TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Sky

Истурил сребрен нитрат на парче стакло. Крајниот резултат? Вакво нешто немате видено (ВИДЕО)

Sky - пред: 8 часа

Иако постојат разни начини на изработка на огледала, да гледате како течен сребрен нитрат претвара стакло во огледало е навистина посебно, а во тоа ќе можете да се уверите и сами во видеото кое следи.

Чекале автобус на постојка, а потоа слушнале ужасна детска насмевка и следела НАЈЛОШАТА НОЌ во нивниот живот

Sky - пред: 9 часа

Замислете ја следната ситуација… чекате на постојка да дојде автобус, а потоа слушате злокобна детска насмевка која доаѓа од непосредна близина. Како би реагирале? Токму во таква ситуација се нашла група луѓе која стоела на една автобуска станица, ...

ГРЦИЈА: Расте бројот на загинати во катастрофалните поплави

Sky - пред: 9 часа

Тело на исчезнат маж е пронајдено во близина на автобуската гаража во атинската општина Мандра, со што бројот на загинатите во поплавите што го зафатија грчкиот главен град се зголеми на 20 лица.

20 поврзани вести »

Полицајците запреле комби на пат па се ШОКИРАЛЕ кога ѕирнале внатре!

Sky - пред: 10 часа

Полицајците запреле комби на пат па се ШОКИРАЛЕ кога ѕирнале внатре! Дека Русија е земја во која се случуваат најлуди работи знаевме од порано, меѓутоа во последно време доаѓаат сè поневеројатни сцени и од Кина.

Во регионот стигна нов снег, а еве што објавија синоптичарите за времето во Македонија

Sky - пред: 10 часа

Слаб снег ја зафати Србија, а од вечерва се очекува и на повисоките места низ Македонија. Снег моментално паѓа на подрачјето на Златибор, а температурите на подрачјето на Копаоник и Црни Врв се под нулата.

52 поврзани вести »

Сите му се смееле кога купил детектор: Кога донел грутка злато тешка повеќе од 4 кг, сите се шокирале!

Sky - пред: 13 часа

Австралиски трагач на злато пронашол грутка злато тешка 4 килограми која би можела да вреди 250 илјади долари. Откритието се случило во дел од австралиската покраина Викторија, подрачје каде и претходно трагачи наоѓале злато.

ОВА СЕ ВИКА СРЕЌА: Преживеал налет на автомобил во полна брзина! (ВИДЕО)

Sky - пред: 13 часа

Во видеото кое ги запали социјалните мрежи можете да видите како ова момче преживеало налет на автомобил во полна брзина. Погледнете колку среќа имало ова ...

Снимка која го запрепасти светот: Камерата за време на цунами сними суштество кое никогаш претходно не е видено!

Sky - пред: 13 часа

Видеото кое го снимил еден човек за време на цунамито во Јапонија прикажува суштество кое никогаш претходно не е видено. Жителите на Јапонија по ова видео останаа во шок. Дали ова суштество е од морските длабочини или суштество кое живее на брегот ...

2 поврзани вести »

Забележале необична дупка и ѕирнале во неа: Нема да верувате што извлекле! (ВИДЕО)

Sky - пред: 13 часа

Тројца пријатели биле во автомобил кога забележале дупка во земјата. Излегле да видат што има внатре. Елен паднал во дупката и останал заробен. Тие знаеле дека му е потребна помош. Зеле јаже, го врзале околу еленот, а потоа го пуштиле во дивина, ...

Погледнете што би се случило кога 7.4 милијарди луѓе на светот би живееле во еден ист град! (ВИДЕО)

Sky - пред: 13 часа

Екипата од Јутјуб каналот „RealLifeLore“ овој пат ни донесува едно интересно видео. Имено, дали некогаш сте се запрашале како би изгледало кога сите луѓе на светот би биле сместени во ист град? Колку голем би бил тој град, и колку луѓето би биле ...

Возел ноќе, а потоа видел нешто кое ЌЕ ГО ПАМТИ ДОДЕКА Е ЖИВ!

