TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Sky

Аргентина регистрирала сигнали од исчезнатата подморница

Sky - 19.11.2017

Аргентинската морнарица регистрирала седум кратки сателитски повици, а властите веруваат дека доаѓаат од исчезнатата подморница. Морнарицата верува дека повиците укажуваат на тоа дека екипажот се обидел да направи контакт и додаде дека ќе се обиде ...

12 поврзани вести »

Во пожар во Кина загинаа 19 лица

Sky - 19.11.2017

Најмалку 19 лица загинаа, а осум се повредени во пожар кој избувна во двокатна зграда во предградие на Пекинг. Пожарот по извесно време бил изгаснат, а повредените се префрлени во болница каде што им е укажана лекарска помош.

36 поврзани вести »

(Видео) Прв лет на новиот руски авион-радар

Sky - 19.11.2017

Најновиот авион за радиолокаторска опсервација А-100 го изврши првиот лет во саботата, соопшти прес-службата на концернот „Вега“, кој се занимава со развој на авиони. „На 18 ноември 2017 година се одржа првиот лет на повеќенаменскиот авионски систем ...

7 поврзани вести »

Мугабе сменет од лидерската позиција на владејачката партија

Sky - 19.11.2017

Роберт Мугабе, претседателот на Зимбабве, денеска е отстранет од лидерската позиција во неговата партија Африканскиот национален сојуз на Зимбабве – Патриотски фронт. Владејачката партија на Зимбабве за денеска свика вонредна седница на централниот ...

111 поврзани вести »

„Земјата од иднината” најдобар на осмиот „Мобил фестивал“

Sky - 19.11.2017

Осмото издание на „Мобил фестивал“ успешно заврши синоќа во Кинотеката на Македонија, со доделувањето на наградите за најдобрите филмови снимени со мобилен телефон. Млада публика, меѓу кои беа авторите на филмовите, но и љубители на седмата уметност ...

61 поврзани вести »

Вечерва македонска премиера на филмот „Исцелител“

Sky - 19.11.2017

Филмот на младиот режисер Ѓорче Ставревски „Исцелител“ кој ќе биде прикажан премиерно пред македонската публика е приказна за механичар од железничко депо, кому синот немајќи пари да купи лекови, му дава колач направен од украдена марихуана за да му ...

61 поврзани вести »

Петто издание на детскиот фестивал „Сонот на облачето“

Sky - 19.11.2017

Интернационалниот детски фестивал на театар на сенки „Сонот на облачето“ ќе се одржи од 20 до 22 ноември во просториите на Младинскиот културен центар. Петтото издание на овој фестивал е еден од малкуте традиционални културни настани наменети за ...

15 поврзани вести »

ВИДЕО: Протече забранетата сцена од филмот “Македонија”

Sky - 19.11.2017

По серијата препукувања преку медиумите меѓу Агенцијата за филм и „Јадран филм“, денеска на својот јутјуб-канал продукцијата ја објави забранета сцена од серијата „Македонија“. „После фантастичниот успех на трејлерот на серијата и огромен број на ...

13 поврзани вести »

Уште еден тежок инцидент на “Партизанска”

Sky - 19.11.2017

На 18.11.2017 година околу 19,00 часот било пријавено дека во Скопје на бул.„Партизански Одреди“ во близина на Трговскиот центар “Алумина“ од страна на две непознати лица со закана со нож било извршено разбојништво над три малолетници на возраст од ...

44 поврзани вести »

Груевски и Заев утре во исто време на суд – првиот обвинет за насилство, вториот за поткуп

Sky - 19.11.2017

Во кривичниот суд во исто време утре на судење треба да се појават премиерот Зоран Заев, кој е обвинет за поткуп и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, обвинет за поттикнување насилство.

23 поврзани вести »

ГОЛЕМА АКЦИЈА: Приведени 26 лица, затворени 13 објекти

Sky - 19.11.2017

Врз основа на претходно добиени оперативни сознанија дека во голем број угостителски објекти не се почитуваат законските прописи во поглед на функционирањето на правните субјекти,незаконски престој на лица во Република Македонија, користење ...

По раѓањето и го одзеле бебето, а еве како реагирала кога повторно го видела (ВИДЕО)

Sky - 19.11.2017

Ова видео кое ќе ви го растопи срцето е снимено во зоолошка во Тајпеј. Панда се породила, но поради здравствени проблеми кои ги имало бебето, морале да и го одземат. Лекарите морале брзо да реагираат како би го спасиле животот на малечкото, а ...

Со багер сакал да натовири огромен камен во камион. Она што се случило ќе го памти цел живот!

Sky - 19.11.2017

Не мора да бидете ракетен научник за да го разберете фактот дека ако нешто падне од поголема висина, со поголема сила ќе удри во земјата. За жал, има луѓе кои никогаш не слушнале за тоа… Погледнете што се случило со овој камион кога багеристот сакал ...

НЕВИДЕНО: Куче одбрани гол на првенство во Чиле (ВИДЕО)

Sky - 19.11.2017

Иако станува збор за низок ранг на чилеански фудбал, деновиве бројни медиуми се заинтересираа за натпреварот помеѓу Trasandinoa и Deportesa Melipillae. Несекојдневен настан на оваа утакмица насмеа многумина.

Постар пар излегол на подиум, а нивниот танц ќе ве остави без зборови…

Sky - 19.11.2017

Свинг е вид танц кој потекнува од 1920-тите години. Денес се повеќе млади танцуваат со овој танц, но тука се и постарите кои не заостануваат за нив. Погледнете го овој ...

Прво го одбила, а кога дознала дека има сопствен авион ВЕДНАШ СЕ ПРОМЕНИЛА!

Sky - 19.11.2017

И пришол на една девојка и со неа започнал разговор, а таа му рекла дека има дечко и дека е зафатена. Во моментот кога се разделувале, пред нив запрел џип од кој излегува маж кој го повикува Коби да влезе, бидејќи „авионот полетува за 20 минути“.

Протече видео од акцијата на МВР во Тетово – погледнете што се случуваше

Sky - 19.11.2017

Полициски сили и припадници на УЈП синоќа покрај Прилеп, Битола, ги тресеа и Тетово, Гостивар од Велес. Полицијата воглавно вршеше контроли во кафе барови, ресторани и ноќни клубови, каде што беше проверувано дали угостителските објекти работат ...

55 поврзани вести »

Ви текнува ли на „змијата“ на старите мобилни телефони: Еве како изгледа кога ќе стигнете до крај

Sky - 19.11.2017

Веројатно сите барем еднаш сме ја заиграле „змијата“ на старите Нокиа телефони. Но, ретки се оние кои стигнале до крајот на оваа игра, а како изгледа погледнете на ...

Синоптичарите излегоа со прогноза – еве какво ќе биде времето денес, но еве и што не чека од ноќва

Sky - 19.11.2017

Денеска времето ќе биде променливо облачно, кон крајот на денот во западните делови со повремен локален дожд, кој на планините и на некои повисоки места ќе преминува во снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

77 поврзани вести »

Мажот ја затекнал сопругата како плаче додека ги пере алиштата, а тогаш таа му ја соопштила шокантната вистина (ВИДЕО)

Sky - 19.11.2017

Еден човек одлучил да ја следи својата жена. Сопругата тоа не го забележала. Тоа можеби звучи чудно, но причината не била дека човекот бил љубоморен или дека немал доверба во неа – туку нешто многу подлабоко.