TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Sport 1

Како Словенците го „налутија“ Фирмињо: Не го пуштија да влезе на стадион, па им даде два гола (ВИДЕО)

Sport 1 - пред: 14 часа

Бразилецот на Ливерпул, Роберто Фирмињо имаше непријатност синоќа на гостувањето во Марибор, затоа што обезбедувањето не го пушти на стадион. Поради сопствена грешка Фирмињо тргна без акредитација да влезе во подтрибинскиот простор, но наиде на ...

59 поврзани вести »

Скандал во Чикаго Булс: Соиграч го прати Миротиќ во болница со скршеница и потрес на мозокот!

Sport 1 - пред: 15 часа

Шпанскиот репрезентативец Никола Миротиќ, роден во Подгорица завршил хоспитализиран во болница во Чикаго по сериозен инцидент кој се случил на тренингот на Чикаго Булс, објавија медиуми во САД.

19 поврзани вести »

Кевин де Брајне ги загуби нервите и го нападна Давид Силва - за малку не се степаа (ВИДЕО)

Sport 1 - пред: 23 часа

Манчестер сити победи со 2-1 против Наполи во Лигата на шампионите, но не беа сите пресреќни. Кеви де Брајне на полувремето за малку ќе влезеше во физичка пресметка со својот соиграч Давид Силва.

21 поврзани вести »

Кристијано Роналдо вечерва испиша нова историја во Лигата на шампиони

Sport 1 - пред: 1 ден

Кристијано Роналдо од наптревар до натпревар постојано руши рекорди во тимот на Реал Мадрид и во сите натпреварувања во кои настапува. На вечерашниот дуел со Тотнем тој го имаше својот 143 настап во Лигата на шампиони и успеа да го мине легендарниот ...

63 поврзани вести »

Лорис правеше чуда и ги сопре „кралевите“: Тотнем извлече реми (ВИДЕО)

Sport 1 - пред: 1 ден

Дербито на вечерта во Лигата на шампиони помеѓу Реал Мадрид и Тотнем заврши без победник 1-1. „Кралевите“ можеби беа поблизу до победа, бидејќи имаа повеќе од играта и секако шансите, но гостите на голот го имаа расположениот Иго Лорис кој одбрани ...

63 поврзани вести »

Можеби нема голови помеѓу АПОЕЛ и Дортмунд, но на трибините е магично (ФОТО)

Sport 1 - 17.10.2017

По првото полувреме во Никозија на Кипар, АПОЕЛ и Борусија Дортмунд играат без голови, но затоа има навистина одличен натпревар помеѓу навивачите на двете ...

6 поврзани вести »

Кејн го натера Варане да си постигне автогол - со „штикла“! (ВИДЕО)

Sport 1 - 17.10.2017

Тотнем поведе со 1-0 на гостувањето кај Реал Мадрид во дербито на вечерва во Лигата на шампиони и тоа благодарение на автоголот на Рафаел Варан. Интересно е тоа што ова е прв автогол за Французинот во дресот на „кралевите“ на 198 одиграни ...

63 поврзани вести »

Зошто побогу Касиљас е на клупа? Голманот на Порто има раце - шпагети! (ВИДЕО)

Sport 1 - 17.10.2017

Икер Касилјас е на клупата, а на голот на Порто е Жозе Са, кој не се прослави на стартот против Лајпциг. Успеа да направи дури два кикса за неколку секунди и да му дозволи на германскиот тим да постигне гол за ...

10 поврзани вести »

Стерлинг и Жезуз го „отворија“ Наполи: Сити води на „Етихад“ со 2-0 (ВИДЕО)

Sport 1 - 17.10.2017

Дербито во Манчестер започна одлично со два гола уште во раната фаза од натпреварот. Рахим Стерлинг го доведе Сити во водство против Наполи во деветата минута, а само неколку минути подоцна Грабриел ...

59 поврзани вести »

Луда премија: Ако го победат Партизан, секој фудбалер на Скендербег ќе добие богатство

Sport 1 - 17.10.2017

Претседателот на фудбалскиот клуб Скендербег, Ардијан Такај на своите фудбалери им вети неверојатна награда од 100.000 евра за секого доколку во го совладаат Партизан во рамки на Лигата на Европа.

