TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сител

Пратениците 18-ти ден расправаат за избор на Комисијата за избори и именувања

Сител - пред: 9 часа

Пратениците во македонското Собрание денеска ја продолжија конститутивната седница на која се расправа за избор на Комисијата за прашања на изборите и именувањата. На денешното 18-то продолжение, пратениците на ВМРО-ДПМНЕ повторија дека е потребна ...

42 поврзани вести »

Нова американска инвестиција во Кривогаштани, најавени 300 вработувања

Сител - пред: 9 часа

Нова американска браунфилд инвестиција од областа на медицинската индустрија во општина Кривогаштани беше најавена денеска. Ќе бидат инвестирани осум милиони евра и ќе бидат отворени 300 нови работни места за граѓаните од оваа општина и ...

15 поврзани вести »

Турскиот Врховен суд го одби барањето на опозицијата за нерегуларности на референдумот

Сител - пред: 9 часа

Врховниот суд на Турција го одби барањето на опозицијата против одлуката на Високата изборна комисија да ги прифати неозначените гласачки ливчиња на референдумот за уставни измени. Опозициската Републиканска народна партија на Турција повеќе пати ја ...

8 поврзани вести »

Страотно: Го обесил бебето, а потоа и себеси и тоа го пренесувал на Фејсбук

Сител - пред: 9 часа

Тајланѓанецот Вутисан Вонгталај се обесил самиот и своето 11- месечна ќерка во пренос во живот на Фејсбук. На така монстуозното злосторство се ослучил поради љубомора, за да и се одмазди на девојката и мајка на малечкото девојче.

7 поврзани вести »

Грчкиот суд одби екстрадиција на тројца од осумте турски офицери

Сител - пред: 9 часа

Грчкиот Апелациски суд денеска го отфрли барањето за екстрдиција на тројца од осумте турски офицери, кои побегнаа од Грција по неуспешниот обид за воен удар во Турција во јули минатата година.

7 поврзани вести »

Детали за убиството на Велигден: „Знаеме кој го уби, а знае и полицијата“

Сител - пред: 9 часа

Бил член на Бед блу бојс и страствен навивач на Динамо. Неговиот брат вели дека тој никогаш не се занимавал со матни работи. - „Мислам дека знам кој го уби, знае и полицијата, па нека го најдат и нека го уапсат.

2 поврзани вести »

Дали си личат: Ова е синот на Аца Лукас

Сител - пред: 9 часа

Покрај ќерката со сегашната сопруга Соња Вуксанович, пејачот Аца Лукас има и постари ќерка и син од првиот брак. Постарата ќерка Миљана работи во “Гранд продукција“ и се појавувала во јавноста, но синот Лазар не сака да се експонира.

9 поврзани вести »

АРМ: Продолжува соработката со Вооружените сили на САД

Сител - пред: 10 часа

Соработката на АРМ со Армијата на Вооружените сили (ВС) на САД за Европа продолжува во повеќе облици на активности од доменот на обуката, соопштија од АРМ. Како резултат на средбите на Началникот на ГШ на АРМ, генерал-потполковник Методија ...

10 поврзани вести »

ЖРК Вардар на крајот од сезоната останува и без Херем

Сител - пред: 10 часа

Норвешката ракометарка Камила Херем на крајот од сезоната го напушта тимот на Вардар, откако спогодбено е договорен прекин на соработката. Херем дојде во Вардар пред почетокот на сезоната како засилување на позицијата лево крило.

24 поврзани вести »

Бариш и Елцин делат иста љубов во приватноста - Поради оваа причина ќе ги сакате уште ПОВЕЌЕ!

Сител - пред: 10 часа

Популарните турски актери Бариш Ардуч и Елцин Сангу не само во филмското сценарио на „Вљубениот ерген“, туку и во приватноста имаат заеднички нешта. На нивните приватни профили на социјалните мрежи редовно ги честат обожавателите со нови фотографии ...

