TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скопје24

Wizz Air прогласена за најдобар авиопревозник во Европа за 2017 година

Скопје24 - тукушто објавено

Wizz Air, најголемата нискобуџетна авиокомпанија во централна и источна Европа, ја освои наградата за Европска авиокомпанија на годината – Aviation 100. Наградата ја прими Оуин Џонс, главен директор за корпорации на Wizz Air, на Airline Economics ...

9 поврзани вести »

Што и донираше ЕУ на МВР во вредност од околу четири милиони евра?

Скопје24 - тукушто објавено

Македонската полиција денеска доби квалитетна опрема со која ги зголеми своите капацитети, а со тоа и безбедноста на границите на Република Македонија, рече министерот Оливер Спасовски на денешното доделување на донацијата од Европската унија за ...

22 поврзани вести »

(ВИДЕО) „Брзата птица итрица“ снимена на улиците во Хрватска

Скопје24 - пред: 1 час

Граѓаните на хрватскиот град Петриње беа изненадени кога на улиците забележаа „птица-тркачка“ како од цртаниот филм со брзата птица итрица и којотот. Стануваше збор за ему кое бегаше по снегот, а излегло од излетничкото место „Корабија Тишиниќ“, ...

2 поврзани вести »

Марко се ожени за 20 години помлада Албанка: Одел 3 пати во Албанија, оставил 50 евра под шоља, купил златно ланче, ...

Скопје24 - пред: 1 час

Марко Милутиновиќ од село Дрежник кај Ужице со години барал жена за брак, но кога годините го стигнале, а немало жени на видик, решил да се ожени со Албанка. Се распрашувал подолго време, одел неколку пати до Скадар, но сите таму барале по 3-4.000 ...

Нормализиран железничкиот сообраќај

Скопје24 - пред: 1 час

Железничкиот сообраќај во Македонија е нормализиран откако на вработените им бил исплатен и вториот дел од октомвриската плата. Со ова штрајкот на машиновозачите е во прекин и сите патнички и товарни возови ќе сообраќајат согласно редовниот возен ...

33 поврзани вести »

12 познати ликови од филмовите и сериите чии лица останаа скриени

Скопје24 - пред: 2 часа

Секој од нас ги знае овие ликови, но нивното лице до денес останува мистерија. На сите сме им го слушнале гласот, но никогаш не сме ги виделе. Денес запознајте се со некои од овие мистериозни ликови како и со луѓето кои го позајмуваат нивниот глас.

2 поврзани вести »

Ќе ви го стопи срцето! Иако неподвижен, желбата за танцување го одведе во финале на таленр шоу! (ВИДЕО)

Скопје24 - пред: 2 часа

Кога желбата и љубовта се поголеми од пречките, тогаш ништо неможе да те застане на патот до твојата цел! Ова е човекот кој е еден од многуте показатели дека, КОГА СЕ САКА СЕ СЕ МОЖЕ! Иако инвалид се води со желбата за танц и успева во ...

2 поврзани вести »

Се појави нов остров во Атлантскиот океан

Скопје24 - пред: 3 часа

Територијата на Тонга се појави нов остров, формиран од вулканска пепел во 2014 година. Од НАСА изјавија дека може да биде на површината на Атлантскиот океан неколку декади. Nasa не предвидуваат дека ќе трае долго.

7 поврзани вести »

Инстаграм сега овозможува следење на хаштагови

Скопје24 - пред: 3 часа

Хаштаговите се интересен и популарен начин со кој корисниците и даваат значење на сликата или видеото кои ги имаат објавено. Доколку сте активен корисник на оваа друштвена мрежа, сигурно ги имате забележано, ако веќе вие не ги користите.

6 поврзани вести »

Ослободување од работа поради загадувањето: За кого и од кога ќе важи?

Скопје24 - пред: 3 часа

Редовна пракса во изминатите неколку години беше ослободувањето од работа на бремените жени и лицата над 60 годишна возраст во регионите како скопскиот, кичевскиот, тетовскиот и битолскиот регион како една од краткорочните мерките за намалување на ...

