TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скопје24

Дневен хороскоп – Петок (15.12.2017)

Скопје24 - пред: 16 часа

Овен Помислата дека во овој момент се наоѓате голем чекор пред другите, делува доволно поттикнувачки и возбудливо. Знаете на поставите добра деловна контрола и да насочите настаните во правец кој носи практични резултати.

2 поврзани вести »

Има само три години и повеќе од 150.000 следбеници – Ова девојче заработува голема сума на пари, а еве и како (ФОТО)

Скопје24 - пред: 16 часа

Таа има само три години, а веќе заработува од социјалните мрежи. Станува збор за австралиското девојче Мили Бела Дајмонд кое има своја куќа во вредност од околу пет илјади долари. Оваа куќа и ја направил нејзиниот татко на кого му требале три месеци ...

6 поврзани вести »

Ограбена куќа во Гостивар, украден накит вреден 3.000 евра

Скопје24 - пред: 16 часа

Непознати сторители провалиле во куќата на гостиварецот Ф.Ј. (45) и одзеле повеќе парчиња накит со вредност од околу три илјади евра. Според СВР Тетово, кражбата се случила вчера во куќа на улицата „Никола Парапунов“ во Гостивар, помеѓу 11 часот и ...

10 поврзани вести »

Шок во порноиндустријата, почина уште една ѕвезда

Скопје24 - пред: 17 часа

Само неколку дена по смртта на Аугуст Амес, порноиндустријата остана без уште една позната актерка. Во својот стан вчера е пронајдена мртва Јуризан Белтран (31), позната како Јури Лов, а како што јавуваат светските медиуми причината за смртта е ...

8 поврзани вести »

Физички нападнат малолетник во автобус на ЈСП

Скопје24 - пред: 17 часа

Повеќе непознати лица на возраст од 15 до 18 години вчера физички нападнале петнаесетгодишно момче во автобус на ЈСП бр. 65 кој сообраќал од село Стајковци до Транспортен Центар-Скопје. Мајката на момчето Е.Н.

23 поврзани вести »

Скопје и во изминатото деноноќие загадено

Скопје24 - пред: 17 часа

Нивото на ПМ 10 честичките во изминатото деноноќие во Центар не се спуштило под 200 микрограми. Максималните вредности ги достигнало во текот на ноќта кога се измерени до 470 микрограми на метар кубен: Утрово последните мерења покажуваат ...

120 поврзани вести »

Хорор во Виница: Малолетничка силувана на градскиот стадион

Скопје24 - пред: 17 часа

Шеснаесет годишно девојче од Виница вчера било силувано во 18-годишниот У.Ќ. на градскиот стадион. -Околу 07,30 часот истата заминала на настава во средно училиште, од каде за време на одморот, У.Ќ.

27 поврзани вести »

Утринава пожар во столарска работилница во Шишево

Скопје24 - пред: 17 часа

Поголем пожар утринава изби во столарска работилница во село Шишево, јавува МИА. Во моментот интервенира Територијалната противпожарна единица на Град Скопје со пет возила и повеќе ...

14 поврзани вести »

Погба: Јане, ти благодарам за позитивната енергија и те канам во Манчестер – Видео

Скопје24 - пред: 17 часа

Светската фудбалска ѕвезда Пол Погба, фудбалерот на Манчестер јунајтед, и официјално го покани Јане Велковски, момчето од Македонија кое боледува од Спинална мускулна атрофија, да му биде гостин и да гледа натпревар на „Олд трафорд“, пишува Екипа.мк ...

19 поврзани вести »

Хрватска и Бугарија имаат најлош стандард во ЕУ

Скопје24 - пред: 18 часа

Хрватска и Бугарија се единствените членки на ЕУ каде што куповната моќ на граѓаните е за 40 отсто пониска од просечната куповна моќ во ЕУ. Паритетот на куповната моќ во Хрватска веќе три години се држи на 59 отсто од просекот во ЕУ, Бугарија се ...