Sky - пред: 13 часа

Ноќното возење без гужви и нервози е вистинска уживанција. Но, сепак во ова видео тоа не е случај. Луѓе со актовки, човек со маска, пламен во далечина… Погледнете на што налетал овој возач… Imagine driving late at night and seeing this… ...

Веќе не сте млади ако ги препознавате овие работи!

Sky - пред: 13 часа

Технологијата која беше популарна пред некои дваесетина години денес речиси потполно изумре. Најверојатно, вашите деца и внуци нема да ги препознаат работите од галеријата: извор ...

ФЕЈСБУК КОРИСНИЦИТЕ ШОКИРАНИ: Оваа снимка од руска психијатриска болница ќе ви ја заледи крвта… (ВИДЕО)

Sky - пред: 13 часа

Снимката која деновиве кружи на Фејсбук шокира многумина корисници. Иако не е познато во која клиника во Русија настанало ова видео, сигурно ќе ви ја заледи крвта. Единствено познато е дека снимката е направена некаде во Сибир.

Подигнале дрон на небото над Аушвиц. Кога ќе видите што снимил, ќе ви се заледи крвта!

Sky - пред: 13 часа

Ова е дефинитивно едно од најпотресните видеа кои некогаш се снимени со дрон! Иако помина повеќе од половина век од холокаустот и ослободувањето на логорите од страна на советските трупи, страшната атмосфера и натаму е присутна во нацистичкиот ...

Проститутките ја зедоа работата во свои раце: Си отворија бордел со кој самите управуваат

Sky - пред: 13 часа

Проститутките во Амстердам во петокот покренаа единствен проект во Европа, бордел со кој самите управуваат, благодарение на финансиската поддршка на еден инвестициски фонд. „Денес сведочиме на пресврт во зајакнување на положбата на проститутките.

9 поврзани вести »

Три возила настрадаа во Скопје – падна дрво врз сеат ибица, фиат линеа и цитроен

Sky - пред: 14 часа

На 18.11.2017 година во 08,00 часот од страна на Р.Б.(67), Е.М.(23) и Т.З.(32) сите од Скопје, било пријавено дека на 17/18.11.2017 година па паркинг на ул.“Димитрије Чуповски“ при пад на дрво биле оштетени нивните возила (“Сеат Ибица“ “Фиат Линеа“ ...

3 поврзани вести »

Мистерија – кај германски државјанин во Скопје пронајдено оружје и многу муниција за пиштоли и автомати

Sky - пред: 14 часа

Секторот за внатрешни работи Скопје до Основното јавно обвинителство поднесе кривична пријава против А.Ф.М.(53),германски државјанин со статус на постојано населен странец во Република Македонија, поради постоење основи на сомнение дека сторил ...

4 поврзани вести »

Пронашле повреден човек кај “Трештена скала” – во неконтактибилна состојба истиот е пресен во најблиската болница

Sky - пред: 14 часа

На 18.11.2017 година во 13,00 часот во СВР-Штип телефонски било пријавено дека на патот Бања Кежовоца–депонија Штип, кај место викано„Трештена скала“ има повредено лице во близина на трактор.

6 поврзани вести »

Љубомора била ппричината за тешкиот инцидент во Скопје – почнал да ја удира со боксови во главата и со клоци во телото

Sky - пред: 14 часа

На 18.11.2017 година во 12,05 часот Г.Т.(47) пријавила дека на ул.“Аугуст Цесарец“ нејзиниот сопруг Г.Т. по кратка вербална расправија поради љубомора почнал да ја удира со боксови во пределот на главата и со клоци во пределот на телото притоа ...

9 поврзани вести »

Инцидент при спроведување на контрола во угостителски објект – повреден е еден полицаец

Sky - пред: 14 часа

На 19.11.2017 година околу 00,30 часот во Крива Паланка на ул.„Свети Јоаким Осоговски“, пред угостителски објект при превземање на мерки и активности за контрола на угостителски објекти и проверка на идентитет на лица, полициски службеник од ПС ...

51 поврзани вести »