TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Sky

Истурил канта со вода на плочникот, и открил неверојатна тајна. Вакво нешто немате видено! (ВИДЕО)

Sky - 17.11.2017

Врнежливите денови станаа малку позабавни и тоа благодарение на еден млад уметник од Сиетл. Имено, тој ширум градот поставува разни натписи и скриени пораки кои се „активираат“ и стануваат видливи само кога е влажно.

Снимале гнездо на орел, кога камерата случајно фатила нешто застрашувачко! (ВИДЕО)

Sky - 17.11.2017

Камера била поставена да надбљудува гнездо на еден белоглав орел. Но, камерата поставена од Одделот за природни ресурси на Мичиген, снимила многу повеќе од мали орли… Луѓето веруваат дека оваа снимка е доказ за постоењето на едно митолошко суштество.

ЧУДЕСНО: Кога фармерот видел колку телиња родила кравата, не можел да си поверува! (ВИДЕО)

Sky - 17.11.2017

Фармер кој живее на североистокот на Тексас во својот живот видел многу работи, но ова го изненадило. „Не го очекувавме ова“, рекол фармерот. Една од неговите крави на свет донела дури четири телиња, на кои им дал имиња: Ени, Мени, Мајни и Мо.

Фрчат кривични од МВР – има приведени

Sky - 17.11.2017

СВР Скопје во март годинава поднесе кривична пријава до Основно јавно обвинителсто Скопје против лицата М.О.(39) и Д.И.(65) за сторено кривично дело „Неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурзори“ ...

22 поврзани вести »

(ФОТО) Се поплави кабинетот на познатиот градоначалник

Sky - 17.11.2017

Актуелниот градоначалник на општина Шуто Оризари, Курто Дудуш, испрати фотографии од неговиот поплавен кабинет. Како што вели тој, канцеларијата постојано е во ваква состојба кога врне дожд.

21 поврзани вести »

Се раздвижуваат преговорите за името – Нимиц по долго време ја закажа првата средба

Sky - 17.11.2017

Посредникот на ОН во разговорите за прашањето на името меѓу Македонија и Грција, Метју Нимиц, закажа средба со претставниците на двете земји во Брисел на 11 и 12 декември. Како што се наведува во соопштението од канцеларијата на Нимиц, средбата е ...

57 поврзани вести »

Синоптичарите излегоа со прогноза – еве што се најавува

Sky - 17.11.2017

Времето денеска ќе биде облачно со врнежи од дожд, на повеќе места пообилни, особено во јужните и западните делови. До крајот на денот врнежите ќе се преместуваат кон истокот. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер, на северот ветерот ќе е ...

62 поврзани вести »

Биле повикани на погреб, но не знаеле дека тоа е нивниот: Пријателите ги шокирале до солзи!

Sky - 17.11.2017

Снимката која ви ја пренесуваме во продолжение е дел од кампања против брзо возење, а во неа се снимени реакциите на луѓето кои мислеле дека се наоѓаат со своите пријатели па завршиле на сопствениот погреб.

Пришол до бездомник и зел пари од него. Она што го направил во продолжение, ќе ве остави без зборови…

Sky - 17.11.2017

Во следното видео, популарниот Јутјубер „Омар“ облечен како бездомник, одлучил да ја тестира великодушноста на луѓето кои едвај врзуваат крај со крај. ...

Со години никој не погледнал во оваа шахта, нема да верувате што пронашле долу…

Sky - 17.11.2017

Екипата на „Hope For Paws“ во многу наврати ги спасувала оние на кои им е потребна помош, а не се во состојба самите себе да си помогнат. Таков е и случајот со ова кученце кое живеело во канализациона шахта.

Дали оваа снимка потврдува дека ТИЕ постојат?!

Sky - 17.11.2017

На автопат во кинескиот град Гуангзхоу пред неколку дена се одиграла необична сцена налик на оние кои често ги гледаме во филмовите. На социјалните мрежи се рашири снимка која наводно прикажува НЛО во лет над овој кинески град.

Несовесен возач на „BMW“ сакаше да му го пресече патот на школски автобус. Подобро да не го направеше тоа! (ВИДЕО)

Sky - 17.11.2017

Несовесен возач на „BMW“ сакаше да му го пресече патот на школски автобус. Подобро да не го направеше тоа! (ВИДЕО) Погледнете што му се ...

Ѕирнал во старо стебло, но не очекувал дека ОВА ќе го најде внатре! (ВИДЕО)

Sky - 17.11.2017

Овој човек работи на спасување животни на кои им е потребна помош. Добил повик од мештаните кои слушнале чудни звуци од едно старо стебло. Тој веднаш отишол на лице место, но не очекувал дека ќе го пронајде ...

Го нападна мечок од 200 кг, погледнете како завршила оваа средба! (ВИДЕО)

Sky - 17.11.2017

Швеѓанецот Ралф Персон и неговата сопруга шетале низ шума со своите кучиња кога наишол голем мечок. Нивната средба траела кратко и поминала неочекувано, а се` забележала госпоѓа Персон со камера.

Вратете му ја пријатната миризба на вашиот капут без перење: За 15 минути ќе биде чист и свеж!

Sky - 17.11.2017

Секогаш е добро да знаете по некој трик за вашите капути без хемиско чистење да бидат подготвени за зимската сезона. Вратете им ја свежината на зимската гардероба на многу едноставен начин.

Пронајдете ги сите животни на оваа слика! Колку ги има?

Sky - 17.11.2017

На интернет се шири нова интересна загатка. Целта е да ги пронајдете сите животни. Секако, за првите пет е лесно, но запомнете – има дури ...

ОБИДЕТЕ СЕ: Овие ТРИ прашања од тибетантски тест ќе ви кажат СÈ ЗА ВАС

Sky - 17.11.2017

Исклучете ја логиката, опуштете се и обидете се да одговорите на овие три прашања кои си играат со вашата подсвест. Обидете се да не размислувате премногу за одговорите – само одговорете што прво ви паѓа на памет.

Знаете ли зошто НЕ СМЕЕТЕ да сушите облека во домот?

Sky - 17.11.2017

Сушењето облека во затворен простор може да претставува сериозен ризик за здравјето. Облеката поставена на сушалки за алишта во домот или радијатори, може да ја зголеми висината на влагата во домот и до 30% и да создаде идеални услови за развој на ...

Поплави и дефекти во Прилеп поради поројните дождови

Sky - 17.11.2017

Поради обилните врнежи, денеска во Прилеп имаше повеќе дефекти во водоводната и канализациската мрежа со поплавени улици и куќи. Градоначалникот на општина Прилеп, Илија Јованоски, и директорот на ЈКП „Водовод и канализација“, Емил Јанески, вечерва ...

12 поврзани вести »

Нафтата падна на 55 долари за барел

Sky - 17.11.2017

Цената на американската лесна нафта (ВТИ) денес се спушти на ниво од 55 долари за барел бидејќи трговците веќе не се толку сигурни дека Организацијата на земји извознички на нафта (ОПЕК) и Русија ќе го продолжат договорот за смалување на ...

3 поврзани вести »