TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сител

Религија и секс: Секоја вера има свое правило

Сител - пред: 19 часа

Сите религии имаат свои правила кога во прашање е водењето љубов според кои треба да се водат нивните припадници. Кога станува збор за сексот, религиите имаат цела низа правила за тоа, што, како и кога смеат.

13 поврзани вести »

Изнајмување велосипед од СЦ Борис Трајковски, 50 денари за секој час

Сител - пред: 20 часа

Од денеска до 15 октомври годинава граѓаните во Скопје ќе можат да изнајмат велосипед од Скопскиот центар Борис Трајковски - ВИП Арена за 50,00 денари за секој започнат час, започнувајќи од моментот на изнајмувањето на велосипедот.

14 поврзани вести »

Во Скопје годишен состанок на ОБСЕ и на ОДИХР за набљудување на судски постапки

Сител - пред: 20 часа

Од денеска до среда во Скопје се одржува годишен состанок за следење судски процеси организиран од Канцеларијата на ОБСЕ за демократски институции и човекови права (ОДИХР) и Мисијата на ОБСЕ во Скопје.

21 поврзани вести »

Кога мажите би биле искрени за тоа што сакаат од жените, тоа би изгледало вака

Сител - пред: 20 часа

Сигурно ви се случило во кафуле да ви пријаде маж и да почне да комуницира со вас на различни начини. Едни пробуваат да ве освојат со својот добар изглед, други со шарм, трети со хумор… Но, жените секогаш се во недоумица за тоа што се крие позади ...

5 поврзани вести »

Фановите воодушевени: Вака ќе изгледа собата на бебето на Ана и Раста

Сител - пред: 20 часа

Ана Николиќ и Стефан Ѓуриќ Раста наскоро ќе се остварат во улога на родители. Додека пејачката да се породи, познатата брачна двојка прави се да биде во најдобар ред за доаѓањето на најновиот чкен на семејството.

8 поврзани вести »

Се обиде да ги притисне градите во два броја помал комбинезон и се тоа го снимила

Сител - пред: 20 часа

Водителката и модел Криси Тајген ги насмеа и воодушеви фановите со видеото на кое се обидува своите бујни гради да ги притисне во тесен комбинезон. Градите на Криси веќе имаат голем број на фанови, кој значително се зголеми после ова провокативно ...

Го запали интернетот: Наташа повторно се мажи!?

Сител - пред: 20 часа

Пејачката Наташа Беквалац повторно успеа да го запали интернетот. Пејачката Наташа Беквалац неодмана одлучи да се разведе од својот сопруг Љуба Јовановиќ. Сепак изгледа дека веќе размислува за нова љубов, а можеби дури и мажачка.

33 поврзани вести »

Студентите во Загреб ги поддржаа протестите на белградските студенти

Сител - пред: 20 часа

Студентскиот парламент на Универзитетот во Загреб ги поддржа белградските студенти, кои организираа „Протест против диктатурата“ во текот на три недели против изборот на српскиот премиер Александар Вучиќ за претседател на земјата и поради целосната ...

8 поврзани вести »

Израел со сирени им одаде почит на жртвите од Холокаустот

Сител - пред: 20 часа

Со звуците на сирените Израелците денеска застнаа на миг да им одадат почит на милионите еврејски жртви на Холокаустот во текот на Втората светска војна. Двеминутниот звук на сирените е централниот настан во текот на годишното одбележување на Денот ...

36 поврзани вести »

Авганистанскиот министер за одбрана и началникот на ГШ поднесоа оставки

Сител - пред: 20 часа

Претседателот на Авганистан Ашраф Гани ги прифати денеска оставките на министерот за одбрана Абдулах Хабиби и началникот на Генерал штабот на воените сили Кадам Ша Шахим, откако повеќе од 140 војници беа убиени во напад на талибанците врз воена база ...

