TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Sport 1

Седорф откри како дошол во Реал Мадрид: Трансферот го договорив во – гаража!

Sport 1 - пред: 8 часа

Реал Мадрид е најтрофејниот и најгламурозниот тим на светот, а холандската легенда Кларенс Седорф беше дел од генерацијата која по три децении пост ја врати европската и светска слава на „Сантијаго Бернабеу“.

3 поврзани вести »

Албанците гледале провокатор во него: Гробарот кој тргна со точак за Елбасан се откажа!

Sport 1 - пред: 8 часа

Драган Шибалиќ, навивач на белградски Партизан уште во минатата недела најави дека планира да замине на гостување во Елбасан (Албанија) на дуелот со Скендербег со точак само за да го гледа омилениот клуб во третото коло во Лига Европа, кое се игра ...

2 поврзани вести »

Просинечки: Во Хрватска сум непожелен!

Sport 1 - пред: 9 часа

Легендарниот Роберт Просинечки ја заврши својата авантура како селектор на Азербејџан, па наскоро би требало да го наследи бившиот макеоднски селектор Среќко Катанец на клупата на Словенија, но името на „Жути“ постојано се споменува и во хрватска ...

2 поврзани вести »

Тодоров: Фантастичниот скок ни ја отвори вратата кон големата победа!

Sport 1 - пред: 17 часа

Тренерот Александар Тодоров беше видливо расположен на прес-конференцијата по вечерашната голема победа на МЗТ Скопје на гостувањето кај Игокеа во последниот меч од 4. коло од АБА-лигата. Стратегот на „металците“ направи анализа на случувањата на ...

77 поврзани вести »

Се врати Дени Илиев и тоа со празна мрежа 90 минути за Арсенал!

Sport 1 - пред: 17 часа

Еден од најталентираните македонски голмани, Дејан Илиев, конечно се врати меѓу стативите по долгата пауза поради повреди и тоа го направи успешно. На мечот меѓу Арсенал и Сандерленд, за играчи до 23 години, „топчиите“ славеа со 2-0, а Илиев беше ...

6 поврзани вести »

Ноќ за паметење: МЗТ Скопје сруши еден куп рекорди во триумфот во Лакташи!

Sport 1 - пред: 18 часа

Вечерашната победата над Игокеа долго ќе остане во сеќавањата на навивачите на МЗТ Скопје, не само поради драгоцените бодови и прекинувањето на серијата од три порази по ред, туку и поради рушењето на еден куп рекорди што се должи на феноменалната ...

77 поврзани вести »

Кој ли ја чекаше 7 плус? Лас Палмас и Селта се истурија од голови! (ВИДЕО)

Sport 1 - пред: 18 часа

Лас Палмас и Селта Виго беа вистински земјотрес во понеделничката спортска тишина, постигнувајќи седум гола, од кои дури пет во мрежата на домашните. Не му се пишува добро на Лас Палмас бидејќи загуби четврти пат во низа, во шпанската Ла Лига, но ...

46 поврзани вести »

МЗТ Скопје со снајперска стрелба ја „изрешета“ фаворизираната Игокеа!

Sport 1 - пред: 18 часа

Слатка победа против исклучително силен ривал остварија кошаркарите на МЗТ Скопје, кои вечерва како гости го совладаа тимот на Игокеа (108-99), дефинитивно најпријатното изненадување во досегашниот дел од АБА-лигата. Ова беше последен меч од 4.

77 поврзани вести »

Министерка зборувала дека Надал бил допингуван, сега Рафа ја тужи за 100.000 евра!

Sport 1 - пред: 18 часа

Почна судењето во кое Рафаел Надал ја тужи Розлен Башело, поранешна министерка за спорт на Франција за клевета дека се допингувал. Министерката зборувала дека Надал користел забранети супстанци во 2012 и во 2013 година, а тој уште лани во март ...

31 поврзани вести »

Раднички даде гол по пет секунди, Србите велат: Имаме и побрз - светски рекорд! (ВИДЕО)

Sport 1 - пред: 19 часа

Фудбалерот на Раднички, Филип Урошевиќ, постигна гол по само пет секунди игра во натпреварот против Јагодина. Изведоа од центар, Филиповиќ шутна, голманот ја меркаше топката, но таа помина меѓу него и пречката.

