TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сè за храна

6 причини кои предизвикуваат зголемена телесната тежина

Сè за храна - пред: 7 часа

Иако многу често, кај голем број од лицата кои имаат зголемена телесна тежина големо влијание имаат гените, општеството, свесноста за себе и за своето здравје, можностите на животниот стандард и животниот стил, во голема мера и покрај сите мерки кои ...

3 поврзани вести »

Белгиско топло чоколадо со цимет

Сè за храна - пред: 11 часа

Нема ништо поубаво во долгите и ладни зимски ноќи, од чаша вкусно и кремасто, топло чоколадо. Па, за да се засладите и уживате во ладните зимски денови, ви претставуваме рецепт за белгиско топло чоколадо со цимет, кое сигурни сме дека ќе им се ...

45 поврзани вести »

Храна која се бори против канцер на дојка

Сè за храна - пред: 15 часа

Животниот стил како и изборот на намирници, начинот на нивна подготовка и долгорочното однесување кон храната, имаат големо влијание врз појавата на канцерогени заболувања, особено ако се исклучи генетската предиспозиција.

5 поврзани вести »

Празничен леб со суво овошје

Сè за храна - пред: 15 часа

Празниците се прекрасна можност за да направиме нешто добро за себе и за своите сакани. Одлично потсетување да се сетиме на себе и на вистинските вредности на животот. Да ја негуваме грижата и љубовта едни кон други, да го прославуваме животот! Со ...

Лесно направете украс снешко

Сè за храна - 13.12.2017

Несомнено , домашно направениот украс снешко засекогаш ќе им биде омилен зимски лик на вашите деца. Додека надвор сеуште нема доволно снег и не можете да направите вистински снешко, може да го искористите овој видео туторијал и подеднакво да се ...

2 поврзани вести »

Мини интегрални палачинки со урда и ким

Сè за храна - 13.12.2017

Барете идеја за брз, здрав и вкусен појадок или ужина? Вие сте на вистинското место! Овој пат во нашата кујна креиравме вкусни, мини интегрални палачинки со урда и ким. За подготовка на овој рецепт, инспирација ни беше нашата омилена урда од Млекара ...

2 поврзани вести »

6 совети како да се изборите со зависноста од блага храна

Сè за храна - 13.12.2017

Зависноста од блага храна е подеднакво силна како и онаа кон разните зависности и воопшто не е лесно и едноставно да се изборите со неа. Затоа, од голема важност е да се има добар план за истата да се победи, па ви припремивме неколку корисни совети ...