TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Sport 1

Луис Хамилтон уште еден чекор поблиску до титулата: Пол-позиција во Тексас!

Sport 1 - пред: 8 часа

Луис Хамилтон го освои првото место на квалификациите за трката во Остин, за големата награда на САД. Првиот фаворит за титулата беше побрз од Себастијан Фетел за 239 илјадити делови од секундата благодарение одличниот последен круг.

37 поврзани вести »

Директорите на Хајдук и Динамо се спречкаа во ложата, па ги изнесуваа со обезбедување! (ВИДЕО)

Sport 1 - пред: 9 часа

Драматичниот и возбудлив меч меѓу Хајдук и Динамо го следеа срамни сцени во свечената ложа. При резултат 2-2, некаде по 95. Минута, Хајдук бараше и втор пенал, по една мешаница во шеснаесетникот.

8 поврзани вести »

Наполи не е семоќен, Интер најде начин да го умртви (ВИДЕО)

Sport 1 - пред: 9 часа

Дербито на првите две екипи во Серија А заврши со најмалку популарниот резултат, 0-0, најмногу благодарение на тактичката пресметаност на интер, но и на неговиот голман, Самир Хандановиќ. Наполи влезе во мечов со осум победи од осум натпревари, со ...

13 поврзани вести »

Судиската глупост ќе се памети: Барселона со помош славеше над Малага! (ВИДЕО)

Sport 1 - пред: 9 часа

Барселона се зацврсти на врвот на Ла Лига, со осмата победа во девет кола, но овој пат со очигледна судиска помош. Каталонците триумфираа со 2-0 против Малага, а насока на мечот даде главниот судија уште во втората минута, кога го призна очигледно ...

53 поврзани вести »

Хајдук и Динамо имаа 1-0 до 89. минута, а потоа - лудница на „Пољуд“! (ВИДЕО)

Sport 1 - пред: 10 часа

Хајдук и Динамо Загреб одиграа меч за вкусовите на сите фудбалски љубители и во Хрватска и на Балканот, а конечниот резултат не донесе победник, бидејќи гласеше 2-2. Меѓутоа, она што е атрактивно е начинот на кој беше поставен конечниот резултат, ...

8 поврзани вести »

Драма во „Билјанини извори“: Охрид на колена, Пролет зема уште еден скалп!

Sport 1 - пред: 10 часа

Саботниот дел од 6. коло во ракометната Суперлига заврши во голема драма и во шокантна победа на Пролет на гостувањето кај фаворитот Охрид. Еден од „најжешките“ терени во Македонија, на кој тешко поминуваат сите суперлигаши, овојпат беше освоен од ...

8 поврзани вести »

Играчите на Малага кубат коси, од авион се виде дека е кражба, но - Барса води! (ФОТО+ВИДЕО)

Sport 1 - пред: 11 часа

Барселона поведе во мечот со Малага уште по неполни две минути игра, но голот беше нерегуларен. Тоа можеме да го кажеме сите кои на телевизија ја видовме акцијата на Дињ и на Делофеу, веројатно и многу од луѓето на „Кам ноу“, само судијата - не! ...

53 поврзани вести »

Фантастична последна четвртина: „Соколите“ со голем пресврт го прелетаа Куманово!

Sport 1 - пред: 11 часа

Кошаркарите на Карпош Соколи дојдоа до третата победа по ред во Првата лига сезонава, откако вечерва, со фантастичен пресврт во последната четвртина, како гости го совладаа Куманово со 94-83.

13 поврзани вести »

Лекција за ѕвездите од Манчестер: Не е важно колку си голем... (ФОТО+ВИДЕО)

Sport 1 - пред: 12 часа

Манчестер јунајтед го претрпе првиот пораз оваа сезона во Премиерлигата и тоа, ни повеќе ни помалку, од новопечениот премиерлигаш Хадерсфилд, со 2-1. Кратко бјаснување за причините имаше Андер Ерера, можеби поттикнат и од една порака на навивачите ...

42 поврзани вести »

Баерн не одбива подароци: Толисо ги израмни Баварците со Дортмунд (ВИДЕО)

Sport 1 - пред: 12 часа

Корентин Толисо го однесе Баерн на второто место на табелата со ист број на бодови и само послаба гол-разлика од лидерот Борусија Дортмунд, која денеска прокоцка два гола предност и освои само еден бод на гостувањето кај Ајнтрахт Франкфурт (2-2).

