TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Sport 1

ОФИЦИЈАЛНИ СОСТАВИ ЗА ЛШ: Зидан и Клоп со ултраофанзивни формации по победи (ФОТО)

Sport 1 - тукушто објавено

Шест меча се играат вечерва во Лигата на шампионите во рамките од претпоследното коло во елитното друштво, а Ливерпул, Реал Мадрид, Шахтер ќе бркаат пласман во осминафиналето. За двата великани, Ливерпул и Реал победата е неопходна, за разлика од ...

Порто не го освои Истанбул за осминафинале, Спартак се по далеку од пролет во ЛШ! (ВИДЕО)

Sport 1 - пред: 22 мин

Поранешниот двоен европски шампион Порто останува многу близу до осминафиналето во Лигата на шампионите, но тоа го одложи за последното коло, по ремито вечерва во Истанбул 9ж(1-1) кај веќе пласираниот осминафиналист Бешикташ! Порто со овој бод има ...

20 поврзани вести »

Организаторите на маки: Интересот за ЗОИ преслаб поради страв од војна во Северна Кореја

Sport 1 - пред: 1 час

На стартот на идната година центар на спортските збиднувања ќе бидат Зимските Олимписки игри во Пјонгчанг, во Јужна Кореја, но на неполни три месеци до најголемиот зимски спортски фестивал, интерес за Игрите – речиси и да нема.

55 поврзани вести »

Червар: Баш ме интересира како е да се гледа Металург од трибини!

Sport 1 - пред: 1 час

Металург има „гостин“ оваа недела, во пресрет на натпреварот со Мотор Запорожје од ЛШ, в сабота. Лино Червар се врати, но со малку попасивна улога од досегашната тренерска. Потврди дека нема да седи на клупата за саботниот натпревар.

69 поврзани вести »

Соиграчите го изненадија Мбапе со подарок, за после да му фаќаат сеир (ВИДЕО)

Sport 1 - пред: 2 часа

Младата француска ѕвезда во ПСЖ, Килијан Мбапе беше изненаден со подарок од соиграчите. Во кутија од познатиот бренд Диор, Мбапе се залета дека е нешто спектакуларно, но наместо тоа најде – маска од нинџа-желка.

Федерацијата на Планинарски спортови организира „Светски ден на планината"

Sport 1 - пред: 2 часа

По повод Светскиот ден на планетата, 11 декември, Федерацијата на планинарски спортови на Македедонија организира презентации на кои ги повикува сите заинтересирани да се јават и да бидат присутни во што поголем број во Македонскиот културен центар ...

Ѓуровски жали што од Босна порано не се јавиле: Веќе прифатив да одам во Јапонија!

Sport 1 - пред: 2 часа

Порнешниот македонски селектор Бошко Ѓуровски жали што понудата од Босна и Херцеговина за испразнетото селекторско место дошла само еден ден откако тој веќе прифатил да се врати во Јапонија, каде пред пет години работеше заедно со Драган Стојковиќ – ...

8 поврзани вести »

Зенит пред Вардар организира фестивал за навивачите – концерт, баскет, видео-игри...

Sport 1 - пред: 3 часа

Рускиот гигант Зенит, кој в четврток ќе го дочека македонскиот шампион Вардар во меч од петтото коло во Лига Европа, ќе организира целодневна забава за своите навивачи на стадионот „Крестовски“ во Санкт Петербург, кој ќе биде отворен уште од 16 ...

15 поврзани вести »

Болт ли е, Рашфорд ли е? 45 метри за четири секунди! (ВИДЕО)

Sport 1 - пред: 3 часа

Веројатно сте го пропуштиле спринтот на Маркус Рашфорд при постигнувањето на голот на Пол Погба во саботната победа на Манчестер јунајтед над Њукасл. „Ѓаволите“ славеа со 4-1, а третиот гол го постигна Погба.

21 поврзани вести »

Роналдо главна тема за потсмев - има повеќе деца отколку голови (ФОТО)

Sport 1 - пред: 4 часа

Поминаа 12 кола во Примера, а Карим Бензема и Кристијано Роналдо имаат дадено по еден гол, и тоа двајцата на дуелот против Гетафе. Навистина катастрофална статистика. И додека Бејл е вечно повреден, преостанатиот дел од некогаш убиственото трио ББЦ ...