13 поврзани вести »

Никол Кидман драстично го промени изгледот

Скопје24 - пред: 18 часа

Никол Кидман, која многумина ја сметаат за една од најубавите актерки во Холивуд, се промени до непрепознатливост и сето тоа поради новиот филм во кој таа глуми „Destroyer“. Неjзината долга руса коса е заменета со костенлива перика, тенот и е ...

10 поврзани вести »

Вчера во Скопје 12 сообраќајни незгоди

Скопје24 - пред: 18 часа

Четири лица биле полесно повредени во две од вкупно 12 сообраќајки регистрирани во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје. Во 10 незгоди била причинета материјална штета. Од МВР информираат дека вчера сообраќајната полиција открила и ...

29 поврзани вести »

Откажани летовите на скопскиот аеродром

Скопје24 - пред: 18 часа

Маглата во скопската котлина и натаму го попречува авиосообраќајот од аеродромот „Александар Велики“ во Скопје и ја намали видливоста и го забави градскиот и приградскиот сообраќај. Од изутрина, како и во текот на изминатата ноќ се откажани или ...

Магла во Скопје, од попладне ветер, а за викендот дожд

Скопје24 - пред: 19 часа

Во Скопскиот регион утринава има магла која се очекува да се намалува веќе во претпладните часови. Ќе дува умерен јужен ветер, кој кон крајот на денот ќе се засилува. Температурата ќе достигне до девет степени.

33 поврзани вести »

Ги „брендираме своите деца“ за да создадеме робови на нашите предрасуди

Скопје24 - пред: 20 часа

Ние дефинитивно ги труеме своите деца со нашите навики и предрасуди. Од бебиња се трудиме, ако сме при пари секако а кога не сме, децата да бидат “брендирани“, од нивната бебешка количка па понатаму – се додека можеме да го плаќаме тоа.

2 поврзани вести »

25-те најсекси стјуардеси на светот (ГАЛЕРИЈА)

Скопје24 - 15.12.2017

Исправете го седиштето, врзете го појасот и уживајте! Mexicana Air Hooters Air Ryan Air 5 Virgin Atlantic Xiamen Airlines Air Asia 3 Virgin Australia Ryan Air 7 Air Asia 3 Southwest Airlines Thai Air Ryan Air 6 Singapore Air Virgin Airlines Malaysia ...

2 поврзани вести »

Нивес Целзијус во издание кое ја буди машката фантазија! – Галерија

Скопје24 - 14.12.2017

Нивес Целзијус во вчерашната епизода од серијата „Чиста љубов“ излезе во секси корсет и ги запали страстите на машката популација. На крајот од сцената, Нивес ги спушта рацете до стомакот.

2 поврзани вести »

КОЈА ИМА ПОДОБАР ЗАДНИК: Марија Нацева, Катерина Попева или Едина Муса?

Скопје24 - 14.12.2017

Дефинитивно фитнес-моделите Марија Нацева, Катерина Попева и Едина Муса се наоѓаат на листата на „Најзгодни Македонки“. На нивните профили на социјалните мрежи може да видите фотографии во најразлични изданија, но факт е дека трите од нив имаат ...

3 поврзани вести »

Жени, џабе се лутите: Овие фрази мажите ги сфаќаат потполно поразлино од вас!

Скопје24 - 14.12.2017

За жените комуникацијата е навистина важна ватоа што на неа гледаат како средство з поврзување со партнерот. Мажите се од Марс, жените се од Венера. Не го кажале тоа залудно, а вообичаените љубовни фрази, мажите честопати ќе ги разберат сосема ...

13 поврзани вести »

Кога телото ќе го нападнат жестоки болести: Намирниците кои го содржат ОВА уништуваат алцхајмер, дијабетис и рак!

Скопје24 - 14.12.2017

Alpha Lipoic Acid (ALA) или алфа липоидна киселина е една од состојките кои природно настануваат во нашето тело. Со фактот дека го регулира метаболизмот на клеточно ниво, многубројни се предностите и корисните дејства на оваа состојка, како за здрав ...