TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шеталиште

Во Битола започнува вакцинацијата против сезонски грип

Шеталиште - 18.10.2017

Од денеска во просториите на ЈЗУ Центар за јавно здравје – Битола ќе отпочне вакцинацијата на населението против грип за сезоната 2017/2018. Од ЈЗУ Центар за јавно здравје – Битола велат дека во оваа фаза обезбедени се 3.800 вакцини.

42 поврзани вести »

Гвардиола: Наполи беше одличен, горди сме што доминиравме

Шеталиште - 18.10.2017

Тренерот на фудбалерите на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, не крие дека е импресионоран од играта на Наполи на вчерашниот меч во 3 коло во Лигата на шампионите. „Граѓаните“ славеа минимално со 2 спрема 1 а италијанците во првиот дел промашија пенал.

54 поврзани вести »

60 – годишен битолчанец пронајден мртов во бунар

Шеталиште - 18.10.2017

Шеесет годишниот битолчанец К.Л. вчера околу пладне бил пронајден починат во атар на селото Братин Дол. Како што информираат денес од полицијата, телото на мажот било пронајдено во бунар на викендица во селото.

43 поврзани вести »

Хејворд со тешка скршеница на стартот од НБА лигата

Шеталиште - 18.10.2017

Кошаркарот на Бостон Селтик, Гордон Хејворд по само 7 минути на мечот со Кливленд заработи потешка повреда на зглобот која на подолг период ќе го извади надвор од НБА арените. Тој во јули потпиша четиригодишен договор со Селтик во висина од 128 ...

26 поврзани вести »

Станете дел од Академијата Кармен – уписите се во тек

Шеталиште - 18.10.2017

Следејќи го светските модни трендови, зборувајќи за гламурот и убавината што секоја жена го поседува и негува, фриезерското студио Кармен со својот квaлитет и професионализам, се истакнува и секогаш е „за влакно пред другите“.