TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сител

Ќе се градат уште 6 ветерници во Богданци, инвестиција од 24 милиони евра

Сител - 24.04.2017

Ветерниот парк во Богданци ќе се збогати со уште шест нови ветерници. Техничко економската анализа е веќе направена, а извршена е и ревизија од страна на германска банка. Вкупната инвестција е 24 милиони евра од кои 18 милиони евра ќе бидат од заем, ...

16 поврзани вести »

Згодна девојка му го триеше грбот, а кога се сврте го дочека шок!

Сител - 24.04.2017

Вистинска реткост е згодна девојка на плажа да побара да ѝ го триете грбот, а уште поретко се случува потоа да ја возврати услугата. Затоа, доколку налетате на ваква ситуација, најпрво добро проценете дали станува збор за некоја неумесна шега.

4 поврзани вести »

Што се случува по смртта: Сведоштво на девојка која се вратила од мртвите ќе ве остави без текст…

Сител - 24.04.2017

Ако некогаш сте се прашувале каков е задгробниот живот, ова е совршена прилика да дознаете! Во моментот на смртта, некоја чудна енергија ја носи вашата душа на другиот свет. Без разлика на која страна гледате, секаде има светлина… – Иако веќе немате ...

Талат Џафери со автомобил тргна кон демонстрантите пред Собрание

Сител - 24.04.2017

Талат Џафери попладнево се обиде со својот автомобил да помине низ толпата граѓани кои протестираат како дел од иницијативата за Заеднича Македонија. Тој наиде од едната страна на булеварот поточно кај поранешен МекДоналц додрка демнострантите ...

Граѓаните побараа поддршка од ВМРО-ДПМНЕ: Единствен начин да заврши кризата се нови парламентарни избори

Сител - 24.04.2017

Денеска 57-ми ден како граѓаните во голем број се на улиците низ целата земја и јасно и гласно кажуваат „НЕ“ за Тиранската платформа, денеска тие поминаа пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Денеска граѓаните дојдоа пред штабот на ВМРО-ДПМНЕ, каде побараа ...

154 поврзани вести »

Ставрев ќе го суди дербито Шкендија – Вардар

Сител - 24.04.2017

Еден од најдобрите македонски судии Александар Ставрев ќе ја има улогата на главен арбитер на претстојниот дерби натпревар меѓу Шкендија и Вардар. Во Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) денеска со ждрепка беа одредени судиите за претстојното ...

41 поврзани вести »

Мареј и натаму лидер пред Ѓоковиќ на АТП листата

Сител - 24.04.2017

Британскиот тенисер Енди Мареј и натаму е лидер на АТП ранг листата, но сега со помала бодовна разлика од второ рангираниот Новак Ѓоковиќ. Иако двајцата тенисери рано го завршија својот настап на мастерсот во Монте Карло сепак и натаму остануваат на ...

14 поврзани вести »

Експлозија во училиште во Русија, има жртви

Сител - 24.04.2017

Еден ученик загина, а најмалку 11 се повредени во експлозија во училница во основно училиште во руската република Дагестан. Три повредени деца се во критична состојба, соопшти локалната болница.

16 поврзани вести »

Го јаде само ова и никогаш не се разболел!

Сител - 24.04.2017

Пакистанецот Мехмуд веќе 25 години јаде лисја и гранки од дрвја, и од тогаш никогаш не се разболел, пишува „Њујорк Пост“. Силниот седокос човек со магарето застанува до некое дрво, откорнува гранче со лисја и, едно по едно почнува да ги голта, ...

5 поврзани вести »

Конференција за „Креирање на млади лидери претприемачи“

Сител - 24.04.2017

Во организација на Здружението за развој на претприемништвото и туризмот Концепт плус – Скопје денеска се одржа конференцијата „Креирање на млади лидери претприемачи“ во рамките на глобалниот настан LEAP summit 2017.