5 поврзани вести »

Гонзалез: Се мачевме на стартот со Загреб, но потоа работите си дојдоа на свое место

Sport 1 - 17.10.2017

Вардар по втор пат сезонава го совлада Загреб во „Јане Сандански“. На почетокот на месец октомври во Лигата на шампиони, а вечерва „црвено-црните“ славеа со 30-23 во рамки на СЕХА-лигата. Тренерот на бранителот на трофејот, Раул Гонзалес очекувано ...

51 поврзани вести »

Храбриот Тотнем со два „шпица“ ќе го напаѓа Реал Мадрид на „Бернабеу“ (ФОТО)

Sport 1 - 17.10.2017

Дербито во Лигата на шампиони вечерва се игра на „Сантијаго Бернабеу“, каде Реал Мадрид го пречекува тимот на Тотнем во рамки на 3.коло во групата Х. Интересен е изборот на Маурисио Почетино да стартува со двајца класични напаѓачи против актуелниот ...

54 поврзани вести »

Вардар раскошен и кога е некомплетен, Загреб немаше одговор (ФОТО)

Sport 1 - 17.10.2017

Вардар го задржа максималниот ефект во СЕХА-лигата и по петтиот натпревар, совладувајќи го Загреб со 30-23. Актуелниот шампион во СЕХА ги совлада загрепчани со идентична разлика како на нивната последна меѓусебна средба, пред 17 дена во Лигата на ...

51 поврзани вести »

Уште една ѕвезда на Реал ќе мора на суд поради затајување данок

Sport 1 - 17.10.2017

Шпанските обвинители подигнаа обвинение против Марсело, фудбалерот на Реал Мадрид, поради даночна проневера за речиси половина милион евра. Обвинителите тврдат дека бразилскиот репрезентативец во текот на 2013 година ја оштетил власта за 490.917 ...

Алегри: До вчера го споредувавте со Меси, а денеска Дибала не ви чини

Sport 1 - 17.10.2017

Иако со неискористените удари од белата точка на двата последни натпревари му скрати четири бода на Јувентус, тренерот Масимилијано Алегри има максимална доверба во Пауло Дибала. Згора на тоа, шефот на стручниот штаб уверува дека ова што му се ...

53 поврзани вести »

Тетекс прв четвртфиналист во Купот

Sport 1 - 17.10.2017

Поранешниот освојувач на Купот на Македонија, Тетекс е прв четвртфиналист во најмасовното натпреварување во оваа сезона, по победата со 3-2 против Кожув во реваншот од одминафиналето. „Штофарите“ со вкупни 5-4 се пласираа мешу најдобрите осум, ...

57 поврзани вести »

Чекајте, како Шкендија е елиминирана од ЛШ, кога се пофали дека ќе игра во групната фаза?

Sport 1 - 17.10.2017

Тетовска Шкендија пред речиси два месеци се испофали дека нивиот младински тим до 19 години ќе игра во групна фаза во младинската Лига на шампиони и денеска ремизираа со словачка Нитра (1-1) во Скопје во мечот од ова натпреварување.

57 поврзани вести »

Лестер ќе си бара нов тренер: Заврши приказната на Шекспир

Sport 1 - 17.10.2017

Најсензационалниот шампион на Англија мора да бара нов предводник на екипата откако денеска му врачи отказ на Крег Шекспир. Наследникот на Клаудио Раниери имаше очаен старт на сезоната, доведувајќи го клубот на трето место од дното на табелата во ...

31 поврзани вести »

Баскијците претпазливи: Знаеме дека нема да биде лесно со Вардар!

Sport 1 - 17.10.2017

Реал Сосиедад со сите расположливи сили ќе дојде во Скопје, меѓу нив и најскапото летно засилување Аднан Јанузај, кој за 10 милиони евра пристигна од Манчестер јунајтед, но фудбалерите на баскискиот тим со голема претпазливост влегуваат во дуелот со ...

48 поврзани вести »

Младинците на Шкендија елиминирани: Надежта за второ коло згасна во седмата минута

Sport 1 - 17.10.2017

Младинците на тетовска Шкендија не успеаа во желбата да ја надоместат негативата од еден гол (0-1) во првото коло во младинската Лига на шампионите, откако денеска во реваншот со словачка Нитра надежта згасна во седмата минута од мечот.

57 поврзани вести »