Тоа е првиот бакнеж: 15- годишниот Макрон ја бакнува својата професорка (40), денешна сопруга

Сител - пред: 10 часа

На интернет се појави снимка од бакнежот на двојката која наскоро може да застане на чело на Франција: Емануел Макрон (39) и неговата 26 години постарата сопруга Брижит Троње. Во времето кога е снимено ова видео Макрон имал 15 години, а Брижит Троње ...

82 поврзани вести »

Девојче од Гостивар пријавило дека било киднапирано

Сител - пред: 10 часа

Шеснаесетгодишно девојче од Гостивар вчера пријавило дека било киднапирано од три непознати лица кои насила ја одвлекле со возило во непознат правец и по два часа ја вратиле дома. Како што соопшти МВР, синоќа од Медицинскиот центар во Гостивар се ...

20 поврзани вести »

Ѓорческа тешко стигна до победа на стартот од фјучрсот во Тунис

Сител - пред: 10 часа

По голема борба и меч што траеше 2 часа и 22 минута македонската тенисерка Лина Ѓорческа успеа да оствари победа во 1.коло на фјучрсот во Тунис што се игра за награден фонд од 60.000 долари.

45 поврзани вести »

Лепа Лукиќ открива: Не е абортусот виновен што немам деца!

Сител - пред: 10 часа

Пејачката Лепа Лукиќ одлучи за проговори за својот приватен живот и за болната тема што не успеала да се оствари како мајка. Ѕвездата на српската народна музика ја демантираше изјавата на својот сопруг дека немаат деца бидејќи дошло до грешка на ...

4 поврзани вести »

ПССЕ изгласа обновување на процесот на мониторинг на Турција

Сител - пред: 10 часа

Пратениците од Парламентарното собрание на Советот на Европа (ПССЕ) гласаа денеска за обновување на процесот на мониторинг кон Турција, се наведува во соопштението на ПССЕ на Твитер. - ПССЕ штотуку гласаше за обновување на процедурата за мониторинг ...

28 поврзани вести »

Иванка Трамп - главна ѕвезда на женскиот самит Г20

Сител - пред: 10 часа

Ќерката на американскиот претседател Доналд Трамп, која е една неговите најблиски и највлијателни соработници, Иванка Трамп денеска пристигна во Берлин на женскиот самит Г20 на кој претставници на 20 најразвиени земји на светот ќе разговараат за ...

50 поврзани вести »

Лесни 6-0 и 6-0 за Јотовски во Анталија

Сител - пред: 10 часа

Македонскиот тенисер Томислав Јотовски без поголеми проблеми оствари победа во првото коло на фјучрс турнирот во Анталија. Тој со 6-0 во двата сета го победи Хуан Хозе Вентурели од Чиле. Јотовски освои двојно повеќе поени од ривалот 55:27.

45 поврзани вести »

Раул: Треба да почнеме од 0:0

Сител - пред: 10 часа

Ракометарите на македонскиот првак Вардар на првиот четвцртфинален натпревар од Лигата на шампионите како гостин го победија Флензбург со 26:24, реваншот се игра во СЦ „Јане Сандански“ што е уште една предност за македонскиот тим на патот до ...

69 поврзани вести »

Бугapија нa чекор до нaјголемaтa вoeнa здeлĸa во поновата историја

Сител - пред: 10 часа

Бугapија e пред потпишување на нaјголемaтa вoeнa здeлĸa за пocлeднивe 25 гoдини, јави БТА. Од бугарското Mиниcтepcтво зa oдбpaнa соопштуваат дека Армијата ќе добие осум современи мyлтифyнĸциoнaлни борбени авиони, вредни вкупно 1,5 милијарди лева (1 ...

8 поврзани вести »

Семејството на либискиот „бомбаш од Локерби“ покрена постапка против неговата пресуда

Сител - пред: 10 часа

Семејството на Либиецот Абделбасет ал Меграхи, познат како „бомбашот од Локерби“ покрена постапка пред властите во Шкотска за поништување на неговата пресуда. Постапката е упатена до шкотската комисија за преразгледување на кривични дела и таа сега ...

3 поврзани вести »