TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сител

Храброст: Диспечер на ЈСП си го спаси прометот од разбојник со пиштол, еве како

Сител - тукушто објавено

Вчера во 15.30 часот, од страна на диспечер од Јавното сообраќајно претпријатие (ЈСП), во Единицата за известување и командување Скопје било пријавено дека во билетара на ЈСП на ул. „Љубљанска“ во Карпош 4, во Скопје непознат сторител извршил ...

24 поврзани вести »

Соголен до гола кожа, се што печалел крадци му го однесоа за миг

Сител - тукушто објавено

Вчера во 10.30 часот во Полициско одделение Осломеј било пријавено дека во с.Аранѓел, кичевско, во куќата сопственост на С.А. (59) непознат сторител извршил тешка кражба. Сторителот влегол внатре и одзел 15.000 евра, 2.550 швајцарски франци и ...

3 поврзани вести »

Драма во Прилеп: Откако раскинале, сопругот на љубовницата го уценувал со нејзините секси фотографии

Сител - тукушто објавено

ПС Прилеп поднесе кривична пријава против И.Ј. (32) од с.Житоше, општина Долнени, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „уцена“. Пријавениот, изминатите две години бил во љубовна врска со Џ.А.. Откако прекинала врската И.Ј.

2 поврзани вести »

Ужас: Од фрлени бисквити на депонијата во Виница правеле чоколадни пити за продажба

Сител - тукушто објавено

НК КР Виница поднесе против З.А. (41) од с.Јакимово и М.К. (50) од с.Ангелци, Општина Василево, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „производство и пуштање во промет штетни прехрамбени и други продукти“. З.А.

Николовски: Од вторник се очекува да продолжи исплатата на субвенциите

Сител - тукушто објавено

Во вторник идната недела се очекува да продолжи исплатата на субвенциите од 2016 година. Сите пречки за реализација на преостанатите 25 милиони евра за 24.000 апликанти се надминати, освен прашањето со АД Водостопанство, соопшти денеска министерот ...

45 поврзани вести »

Млада битолчанка прегазена во Скопје

Сител - пред: 18 мин

Вчера во 12.20 часот на крстосницата од бул. „Кочо Рацин“ и ул. „Мирче Ацев“ во Скопје се случила сообраќајна незгода во која А.Е. (38) од с.Долна Лешница, тетовско, управувајќи патничко возило „Дајмлер-Крајслер“ со тетовски регистарски ознаки, ...

2 поврзани вести »

Хорор во струмичко: Голф падна во река, еден тинејџер загина, другиот се бори за живот

Сител - пред: 21 мин

Ноќеска околу 03.15 часот на регионалниот пат Струмица-Берово, на излез од с.Дабиле кон с.Петралинци, патничко возило „Голф“ со струмички регистарски ознаки излетало од коловозот во речното корито на река Струмешница. На местото починал Ѓ.А.

4 поврзани вести »

Спасовски: Македонија е подготвена за справување со бегалска криза

Сител - пред: 23 мин

Македонија нема да гради нови центри за бегалци. Имаме два, овој во Гевгелија и во Табановце за кои сметаме дека се доволни.Тие служеа за прифаќање и транзитирање на мигрантите во екот на бегалската криза до земјите на ЕУ и таа своја намена ќе ја ...

38 поврзани вести »

Трагедија на летување: Холанѓанец пронајден мртов во хотел во Охрид

Сител - пред: 25 мин

Вчера во 15.00 часот во Полициската станица во Охрид, од екипа на Итна медицинска помош било пријавено дека во комплексот „Св.Наум“ во Охрид починал Р.Ј.А. (66) од Република Холандија. Констатирана е смрт без траги на насилство.

8 поврзани вести »

Овој зачин го има се помалку: Цената од 30 евра по килограм му порасна на 500!

Сител - пред: 32 мин

Цената на природен сладолед од ванила минатите години порасна ширум светот и мали се шансите дека таа ќе се намали, изјавил Бернд Хакман сопственик на компанија која пазарот го снабдува со ванила.

