TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скопје24

(ВИДЕО) Ги воодушевија сите: Шведските ракометарки со секси танц ја прославија победата со Словенија

Скопје24 - 11.12.2017

Уверливата победа против Словенија во осминафиналето од Светското првенство, шведските ракометарки ја прославија со танц во соблекувалната и покажаа дека освен што знаат да прослават победа очигледно знаат и да прослават.

46 поврзани вести »

(ВИДЕО) Изум кој може да спаси илјадници животи: Во случај на пожар, само застанете на него и тој ќе ве одведе на ...

Скопје24 - 11.12.2017

За овој изум воопшто не е потребна електрична енергија. Системот за евакуација наречен “Nerigo” е направен во Јужна Кореја и истиот би можел да спаси илјадници животи во случај на евакуација.

Само еден процент луѓе можат да го пронајдат животното на сликата. Дали сте меѓу нив?

Скопје24 - 11.12.2017

На фотографијата се гледа старец со шкотски шешир. Има тажно лице. Но, дали е тоа се? Совети: Погледнете го носот. Кој на оваа планета има таков нос? Погледнете го левото уво. Ушите не изгледаат всушност така! Погледнете ги неговите очи многу ...

Скопјани и вечерва дишат загаден воздух – ПМ10 честичките алармантно високи во Лисиче

Скопје24 - 11.12.2017

Нивото на загадување во сите скопски општини во изминативе 24 часа е многу над дозволеното. Мерните станици на Министерството за животна средина и просторно планирање покажале најголема загаденост во Лисиче каде во 19 часот биле измерени 496 ...

49 поврзани вести »

Познатиот готвач Антонио Јанковски е болен од карцином

Скопје24 - 11.12.2017

Антонио Јанковски момчето кое го гледавме со неговите кулинарски вештини на телевизија, денес живее во секојдневна борба со карцином, со мачнотијата да најде работа и да ги плати лековите и домот, пишува денеска порталот Досие.

10 поврзани вести »

(ВИДЕО) Маестрален настап на Тијана на ТЛЗП, Каролина се гордее со неа

Скопје24 - 11.12.2017

За учеството во ТЛЗП Тијана Дапчевиќ откажала поголем дел од своите ангажмани за комплетно да се посвети, а тоа ни го докажува од емисија во емисија. Музичкото натпреварување „Твоето лице звучи познато“ дојде до полуфиналето, Тијана Дапчевиќ ...

5 поврзани вести »

Кралицата нема да биде на венчавката на Хари, бидејќи ова не и го простува на снаата

Скопје24 - 11.12.2017

Венчавката на принцот Хари и неговата свршеничка Меган Маркл, со денови е топ тема во светските медиуми. Парот во понеделникот ја објавил својата свршувачка и соопштил дека ќе се венча во мај следната година во катедралата Сент Џорџ во Виндзор.

14 поврзани вести »

Како да престанете со ‘рчењето?

Скопје24 - 11.12.2017

Доколку страдате од ‘рчење, секоја вечер пропуштате квалитетен дел од вашиот сон и го нарушувате одморот на партнерот и на вашето семејство. Проблемот со кој се соочуваат сите кои ‘рчат, не е причината зошто го прават тоа, туку како да престанат да ...

Вистината за здравствената состојба на Оливер Драгојевиќ

Скопје24 - 11.12.2017

Легендарниот хрватски пејач Оливер Драгојевиќ ги откажа концертите кои требаше да ги одржи по повод неговиот 70 роденден во Сплит, бидејќи заврши во болница. Во саботата еден сплитски портал објави лажна информација дека Оливер починал, но тој и ...

7 поврзани вести »

На 21. година почувствував силна болка во стомакот: Прво ми рекоа дека сум бремена, а потоа стигна ужасната вистина

Скопје24 - 11.12.2017

Лаура Ленгдон (21) неколку дена пред својот роденден почувствувала болка во стомакот. Од тогаш секој ден мисли на тоа што го доживела, и што и го промени животот од корен. Имено, почувствувала силна болка во стомакот и надуеност, мислејќи дека ...

3 поврзани вести »