TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Sky

Како до бели заби за само 3 минути?! Еве го одговорот – нема да верувате колку е едноставно

Sky - тукушто објавено

На Јутјуб се појави видео кое прикажува начин како да ги избелите забите за само три минути… Погледнете и споделете со ...

Маја има 18 години и ја изнајмуваат на час: „Еден човек ми плати само за…“

Sky - тукушто објавено

Маја има 18 години и не крие дека е спонзоруша. Овој тренд зема толку голем замав што постојат сајтови кои потсеќаат н социјални мрежи. А студентки од развиените земји „се борат“ за овој профитабилен, но и ужасен вид лесна заработка.

Она што го прави овој човек е навистина неверојатно: На 4:15 минута ќе останете без текст…

Sky - тукушто објавено

Шкотскиот велосипедист Дени МакАскил е голем обожавател на екстремни спортови. Особено го сака возењето велосипед на необични места, а она што ќе го видите во продолжение ќе ве остави без здив… Погледнете и споделете со ...

Генијален трик: Старите патики брзо стануваат совршено бели!

Sky - тукушто објавено

Сакате вашите патики да изгледаат како да се нови? Тогаш послужете се со овој едноставен и генијален трик. Освен што дамките ќе исчезнат, ќе исчезне и непријатната миризба од патиките. Се работи за смеса од оцет и сода бикарбона која, освен што ...

2 поврзани вести »

Застанала покрај ограда и гледала како полетува авионот. Она што следело ќе го памти додека е жива! (видео)

Sky - тукушто објавено

Плажата St. Maarten се наоѓа на самиот крај на главната писта на интернационалниот аеродром кој се наоѓа на карипскиот остров Сент Мартин. Она што е уште полудо е фактот што при полетувањето на авионите, луѓето се приближуваат до самата ограда која ...

Ова не сте го знаеле за Северна Кореја: Поради фармерки се оди во затвор, а марихуаната е легална!

Sky - пред: 21 мин

Северна Кореја, еден од последните тоталитарни режими во светот, често е во центарот на многу гласини и нагаѓања за тоа што во таа земја навистина се случува, бидејќи информации има многу малку.

36 поврзани вести »

Пијан завршил во кревет со проститутка, а кога утрото се пробудил зажалил што се родил!

Sky - пред: 25 мин

Ако живеете во Бангкок, постои голема можност да завршите во кревет со жена која има изненадување меѓу нозете, односно е трансвестит. Тројца пријатели одлучиле да се пошегуваат со четвртиот, па го напиле и следното утро во кревет му „ставиле“ ...

Момче се согласило да умре: Со насмевка тргнало во смрт, а кога ќе дознаете за кого…

Sky - пред: 25 мин

Пред многу години, додека работев како волонтер во болница, запознав девојче по име Лиза, кое боледуваше од една ретка болест. Единствена можност да оздрави беше со трансфузија да и даде крв нејзиниот петгодишен брат, кој на некој начин успеа да ја ...

НАРОДНИ ВЕРУВАЊА: Што ќе ви се случи ако свиркате по дома или ако ве премине црна мачка?

Sky - пред: 25 мин

Црна мачка ви го пресекува патот, отварате чадор во домот… Што значи сето тоа… Црна мачка Велат дека кога црна мачка ќе ти го пресече патот носи голема несреќа. За таа несреќа да се избегне треба, да се вратите назад и вашето патување да го ...

Го одбила бидејќи бил сиромашен: Се сретнале 10 години подоцна и горко зажалила

Sky - пред: 25 мин

Ова е поучна приказна за двајца млади која ќе ве натера да размислите. Животот е краток и не треба да ги гледаме другите од високо само поради нивната ситуација, бидејќи се може брзо да се промени… Едно момче било заљубено во ќерка на богаташ.

Висел од деветти кат во автомобил закачен за жица! (видео)

Sky - пред: 25 мин

Маж од Остин во Тексас може да се пофали дека како мачките има повеќе животи. По грешка излетал со автомобилот во погрешна насока во катна гаража и завршил висејќи на деветти кат. Имал голема среќа што гумата и осовината на неговата „тојота“ се ...

“Земјотрес” во најава: Шилегов дал налог за отстранување на галиите од Вардар

Sky - пред: 1 час

Градоначалникот на Град Скопје, дал налог бродовите во коритото на реката Вардар, кои се користат како угостителски објекти, да бидат дислоцирани. -Бродовите го попречуваат нормалниот тек на водите и доколку се зголеми нивото на реката може да дојде ...

11 поврзани вести »

Крвав инцидент во познат угостителски објект среде Скопје

Sky - пред: 1 час

На 23.11.2017 година во 04,30 часот А.И.(21) пријавил дека истиот ден околу 02,40 часот на ул.“Димитрија Чуповски“ во угостителски објект бил физички нападнат од страна на четири непознати лица.

5 поврзани вести »

Гореа две возила во Скопје

Sky - пред: 1 час

На 23.11.2017 година околу 01,00 часот во Скопје на паркингот на улица „Борис Сарафов“ од засега непознати причини е опожарено и целосно изгорело патничко моторно возило „Опел Астра“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на Г.Т.(38) од Скопје.

13 поврзани вести »

Во градска болница тешко повреден е донесен В.Б.

Sky - пред: 1 час

На 22.11.2017 година во 04,30 часот вработен во Градската општа болница “Св.Наум Охридски“ пријавил дека за укажување лeкарска помош бил донесен Б.Б.(25), кој на улица „Кемал Сејфула“ бил физички нападнат од страна на две непознати лица, при што ...

8 поврзани вести »

Тешка сообраќајна незгода на автопатот Скопје – Велес, МВР излезе со детали за несреќата која се случи на само 150 ...

Sky - пред: 1 час

На 22.11.2017 година околу 10,00 часот на автопатот Скопје – Велес, на 150 метри после тунелот „Бадар“, О.С.(47) од Скопје, управувајќи патничко моторно возило „Сеад Толедо“ со скопски регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото и излетал во ...

26 поврзани вести »

Испад на една спонзоруша: „Сакам да заработуваш половина милион!“ – брзо следел одговор „Имам и повеќе но еве зошто не ...

Sky - пред: 2 часа

Британски документарец кој може да се толкува како своевиден водич за спонзоруши за тоа како да „уловат“ богат маж, зборува за модерниот феномен според кој сиромашни жени вложуваат голем труд, време па и пари како би станале „материјал“ за сопруги ...

Трагедија во Струмица – во страшна несреќа загинала С.Т.

Sky - пред: 2 часа

На 22.11.2017 година околу 13,20 часот во Струмица на улица „Борис Поп Димитров“, Ј.Г.(45) од Струмица, управувајќи патничко моторно возило “Ланд Ровер“ со бугарски регистарски ознаки удрил во пешакот С.Т.

12 поврзани вести »

Македонија во солзи – во страшна сообраќајка загинат и повредени!

Sky - пред: 3 часа

Едно лице загина, а пет се повредени, во сообраќајна несреќа што утринава се случи на патот Кратово – Пробиштип, кај местото наречено Бигорска Чешма. Во несреќата учествувале „рено меган“ со скопски таблички и „фолксваген пасат“ со штипски ознаки.

43 поврзани вести »

Косово го прогласи Денот на независноста на Албанија за свој национален празник

Sky - пред: 3 часа

Косово го прогласи Денот на независноста на Албанија за свој национален празник. Во соопштението на косовската влада се наведува дека премиерот Рамуш Харадинај го прогласил 28 ноември за „ден на Албанците, знак на почитување на културните и ...

11 поврзани вести »