Повеќе скопски општини утре без струја

Скопје24 - пред: 3 часа

Поради закажани технички зафати, утре без електрична енергија ќе останат неколку скопски општини, информираат од ЕВН. Во периодот од 7:00 до 8:00 часот корисниците од дел од село Арачиново.

11 поврзани вести »

Ристиќ: Вистинскиот напаѓач е голем пес Ротвајлер трениран за борби од локален мангуп кој се заканува по живот

Скопје24 - пред: 3 часа

Актерката Ирена Ристиќ преку социјалните мрежи сподели информации за кучето кое нападна повеќе лица во скопски Аеродром и го повика МВР информациите да ги провери и да реагира. Во продолжение ви го пренесуваме статусот на Ристиќ Еве што се дозна! ...

3 поврзани вести »

Битолчанка се отрула со син камен

Скопје24 - пред: 3 часа

Битолчанка почина од труење со син камен ноќеска во 00.30 часот на Клиниката за токсикологија при Клиничкиот центар во Скопје. Л.Ш. (58) на 01 септември во 18.30 часот се јавила во Итна медицинска помош и побарала лекарска помош, по што, поради ...

9 поврзани вести »

Градот Скопје ги прогласи најдобрите ресторани и кафулиња во Скопје

Скопје24 - пред: 4 часа

Град Скопје, традиционално во соработка со Агенцијата СВОТ ДООЕЛ-Скопје избираат „Најдобар угостителски објект меѓу најдобрите″ и најдобро кафуле во град Скопје. Проектот Најдобар угостителски објект меѓу најдобрите се спроведува по десети пат, а по ...

17 поврзани вести »

Кили се врати дома – Режисерот Јанакиевиќ објави фотографија (ФОТО)

Скопје24 - пред: 4 часа

Актерот Кирил Поп Христов, познат на фановите и како Кили, се врати во Македонија. Слика со актерот објави режисерот Срѓан Јанакиевиќ. Кили водеше тешка борба за да го сочува неговото здравје, а на негодување на јавноста беше и суден затоа што ...

7 поврзани вести »

Еликсирот на д-р Жан Митрев кој го штити целиот организам

Скопје24 - пред: 4 часа

Поради напнатото секојдневие и брзиот животен стил на сите ни е потребно од време на време чистење на целиот организам и негово зајакнување. Овој еликсир е направен по рецептот на доктор Жан Митрев и го лекува целиот организам.

Овие чизми само што се појавија, а богатите скопјанки се луди по нив – Фото

Скопје24 - пред: 4 часа

Дали ова се највпечатливите чизми кои некогаш сте ги виделе?! Таман кога помисливме дека модните куќи веќе не можат да не изненадат, тие не убедија во спротивното. Судејќи по Инстаграм профилите на многу девојки, ова не се чизми, туку чиста маѓија.

6 поврзани вести »

Порше започна со производство на мед

Скопје24 - пред: 4 часа

Компанијата Порше е позната по тоа што прави квалитетни спортски и луксузни автомобили. Овојпат, германската компанија изненади со нешто поинакво. Имено, како дел од својата програма за одржлив развој, Порше го претстави својот нов – мед.

7 поврзани вести »

Три состојки кои имаат моќ да го „оживеат“ овенатото цвеќе

Скопје24 - пред: 4 часа

Ако често не сте дома, патувате или едноставно заборавате дека на цвеќето му треба вода, веројатно ја знаете маката кога ќе овене, а веќе е предоцна за опоравување. Сепак, постои трик кој вреди да го пробате пред целосно да се откажете.

Сопственикот на кочанскиот локал демантира дека момче си ги пресекло вените на настапот на „Амадеус бенд“

Скопје24 - пред: 4 часа

Сопственикот на кочанскиот локал Але-Дар во изјава за Курир ја демантира веста објавена на дел од српските портали, според која момче си ги пресекло вените при настапот на „Амадеус бенд“ во Кочани минатиот викенд.

10 поврзани вести »