TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сител

Вицепремиерот Анѓушев се сретна со делегација на Либанско-македонскиот бизнис совет

Сител - пред: 17 часа

Заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев денеска имаше средба со бизнис делегација од Република Либан, предводена од Самер Соуфан, претседател на Либанско-македонскиот бизнис совет и извршен директор на Арабеле ...

19 поврзани вести »

Средба Груби - Жбогар во Собранието

Сител - пред: 17 часа

Претседателот на собраниската Комисија за европски прашања, Артан Груби, денесја во Совранието се сртена со евроамбасадорот Самуел Жбогар. Претеникот Груби и евроамбасадорот Жбогар разговараа околу реформските предизвици за Македонија во согласност ...

34 поврзани вести »

Полицијата на нозе, на скопскиот аеродром уапсен опасен криминалец

Сител - пред: 17 часа

Ноќеска во 01.40 часот на Граничен премин Аеродром „Александар Велики“ Скопје, при пасошка контрола, било констатирано дека лицето Д.Н. (53) од Морани се наоѓа на листа со мерка „Апси“. Лицето е приведено и во 02.50 часот е предадено на полициски ...

3 поврзани вести »

Возење за паметење: Нападнат таксист во Крива Паланка заедно со патниците

Сител - пред: 17 часа

НК КР Крива Паланка поднесе кривична пријава против А.В. (24) и Б.С. (25), двајцата од Крива Паланка, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “насилство”. Пријавените, на 20 мај годинава на стариот локален пат за манастирот ...

27 поврзани вести »

Марка го сели Роналдо во ПСЖ

Сител - пред: 17 часа

Најдобриот фудбалер на мадридски Реал, Кристијано Роналдо, по завршувањето на Купот на Конфедерации во Русија, на претседателот на клубот Флорентино Перез ќе му соопшти дека сака трансфер во ПСЖ, тврди „Марка“.

39 поврзани вести »

Банега се врати во Севилја

Сител - пред: 17 часа

Евер Банега по една сезона мината во Интер се враќа во Севилја, пренесе „Скај Спорт“. Овој 28-годишен фудбалер е само еден од неколкумината кои одиграа под своето реноме. Интер по завршувањето на сезоната доби нов тренер во името на Лучано Спалети, ...

8 поврзани вести »

Директорот на Клиничкиот центар Тетово бил уценуван од колега, еве како

Сител - пред: 17 часа

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Р.Т. (41) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „злоупотреба на службена положба и овластување“ и “загрозување на сигурноста“.

2 поврзани вести »

Возачи внимавајте: Застанале на Ѓавато да пијат вода, разбојници ги ограбиле

Сител - пред: 18 часа

Вчера околу 07.00 часот на регионалниот пат Битола-Ресен, на паркинг простор кај место викано „Ѓавато“, двајца непознати сторители извршиле разбојништво врз Ѓ.П. (53) од Битола. Ѓ.П. застанал да наполни вода и во тој момент лицата му побарале пари.

10 поврзани вести »

Тешко повреден моторџија во сообраќајка кај Арачиново

Сител - пред: 18 часа

Ноќеска околу 00.15 часот на патот Скопје-Арачиново се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од С.С.(55) од Скопје и мотоцикл непозната марка без регистарски ознаки, управуван од С.Е.

53 поврзани вести »

Во сообраќајка кај Рамстор, тешко повреден велосипедист

Сител - пред: 18 часа

Вчера во 08.29 часот во Единицата за известување и командување Скопје било пријавено дека во Ургентен центар Скопје, со тешки телесни повреди, бил донесен В.А. (34) од Скопје. Истиот се здобил со повреди во сообраќајна незгода која се случила на ...

53 поврзани вести »

Детали за смртта на Ѓоша: Ќерката го нашла мртов во кревет

Сител - пред: 18 часа

Богољуб Митиќ Ѓоша почина изненадно на 49. годишна возраст. Актерот кој се прослави со ликот на Ѓоша во “Семејно богатство", рано утрово го пронашла неговата ќерка мртов во кревет, откако тој починал во сон.

70 поврзани вести »

Млада жена прегазена во Струмица, возачот притворен

Сител - пред: 18 часа

Рано утрово околу 05.20 часот на ул. „Климент Охридски“ во Струмица, А.З. (42), управувајќи патничко возило „Мерцедес Спринтер“ со струмички регистарски ознаки, удрил во пешакот А.Д. (44) од Струмица, која починала на местото.

12 поврзани вести »

Бездомник побарал пари од свештеник: Тоа што следело разбесни илјадници луѓе!

Сител - пред: 18 часа

Снимката која овој јуни предизвика најбурна реакција на социјалните мрежи е видеото на кое бездомник приоаѓа на црковно лице и бара од него пари. Тоа што се случило по оваа молба, многумина не ја очекувале, а одговорот на свештеникот налути голем ...

И немало спас, жена почина во болницата во Гостивар

Сител - пред: 18 часа

Синоќа година во 23.00 часот во ПС Гостивар, од Медицински Центар Гостивар било пријавено дека била донесена У.В. (62) од Гостивар, која побарала медицинска помош. По кратко време пациентката починала.

4 поврзани вести »

Хорор во Тафталиџе утрово: Со молотов коктел запалена кафеана, жителите во паника

Сител - пред: 18 часа

Рано утрово околу 04.00 часот на заградена тераса од угостителски објект на ул. „Варшавска“ во Скопје непознат сторител фрлил стаклено шише со запалива течност, која се запалила и притоа од огинот биле зафатени две столчиња. Повредени лица нема.

13 поврзани вести »

Потресни зборови на Леа Киш: Еве како водителката се опростила од Бата Ѓоша

Сител - пред: 18 часа

Српскиот актер Богољуб Митиќ Ѓоша почина денес во Белград од срцев удар, а оваа тажна вест ја потресе водителката Леа Киш која со години соработуваше со Ѓоша. - Сега видов, ужас.. Многу сум потресена.

70 поврзани вести »

Шокантен пресврт во истрагата за убиство: Малечката Сара (14) е убиена од својата братучетка

Сител - пред: 18 часа

Задарската тинејџерка Сара Чирјак (14) која почина во возило на Итната помош од многуте убодни рани по телото, била убиена од страна на нејзината братучетка од вујко, Ивана Чуде (27), заклучи полицијата.

2 поврзани вести »

Го молев да не претерува, да намали, но не ме слушаше: Тика Шпиц во шок по смртта на својот кум Ѓоша

Сител - пред: 18 часа

Нивните шеги со години се прераскажуваат, беа дует кој знаеше да ја насмее цела Србија па и пошироко. Актерот Предраг Смиљковиќ, познат како Тика Шпиц, шокиран е од веста дека неговиот кум и пријател Богољуб Митиќ Ѓоша починал.

70 поврзани вести »

НБРМ усвои регулатива за сметководство и финансиско известување на банките и штедилниците

Сител - пред: 18 часа

Советот на Народната банка на Република Македонија на денешната петта седница ја разгледа и усвои регулативата за сметководство и за финансиско известување за банките и штедилниците, соопшти НБРМ.

19 поврзани вести »

Средба на министерот Николовски со претставници од Делегацијата на ЕУ

Сител - пред: 18 часа

Министерот Љупчо Николовски на денешната средба со претставниците од Делегацијата од Европската унија предводена од раководителот на секцијата за соработка Никола Бертолини, беше запознат со статусот на тековните проекти од ИПА кои се во тендерска ...

34 поврзани вести »