TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шеталиште

Teодосиќ се врати и блесна во победата на ЛА Клиперс

Шеталиште - 12.12.2017

Милош Теодосиќ се врати во тимот на ЛА Клиперс по повеќенеделната пауза поради повреда и беше еден од најзаслужните за победата над Торонто Репторс 96-91. Торонто имаше предност во поголемиот дел од натпреварот, но Клиперси направија пресврт во ...

42 поврзани вести »

Заев: Македонија и Косово немаат отворени прашања

Шеталиште - 12.12.2017

Република Македонија и Република Косово имаат позитивни и конструктивни билатерални односи и соработка на сите нивоа, без отворени прашања. Посета на Косово е можност за продлабочување на добрите односи, порача преку својот Фејсбук профил премиерот ...

Заев и еколошките здруженија разговараa за 16 „жешки точки“ кои ја загрозуваат животната средина

Шеталиште - 12.12.2017

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, придружуван од заменик министерот за животна средина Јани Макрадули и од својот советнички тим, синоќа оствари средба со претставници од граѓанската иницијатива „О2 коалиција за чист ...

19 поврзани вести »

Силна порака испратена од Брисел – СТОП на хепатитот за новите генерации

Шеталиште - 12.12.2017

Од јануари 2017 година на европско ниво се одвива кампања посветена на универзалната здравствена покриеност на сите пациенти до 2030 година предводена од ЕПФ – Европскиот пациентски форум во партнерство со европскиот парламент и европската комисија.

2 поврзани вести »

Салах е африкански фудбалер на годината

Шеталиште - 12.12.2017

Напаѓачот на Ливерпул Мохамед Салах беше избран за најдобар африкански фудбалер на годината. 25-годишниот репрезентативец на Египет беше најдобар во оваа анкета и зад себе ги остави Пјер Емерик Обамејанг, Наби Кеита, Садио Мане и Виктор Моузес.

4 поврзани вести »

ПичПрич во Битола

Шеталиште - 12.12.2017

Ви ја откриваме првата раскажувачка што ќе настапува во Битола. Фатма Бајрам Аземовска, натурализирана Битолчанка, работи во библиотеката „Св.Климент Охридски“ – Битола, а исто така е претседателка на Здружението за развој на Ромската заедница ...