TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Sky

ТРАГЕДИЈА: Две деца починале од труење од печурки

Sky - пред: 23 мин

Две деца починале, а уште девет членови од нивното семејство се хоспитализирани поради симптоми на труење од печурки во Данска, соопшти полицијата. Семејството – бегалци од Конго, вчера била преместена од нивната куќа во градот Хаслев во блиската ...

3 поврзани вести »

Страотен пожар во Скопје – изгореа неколку куќи, едно лице заврши во болница

Sky - пред: 58 мин

На 19.10.2017 година во 20,14 часот било пријавено дека на ул „Вера Радосавлевиќ“ во Скопје имало пожар при што биле опожарени три куќи. Имено, до пожарот дошло кога П.И.(79) го потпалувал својот шпорет, и од невнимание дошло до опожарување на дел ...

22 поврзани вести »

Почнал да го удира со клоци, откако коњот колабирал – детали за драмата на скопските улици

Sky - пред: 58 мин

На 19.10.2017 година во 18,20 часот И.В.(24) пријавила дека истиот ден околу 16,40 часот на ул.“Васил Ѓорѓов“, пред Трговскиот центар Зебра, непознато лице мачел животно. Имено, сторителот кој бил со жена и со две деца, користел превозно средство ...

4 поврзани вести »

Тежок инцидент пред угостителски објект во Скопје – еден ранет

Sky - пред: 58 мин

На 18.10.2017 година во 23,20 часот било пријавено дека на ул.“Пролет“ поточно пред угостителски објект од страна на И.Ј., Б.Р. и уште едно лице бил нарушен јавниот ред и мир со физички напад над В.К.

3 поврзани вести »

Крвава тепачка во скопско средно училиште – полицијата јавува за повредено 16 годишно девојче

Sky - пред: 58 мин

На 04.10.2017 година околу 17,30 час на ул.“Вера Јоциќ“ било пријавено дека во кругот на средното училиште „Васил Антевски Дрен“ 16- годишна малолетничка била нападната од страна на Е.И.(18) и уште една 16- годишна малолетничка, двете од Скопје, кои ...

10 поврзани вести »

Крвав инцидент во Скопје – додека чекале автобус овие деца биле крвнички нападнати

Sky - пред: 58 мин

На 19.10.2017 година во 20,30 часот, З.Ф. (51) пријавил дека истиот ден околу 12,15 часот во Скопје, на бул. „Кузман Јосифоски-Питу“ на автобуска постројка под Железничка Станица-Скопје, кон неговиот 16 годишен син, кој бил заедно со неговите двајца ...

24 поврзани вести »

Каменуван автобусот кој вози накај Арачиново – има повредени

Sky - пред: 58 мин

На 19.10.2017 година во 22,40 часот Е.Ј.(61) пријавил дека на бул. “Методија Андонов-Ченто“, (на надвозникот кај “Агросервис“), во автобус за градски сообраќај бр. 55, кој што се обраќал на линијата Транспортен центар- с.Арачиново во моментот кога ...

30 поврзани вести »

Филмска вооружена драма го потресе Прилеп

Sky - пред: 58 мин

На 20.10.2017 година околу 04,00 часот било пријавено дека во Прилеп на ул. „Борка Талески“ две маскирани и вооружени лица со нож откако влегле во куќата сопственост на И.Ј.(49), физички ја нападналe по што ја врзале со селотејп трака и по извршено ...

19 поврзани вести »

Страшна сообраќајка во ресенско – полицијата јавува за еден тешко повреден

Sky - пред: 58 мин

На 19.10.2017 година околу 18,15 часот било пријавено дека на регионалниот пат Стење-Ресен кај местото викано „Вича“ се случила сообраќајна незгода помеѓу трактор со прикачени две лесни приколки, управувано од З.Г.

