TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спектра ТВ

Две лица приведени, се бара извршителот на вчерашното убиство во обид во Охрид

Спектра ТВ - пред: 10 часа

СВР Охрид лиши од слобода две лица и презема мерки за пронаоѓање на едно лице-можен сторител на казненото дело „убиство во обид“ извршено вчера во 13 часот и 45 минути на булеварот „Туристичка“ во Охрид.

47 поврзани вести »

МЈП Проаква Струга со опомени пред исклучување: Сите должници да ги измират долговите

Спектра ТВ - пред: 11 часа

МЈП Проаква ги известува сите корисиници, правни субјекти, хотели, ресторани и други услужни дејности кои имаат долг односно неизмирени обврски кон „МЈП Проаква Струга“, согласно соопштението за опомена за пред исклулување од системот за ...

Фатен стружанец кој обил и ограбил куќа

Спектра ТВ - пред: 11 часа

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „тешка кражба“, полициската станица од Струга поднесе кривична пријава против 28-годишен стружанец. - Тој, казненото дело го сторил на десетти минатиот месец во Струга кога со подесен ...

9 поврзани вести »

Да се заштитат водомерите од мрзнење

Спектра ТВ - пред: 11 часа

Поради ниските вечерни температури, од МЈП Проаква Водовод Охрид потсетуваат дека постои можност за разни дефекти на водомерите предизвикани од мрзнење. Поради тоа, потребно е истите да се заштитат како би се избегнале дополнителни трошоци за ...

4 поврзани вести »