26 поврзани вести »

Страшна сообраќајка - Мотоциклист и автомобил предизвикаа хаос на автопатот

Сител - пред: 34 мин

​Во Американската држава Калифорниа, кавгата помеѓу мотоциклистот и автомобилот заврши трагично. Погледнете што точно се случи во ...

58 поврзани вести »

Загина на бизарен начин: Познатата млада блогерка ја уби десертот!

Сител - пред: 34 мин

Познатата блогерка загина во обид да си подготви десерт. Рутинската подготовка на десерт ја чинеше живот Ребека Бургер (33) блогерка и фитнес модел. Имено, шишето за шлаг експлодирало и ја погодило точно во гради, по што доживеала смртоносен срцев ...

11 поврзани вести »

На „Битола Шекспир фестивал“ вечер Драмскиот и куклен театар од Бугарија

Сител - пред: 1 час

На „Битола Шекспир фестивал“ синоќа беше прикажана претставата „Отело“ на Турскиот театар, во режија на Дејан Пројковски. Улогите ги толкуваа Џенап Самет (Отело), Сузан Акбелге (Дездемона), Селпин Керим (Јаго), Осман Али (Касио), Зубејде Али ...

37 поврзани вести »

Некој мора да е*е и мажени жени: Гоца Тржан за аферата меѓу Марко Јариќ и сопругата на Аца Лукас

Сител - пред: 1 час

И понатаму е една од главните теми е наводната афера помеѓу Марко Јариќ и Соња Вуксановиќ, а сега гласините ги искоментира и Гоца Тржан која немала влакна на јазикот. Откако еден од нејзините следбеници искоментирал дека сите пишуваат за тоа дека ...

26 поврзани вести »

СДСМ: Заврши изолацијата на земјата, време е за соработка и добрососедство

Сител - пред: 1 час

Заврши времето на изолација и конфликти со демократскиот цивилизиран свет во коешто ВМРО-ДПМНЕ ја држеше Македонија заробена цели 11 години, наведува СДСМ во пишаното соопштение до медиумите.

14 поврзани вести »

Двајца загинати во хеликоптерска несреќа во Грција

Сител - пред: 1 час

Грчките власти соопштија денеска дека на подрачјето северно од Атина, се урнал мал цивилен хеликоптер, при што животот го загубија две лица, а третото успеало да се извлече од под урнатините, пренесува Танјуг.

13 поврзани вести »

Чија девојка е Кели Кејхил?!

Сител - пред: 1 час

Кели Кејхил е една од најатрактивните спортистки која редовно се појавува со провокативни фотографии на Инстаграм. Многумина според презимето сметаат дека е девојка на англискиот премиерлигашки фудбалер Гери Кејхил но грешат.

Челзи потпиша со Бакајоко

Сител - пред: 1 час

Менаџерот на Челзи, Антонио Конте, пред да замине на одмор го доби првото засилување за новата сезона, а како што пренесуваат медиумите во Англија, можно е англискиот првак најдоцна до утре да се засили со уште еден фудбалер.

10 поврзани вести »

Србија изгуби уште една позната личност - почина познатиот пејач

Сител - пред: 1 час

Актерот и комичар Богољуб Митиќ Ѓоша почина денес од последица на срцев удар, а денес Србија ја потресе уште една вест за заминувањето на уште една легенда. Пејачот Живојин Исаковиќ, познат како Жика Чокалија почина на 80-годишна возраст.

93 поврзани вести »

НБА: Првиот пик на драфтот во Филаделфија 76

Сител - пред: 2 часа

Маркел Фулц од универзитетот Вашингтон е избран како прв пик на драфтот. Фулц е избран од страна на Филаделфија Севентисиксерс. Филаделфија ги реализира најавите и го избра Фулц, со што овој тим сега има исклучително талентирана петорка и најавува ...

20 поврзани вести »