82 поврзани вести »

Да му позавидат Роналдо, Меси, Нејмар: Фудбалер на осмолигаш постигна ГОЛЧИШТЕ за паметење! (ВИДЕО)

Sport 1 - пред: 4 часа

На ваков гол може да му подзавидат најголемите фудбалски суперѕвезди како Кристијано Роналдо, Лионел Меси, Нејмар, Златан Ибрахимовиќ, Роберт Левандовски... Осмолигашки фудбалер во Англија, Даниел Дубида, играч на Алверчрч постига погодок за ...

3 поврзани вести »

Почнува разврската за осминафинале: Пет гиганти вечерва бркаат пролет во ЛШ!

Sport 1 - пред: 5 часа

Пет европски литни клубови, меѓу нив и европскиот бранител на тронот Реал Мадрид вечерва ќе се борат за победи со кои би го завериле пласманот во осминафиналето во мултимилионската Лига на шампионите, чие претпоследно коло по групи стартува ...

20 поврзани вести »

Репрезентативецот Николовски сезоната ќе ја доигра во дресот на Работнички!

Sport 1 - пред: 5 часа

Македонскиот кошаркарски репрезентативец, Кирил Николовски (29 год., 210 см.), сезоната ќе ја доврши во дресто на Работнички, откако денеска со управата на 14-кратниот шампион ги договори сите услови околу идната соработка.

Премиерлигата ја изрече првата казна за симулирање пенал (ВИДЕО)

Sport 1 - пред: 6 часа

Поради успешен обид за симулирање пенал, денеска Фудбалската асоцијација на Анлија ја изрече првата суспензија во Премиерлигата. Станува збор за фудбалерот на Евертон, Умар Ниасе, кој се обиде и успеа да исценира прекршок за најстрога казна на ...

5 поврзани вести »

Ќе заигра метлата на „Бернабеу“: Осум „кралски“ фудбалери до лето ќе си одат од Реал!

Sport 1 - пред: 7 часа

Катастрофалниот почеток на сезоната во Реал Мадрид го вклучи алармот, па според шпанските медиуми иако под силен притисок Зинедин Зидан решил добро да го исчисти тимот до лето, па на претседателот Флорентино Перез му дал листа од осум фудбалери кои ...

82 поврзани вести »

Барселона си најде евтина верзија на Филипе Кутињо - се вика Месут Озил

Sport 1 - пред: 7 часа

Месут Озил го нема продолжено договорот со Арсенал и веќе во јануарскиот трансфер-период би можел да го напушти тимот. „Мундо депортиво“ пишува, дека Германецот е достапен за околу 20 милиони фунти што за Барселона е одлична зделка.

23 поврзани вести »

Шокантни откритија: Газдата на Милан е измамник! Не е милијардер и нема рудници!

Sport 1 - пред: 7 часа

Новиот газда на седумкратниот европски првак Милан, Ли Јунгхонг го купи миланскиот гигант за 750 милиони евра од италијанскиот магнат Силвио Берлускони. Кинезот Ли е тетолен анонимус, затоа што за него никој не слушнал во Италија, а на жал на ...

Тешка група за ракометарките до 20 години

Sport 1 - пред: 7 часа

Македонската репрезентација за ракометарки до 20 години доби тешка група во квалификациите за ЕП 2018, во Унгарија. Нашите надежи ќе играат во групата 4, со Германија, Исланд и со Литванија, а место на ЕП ќе има само првопласираната репрезентација ...

68 поврзани вести »

Мауро Икарди од следното лето во кралскиот дрес

Sport 1 - пред: 7 часа

Легендата на Милан, Даниеле Масаро предизвика бура од реакции откако изјави дека Мауро Икарди следното лето ќе го носи дресот на Реал Мадрид. „Денеска можам да ви кажам дека Икарди следната сезона ќе игра за Реал Мадрид на местото на Карим Бензема“, ...

49 поврзани вести »

Претседателот на Србија стана Комита! (ФОТО)

Sport 1 - пред: 8 часа

Премиерот на Македонија, Зоран Заев денеска во Белград се сретна со претседателот на Србија, Александар Вучиќ и на приемот македонскиот премиер му подари дрес на најтрофејниот македонски клуб Вардар.

35 поврзани вести »