25 поврзани вести »

Фени првпат победи: Кавадарчани и покрај 43 шута за тројка, сепак, го победиja АВ Охрид!

Sport 1 - пред: 12 часа

Во возбудлив натпревар со неколку пресврти и едно продолжение, кошаркарите на Фени индустри го совладаа АВ Охрид (92-82) за прв триумф во новата сезона која ја отворија со два порази во низа.

13 поврзани вести »

Страста на Торцида кон Хајдук е неверојатна: Шоу на сплиќани на дербито со Динамо (ВИДЕО)

Sport 1 - пред: 12 часа

Вечерва се игра најголемото хрватско дерби во Сплит, помеѓу Хајдук и Динамо, а сплитската навивачка група Торцида уште еднаш потврди каква е страста за фудбалот во Далмација. Јужноамериканска армосфера, пиротехника и за ппчеток водство на Хајдук.

8 поврзани вести »

Ристовска: Кога играш дисциплинирано, лесно победуваш!

Sport 1 - пред: 12 часа

Европскиот вицешампион ЖРК Вардар ја забележа и третата победа во групата во Лигата на шампионите, по триумфот со 31-19 на гостувањето кај Ларвик и го задра лидерското место во групата. За Вардар ова е трета победа во петтиот меч со Ларвик, а до ...

52 поврзани вести »

Црвено-црната машина продолжува да меле: Нема стоп за Вардар ни во Целје! (ФОТО)

Sport 1 - пред: 13 часа

Безгрешниот марш на вардарци во СЕХА-лигата продолжи и во шестиот натпревар, на гостувањето во Словенија, кај Целје, со победа од 31-28. Ако е некаква утеха за Целјани, тие беа најблискиот конкурент на Вардар од сите кои оваа сезона настрадаа од ...

61 поврзани вести »

Костадинов конечно даде гол за Ружомберок и во првенството на Словачка

Sport 1 - пред: 13 часа

Откако во август годинава ги даде првите два гола за Ружомберок во Купот на Словачка по трансферот од Злате Моравче летово, младинскиот репрезентативец Тихомир Костадинов, конечно се запиша во листата на стрелци и во првенството на Словачка.

4 поврзани вести »

Пеколно градско дерби во Софија: Преку 50 уапсени на дербито Левски – ЦСКА (ФОТО)

Sport 1 - пред: 13 часа

Левски и ЦСКА одиграа возбудливо реми со четири гола (2-2) денеска во Софија пред повеќе од 30 илјади гледачи и очекувано големата градска пресметка не мина мирно по улиците на бугарската престолнина, но и на трибините на стадионот.

Меч во Ла Лига пред одложување зошто клубовите не може да се договорат каде да играат?!

Sport 1 - пред: 14 часа

Невиден циркус се случува во Шпанија, откако меч во најсилното друштво, во Ла Лига може да се одложи затоа што клубовит не може да се договорат каде да играат. Станува збор за пресметката на Селта Виго и Атлетико Мадрид закажан за утре во 16.15 ...

53 поврзани вести »

И Ларвик згазен, Вардарки доминантни како никогаш досега!

Sport 1 - пред: 14 часа

Никогаш досега Вардар немал три победи во првите три меча од Лигата на шампионите, а сега го прави тоа убедливо и доминантно. Последната од нив е на гостувањето кај Ларвик со 31-19. За разлика од победите кај Турингер и дома со Ференцварош, Вардар ...

52 поврзани вести »

Хадерсфилд ќе слави цела ноќ: По 65 години пауза го победиле големиот Јунајтед

Sport 1 - пред: 14 часа

Хадерсфилд денеска го шокира Жозе Мурињо и му го нанесе првиот пораз во англиската Премиерлига со триумфот со 2-1 во деветтото коло, а за малиот тим ова е неверојатен успех затоа што 65 години чекаа на радост против најголемиот клуб од Островот.

42 поврзани вести »

Мурињо шокиран, Гвардиола сигурен: Сити му избега на Јунајтед (ВИДЕО)

Sport 1 - пред: 14 часа

Манчестер сити ја зголеми предноста на табелата во англиската Премиерлига на пет бодови, по денешната сигурна и лесна победа на „граѓаните“ со 3-0 против Барнли и неочекуваниот шок на градскиот ривал Манчесер јунајтед, кој загуби со 1-2 на ...

42 поврзани вести »