 30-тиот роденден на навивачите „Комити“, беше заокружено и со славење на зелениот терен во големото македонско дерби. Вардар го совлада Пелистер со минимални 1:0, иако според шансите можеше да биде и со поголема гол разлика.

121 поврзани вести »

Вардар - Пелистер 1:0 (КРАЈ)

Вардар - пред: 18 часа

КРАЈ! Вардар го совлада Пелистер во вечерашниот натпревар во кој што нашата навивачка група „славеше“ јубилеј - 30 години од своето постоење 90’+8 - Удар на Блажевски кој што повторно оди само над голот на противникот 90’+5 - Шут на Пеев од 16-17 ...

121 поврзани вести »

Составот на Вардар за дербито против Пелистер

Вардар - пред: 20 часа

Познат е составот на Вардар со кој нашиот тим ќе настапи на денешниот натпревар против Пелистер во кој што ќе се слави јубилејот на „Комити“ на 30-години постоење. На голот на нашиот тим трет натпревар по ред ќе биде Игор Алексовски.

121 поврзани вести »

„Комити“ и Вардар, љубов која трае 30 години

Вардар - 19.11.2017

Вардар. Синоним за Македонија, за спортот во нашата држава. Свето име, гордост, познато име насекаде во поранешна Југославија, во последните години и во Европа со успесите на ракометните тимови, и на фудбалскиот.

121 поврзани вести »

Четврта победа за Вардар јуниор

Вардар - 19.11.2017

Ракометарките на Вардар јуниор ја остварија четвртата победа сезонава во домашното првенство триумфирајќи на гости кај Овче Поле со 28-24 (15-11). Нашите млади ракометарки остануваат на 5. место на табелата со 14 бода, еден помалку од Куманово.

10 поврзани вести »

Вардаровите младинци постигнаа 40 гола против Охрид

Вардар - 19.11.2017

Младинците на Вардар фуриозно ја надиграа екипата на Охрид во салата „Билјанини извори" од младинското првенство, за победа од 40-24 (17-7). Уште во првите минути се забележа дека на паркетот се сретнаа нерамноправни противници.

Пенал го реши победникот на дуелот Пролет - Вардар јуниор

Вардар - 18.11.2017

На гостински терен Вардар јуниор останаа без бодови во 5.коло од првенството во младинска категорија, откако натпреварот со екипата на Пролет 62 заврши со триумф на домаќините од 26-25 (12-16).

10 поврзани вести »

Карачиќ: Исполнивме сѐ што бараше тренерот од нас

Вардар - 18.11.2017

Вардар го има најдобриот старт на сезона во лигата на шампионите со седум победи на осум натпревари, и 13 натпревари по ред на кои освојуваат бодови. На домашен терен „црвено-црните" ги победија Рајн Некар со 30-26 (17-13) и го задржаа првото место ...

110 поврзани вести »

Вардар го „реши“ и Рајн Некар и останува најдобар тим во ЛШ

Вардар - 18.11.2017

Европскиот првак Вардар останува најдобар тим во лигата на шампионите и по 8. коло откако го победи Рајн Некар со 30-26 (17-13). „Црвено-црните" остануваат единствена екипа без пораз и со серија од 13 натпревари по ред на кои освојуваат бодови, што ...

110 поврзани вести »

Бидете дел од роденденското славење на „Комити“

Вардар - 18.11.2017

Утре е голем ден за Фудбалскиот клуб Вардар, за најверните навивачи на нашиот тим „Комити“ кои што најавуваат роденденско славење по повод 30. години од нивното постоење. Подобар момент за славење и не можеше да има, на вечното големо дерби против ...

121 поврзани вести »