6 поврзани вести »

Земјоделци го блокираа патот Градско-Росоман

Сител - 24.04.2017

Земјоделци денеска го блокираа патот од Градско-Прилеп, реагирајќи, како што рекоа, против тиранската платформа и за решавање на политичката криза заради исплата на субвенциите и обесштетувањата поради зимското и пролетно мрзнење на овошните насади.

154 поврзани вести »

Следуваат три неработни денови

Сител - 24.04.2017

Во мај годинава неработни денови за сите граѓани се 1 мај (понеделник) - Денот на трудот и 24 мај (среда) - Ден на сесловенските просветители, соопшти Министерството за труд и социјална политика, реагирајќи на одредени написи во медиумите поврзани ...

26 поврзани вести »

Беше ноќен кошмар на сите, а денес прерасна во вистинска убавица

Сител - 24.04.2017

Нема личност која го нема гледано филмот „Прстен“, а да не му се случило во сон да го прогонува ликот на Самара. Таа девојка денес е преубава и се обложуваме дека не би ја препознале. Давеј Чејс, која ја играше улогата на Самара во „Прстен“, токму ...

Димовски: Македонскиот народ дал 44.000 жртви за да имаме своја држава

Сител - 24.04.2017

На денешната собраниска седница пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски истакна дека не така одамна во Вардарска Македонија изгубени се 24.000 млади животи, во Егејска Македонија 20.000 животи, односно македонскиот народ дал над 44.000 жртви за ...

7 поврзани вести »

Таа беше првата југословенска старлета: Зорица е нанадмината секс бомба

Сител - 24.04.2017

Денеска сталети има многу, како Станија, Сораја или Тијана, но првата старлета на овие простори е белградската убавица Зорица Гајдаш. Доволно било оваа фатална русокоса само на минување да погледе некој маж, а тој да посака да и ги исполни сите ...

2 поврзани вести »

Франција избира: Со Германија или со Русија

Сител - 24.04.2017

Емануел Макрон и Марин Ле Пен ќе се борат за функцијата претседател на Франција. На 7 мај, кога ке се одржи вториот круг од изборите ќе се знае кој од нив ќе го наследи социјалистот Оланд.

142 поврзани вести »

Злосторство што го шокираше светот: Го одрал својот внук (4), му ги јадел органите и му пиел од крвта

Сител - 24.04.2017

Малечкиот Камве Нгала (4) родениот вујко го грабнал од игралиште, му ја одрал кожата и му го јадел срцето и пиел од крвта како дел од ритуал. Камве си играл со другарите од селото, но веќе се стемнило и сите деца отишле дома, освен тој.

3 поврзани вести »

Масакар поради семејно наследство: Кој е монструмот кој си го уби семејеството, а потоа се самоуби во црква

Сител - 24.04.2017

Масакар во Србија. Три лица се убиени, една жена тешко е повредена , а убиецот се самоубил. Семејната крвава драма се случила утрово во местото Бариќ кај Голубац. Австрискиот пензионер 77-годишниот Божидар со пиштол кој го поседувал со дозвола ги ...

35 поврзани вести »

Од денеска до петок во Македонија се одбележува неделата на имунизација

Сител - 24.04.2017

Цела недела тимови од центрите за имунизација на терен ќе ги бараат децата кои не примиле ниту една вакцина или не се доволно заштитени. Ќе разговараат со родителите дека тоа е најдобриот начин за превенција од опасните заразни заболувања, кои ...

45 поврзани вести »

Што носеше дронот: Знамето со творците на „Голема Албанија" Иса Болетини и Исмаил Џемаили се вееше над Скопје

Сител - 24.04.2017

Дрон, на кој беше поставено знаме со карта од таканаречената “Голема Албанија”, вчера леташе над стадионот во Чаир, за време на фудбалскиот натпревар меѓу екипите на Шкупи и Вардар. Големата провокација ја подгреа дотогаш мирната атмосфера на мечот ...

41 поврзани вести »