TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шеталиште

Македонија ќе биде носител во ждрепката за Лигата на нации

Шеталиште - 09.12.2017

УЕФА ги објави квалификациските групи од Лигата на нациите во кои е и нашата фудбалска репрезентација која се најде во првиот шешир во групата -Д како еден од носителите на новоформираната Лига која ќе стартува следната година.

Гереро заради допинг нема да игра на СП во Русија

Шеталиште - 09.12.2017

Паоло Гереро ќе го пропушти светското првенство во фудбал во Русија во 2018 година. 33-годишниот напаѓач, кој е рекордер по голови за својата земја, е казнет за една година поради употреба на кокаин.