6 поврзани вести »

Историско полувреме за МЗТ Скопје и за Дамјан Стојановски!

Sport 1 - пред: 19 часа

Кошаркарите на МЗТ Скопје неочекувано водат по првото полувреме во пресметката со фаворизираната Игокеа (63-57), кое ќе остане запишано во клупската историја како најдобро офанзивно остварување во досегашните настапи во АБА-лигата.

77 поврзани вести »

Проблеми за Конте - по Мората и Канте уште еден првотимец во аут

Sport 1 - пред: 19 часа

Антонио Конте во моментов се соочува со сериозни проблеми со повредите на своите фудбалери. По Алваро Мората и Нголо Канте, листата на повредени играчи сега е подолга и за Виктор Мозес. Стандардниот првотимец на Челси го истегна мускулот на ...

87 поврзани вести »

Пророкот од Рим - трансферот на Бонучи навистина ги ослабе и Јуве и Милан!

Sport 1 - пред: 21 часа

Кога поранешниот директор на Рома, Валтер Сабатини, кој сега работи во кинески Џангсу Санинг, во разговор со навивачите го даде своето мислење за трансферот на Бонучи, медиумите го исмеаја.

16 поврзани вести »

Официјално: Њукасл ставен на продажба

Sport 1 - пред: 21 часа

По десетгодишното водење на клубот од северот на Англија, актуелниот сопственик на клубот Њукасл, Мајк Ешли, одлучи да го стави клубот на продажба. „Њукасл бара јасен правец по кој би требало да се движи за да има успешна иднина.

9 поврзани вести »

Еден од најважните денови во историјата на Барселона (ВИДЕО)

Sport 1 - пред: 22 часа

На денешен ден пред 12 години за Барселона дебитираше едно 17-годишно момче од Аргентина по име Лионел Меси, кој сега му дава сосема друга димензија на модерниот фудбал. Меси на 16 октомври 2004 година влезе во игра на местото на Португалецот Деко ...

2 поврзани вести »

МЗТ Скопје ѝ гостува на Игокеа: Крај на кризата или - четврта „нула“ по ред?

Sport 1 - пред: 23 часа

Кошаркарите на МЗТ Скопје вечерва ги очекува тешко гостување против едно од најпријатните изненадувања досега сезонава во АБА-лигата, тимот на Игокеа (21 часот) каде што ќе се обидат со максимална борбеност да стават крај на резултатската криза во ...

77 поврзани вести »

Клоп: И еден век да чекаме титула, никогаш нема да играме како овој Манчестер на Мурињо

Sport 1 - пред: 23 часа

Ливепрул со ремито против Манчестер јунајтед пред своите гледачи дополнително заостана во трката за шампионската титула. И покрај лошата атмосфера која настана околу клубот, Јирген Клоп беше приморан да го брани својот тим, а ја критикуваше и ...

87 поврзани вести »

Гвардиола се плаши: Наполи може да нѐ убие

Sport 1 - пред: 1 ден

Манчестер сити викендов го прегази Стоук со 7-2 и ја презеде лидерската позиција во англиската Премиерлига, но и покрај тоа Пеп Гвардиола не сака неговите избраници да се опуштат. Знае добро Каталонецот дека Наполи умее да го казни секое невнимание ...

34 поврзани вести »

Лудило во источна Германија: Гостински навивачи ги гаѓаа домашните со – риба!? (ВИДЕО)

Sport 1 - 16.10.2017

Третолигашката пресметка на Карлс Цајс Јена со Ханза Рошток, која заврши со победа на Јена остана запаметена по лудоста што ја направија гостинските навивачи, затоа што локалните навивачи ги гаѓаа со – риба. „Ви донесовме нешто.

4 поврзани вести »

Чудно, но вистинито: „Стриптизетите“ ќе можат да се борат за олимписки медал! (ФОТО)

Sport 1 - 16.10.2017

По 11 години борба, танцувањето на шипка стана спорт! Не сме ни сигурни како треба да се преведе pole dancing како официјален спорт, но танцување на шипка веднаш потсеќа на стриптизети Очигледно, не е така, туку ова е цел еден спорт, за кој најмногу ...

5 поврзани вести »