6 поврзани вести »

Полицијата врши информативни разговори со десетина лица – детали за вчерашните инциденти ан Бит пазар

Sky - пред: 58 мин

Во врска со вчерашниот настан на нарушен јавен ред и мир кој се случи на бул. “Крсте Мисирков“ во автобус на ЈСП – бр. 50, во којшто учествувале повеќе лица, во Полициската станица Бит Пазар извршен е разговор со десет лица (седум малолетни и три ...

73 поврзани вести »

Власта добива нови пратеници – ова се информациите кои протекоа во јавноста

Sky - пред: 1 час

Демократската партија на Албанците засега не коментира дали се вистинити шпекулаците за можно преминување на двајцата пратеници на ДПА, Мендух Тачи и Бардуљ Даути, во власта. Извори од партијата тврдат за „Макфакс“ дека, сепак, работите ќе бидат ...

90 поврзани вести »

Скопје: Вооружени грабежи во аптека и казино на Партизанска

Sky - пред: 1 час

Вооружени лица вчеравечер ограбиле аптека и казино на булеварот Партизански Одреди во Скопје. Вчера во полиција С.С.(35) пријавила дека во аптека на „Еурофарм“ од страна на непознато лице вооружено со пиштол било извршено разбојништво.

17 поврзани вести »

Снег во Македонија

Sky - пред: 3 часа

Во наредните два дена ќе се задржи стабилно и топло време со натпросечни дневни температури. Од понеделник ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд, повремено пообилни. Во понеделник попладне, во источните делови има услови за локална појава ...

78 поврзани вести »

ДИК ги одби сите приговори за првиот круг од локалните избори

Sky - пред: 3 часа

Државната изборна комисија (ДИК) ги одби сите приговори на политичките партии поднесени за првиот круг од локалните избори што се одржаа во неделата, 15 октомври. Сдницата на која се разгледуваа приговорите заврши доцна синоќа.

128 поврзани вести »

(ФОТО) Живко Гошаревски стана градоначалник на Ресен

Sky - пред: 3 часа

Во пријателска атмосфера се изврши примопредавањето на градоначалничката функција во Општина Ресен утрово во 11 часот дознава Скај. Според информациите до кои дојде СКАЈ.мк победничкиот кандидат кој доаѓа од редовите на СДСМ, Живко Гошаревски ја ...

Куртулија три судијки за кои СЈО бараше да бидат разрешени

Sky - пред: 3 часа

Три од четирите судијки за кои СЈО во два наврати бараше да бидат разрешени поради нестручно и несовесно постапување, ќе куртулат од одговорност, дознава „Макфакс“. Пред годишните одмори, Советот за утврдување факти и покренување одговорност за ...

42 поврзани вести »

Уживајте во летните температури, им се гледа крајот

Sky - пред: 3 часа

Времето денеска ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност и со слаб претежно северен ветер. Дневната температура ќе се движи од 23 до 28 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност.

78 поврзани вести »

Бегаа од правдата во Македонија, сега ќе им се суди и во Грција – прекршокот што го направија може да ги чини затвор

Sky - пред: 3 часа

На поранешните началници во УБК, Горан Грујевски и Никола Бошкоски, денеска се очекува експресно да им се суди во Солун за поседувањето лажни пасоши со кои престојувале во Грција. Во исказот кој вчера го дале пред судијата во Солун побарале да не ...

278 поврзани вести »

ЕДНОСТАВНИ НАЧИНИ: Еве како да се решите од непријатниот мирис на потта

Sky - пред: 14 часа

Освен редовно туширање има уште неколку работи до кои треба да се држите како би ја спречиле смрдеата од потта. Температурите од ден на ден се се` повисоки. Многу потите и не ви е пријатно поради тоа? Затоа ви ги препорачуваме овие пет „акции“ кои ...

90% од луѓето одговараат погрешно: Можете ли да ја решите оваа математичка задача?

Sky - пред: 14 часа

На математичката задача во прилог, наводно, дури 90% од луѓето одговараат погрешно. Погледнете и напишете ни го вашиот одговор на Фејсбук ...

2 поврзани вести »