21 поврзани вести »

Бен Афлек веќе 20 години се бори со тешкиот порок

Сител - пред: 21 часа

Актерот и режисер Бен Афлек веќе долго време се бори со алкохолизмот, што, меѓу другото, го чинеше и развод на бракот со долгогодишната сопруга Џенифер Гарнер, пишува „Дејли Мејл“. Оваа холивудска двојка се разделија во летото 2015 година, а ...

6 поврзани вести »

Мадуро и нуди преговори на опозицијата за излез од кризата

Сител - пред: 21 часа

Венецуелскиот претседател Николас Мадуро повика на преговори со опозицијата за одржување избори, пред денешните масовни антивладини протести, што треба да се одржат во главниот град Каракас и во уште неколку други градови.

16 поврзани вести »

Африка: Нова вакцина за маларија за 360.000 деца

Сител - пред: 21 часа

Светската здравствена организација (СЗО) соопшти денеска дека новата вакцина против маларија ќе биде употребена во големи количини во Кенија, Гана и Малави, а планирано е меѓу 2018 и 2020 година да бидат вакцинирани 360.000 деца.

30 поврзани вести »

Матис во посета на Авганистан, се разгледува стратегијата за борба со талибанците

Сител - пред: 21 часа

Американскиот министер за одбрана, Џејмс Матис денеска пристигна во Авганистан, во време кога администрацијата на претседателот Доналд Трамп ја разгледува стратегијата за оваа земја, во која талибанските екстремисти повторно ги зајакнуваат своите ...

21 поврзани вести »

Супер херој: Пожарникар фати во раце бебе фрлено од вториот кат на опожарена зграда

Сител - пред: 21 часа

Американскиот пожарникар Роберт Сатон фатил бебе фрлено од вториот кат на запалена зграда во Џорџија. Сатон изјави дека слушнал повици од вториот кат на стамбената зграда и го здогледал новороденчето на прозорецот од собата изполнета со чад.

5 поврзани вести »

Преслатка: Ќерката на Цеца објави своја фотографија од детството

Сител - пред: 21 часа

Ќерката на пејачката Цеца Ражнатовиќ, Анастасија со својот атрактивен изглед мами погледи каде и да се појави. Анастасија е многу популарна на социјалните мрежи, каде секојдневно објавува свои фотографии, а припадниците на посилниот пол неретко и ...

33 поврзани вести »

Масакр поради ТВ антена: Вака течеше крвавиот пир на Божидар

Сител - пред: 21 часа

Австрискиот пензионер Божидар Д. (77) рано утрово во село Бариќ кај Голубац тргна во крвав пир кога со истрели од пиштол го ликвидираше својот син Мирослав, потоа сопругата Рада и шурата Павле, по што отишол до црквата и таму си пукал во глава.

29 поврзани вести »

Амбер Херд ја потврди својата врска со еден од најзгодните милијардери во светот

Сител - пред: 21 часа

Глумицата Амбер Херд призна пред јавноста оти „си уловила сом“, односно дека моментно е во врска со еден од најзгодните милијардери во светот – претприемачот Илон Маск. Имено, таа вчера на Инстаграм објави фотографија од нив двајцата во еден ...

22 поврзани вести »

Грција е клучен сојузник, според американскиот амбасадор во Атина

Сител - пред: 21 часа

Грција е клучен сојузник и стратешки фактор за безбедноста во југоисточниот дел на Медитеранот и во борбата против тероризмот, изјави американскиот амбасадор во Атина, Џефри Пајет во интервју за грчкиот јавен сервис ЕРТ.

6 поврзани вести »

Шок: Карлеуша има двојничка, идентична на неа и доаѓа од Босна

Сител - пред: 21 часа

Ист моден стил, иста боја на косата, па дури и слична поза за правење селфи. Мирела многу наликува на Јелена Карлеуша и веќе ја нарекоа нејзина двојничка. Познато е дека Јелена Карлеуша има милиони фанови, и дека нејзиниот моден стил е неспоредлив ...

33 поврзани вести »