TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Sport 1

Мурињо: Постигнаа два гола од буквално - ништо, а имаше и чист пенал за нас

Sport 1 - 10.12.2017

Жозе Мурињо очекувано беше разочаран по поразот од Манчестер сити на „Олд Трафорд“ од 2-1 од градскиот ривал Сити. Менаџерот на Јунајтед смета дека неговиот тим е оштетен за еден пенал и дека противникот имал голема среќа да дојде до победата, ...

133 поврзани вести »

„Да го прекинеме интервјуво, зашто сакам да разговарам со луѓе кои барем малку знаат фудбал!“ (ВИДЕО)

Sport 1 - 10.12.2017

Ливерпул денеска одигра само 1-1 против Евертно во дербито на Мерсисајд, иако цел натпревар напаѓаше и целосно заслужи да победи. Впечатокот го засилува начинот на којшто Евертон изедначи - од сомнителен пенал.

Боксер остана без уво од премногу удари (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО+ВИДЕО)

Sport 1 - 10.12.2017

Бокс мечот синоќа во Лас Вегас помеѓу Стивен Смит и Француско Варгас, не го доживеа крајот, откако судиите го прекинале дуелот, затоа што Смит остана без уво. Варгас не го ископира Мајк Тајсон за да му одгризе дел од увото, туку на Смит убвото беше ...

7 поврзани вести »

„Граѓаните“ веќе почнаа да ја слават титулата во Премирлигата (ФОТО)

Sport 1 - 10.12.2017

Манчестер сити славеше победа од 2-1 на гостувањето кај Манчестер јунајтед и се одлепи на +11 бодови на врвот на табелата во однос на градскиот ривал. Очекувано во соблекувалната на „граѓаните“ имаше голема радост и еуфорија, па дури почнаа да ...

2 поврзани вести »

„Фемили“ им одржа лекција на сино-белите „ѕвезди“ како со срце бранат боите на МЗТ! (ФОТО)

Sport 1 - 10.12.2017

Враќањето на навивачката група „Фемили“ на трибините во „Јане Сандански“ донесе фантастична атмосфера и пеколна атмосфера на денешниот натпревар на МЗТ Скопје, која за жал не беше крунисана со победа во пресметката со Морнар.

33 поврзани вести »

Трајковски во стил на Роналдо: На славеничкото селфи се појави по – гаќи (ФОТО)

Sport 1 - 10.12.2017

Македонскиот репрезентативец Александар Трајковски успешно го замени својот сонародник и капитен на Палермо, Илија Несторовски, па денеска крилниот фудбалер даде еден гол во победата со 3-0 на гости кај Бари по што сицилијанците стигнаа повторно до ...

26 поврзани вести »

Лукајиќ: За жал немав(ме) играчи кои знаат како да решат натпревар!

Sport 1 - 10.12.2017

Долго време делуваше дека Жељко Лукајиќ ќе има деби од соништата на клупата на МЗТ Скопје, со оглед на одличната игра и водството од 19 разлика на неговиот тим во третиот период од дуелот со Морнар, но тоа сѐ падна во вода по катастрофалниот финиш ...

33 поврзани вести »

Мурињо нокаутиран: Гвардиола постави рекорд на „Олд Трафорд“, Сити гази кон титула (ВИДЕО)

Sport 1 - 10.12.2017

Манчестер сити потврди дека во моментов е недопирлив на Осторовото, забележувајќи ја 15-та победа во 16-от меч во оваа сезона во Премиерлигата, по денешната победа со 2-1 како гостин на „Олд Трафорд“ во 175-то дерби на Манчестер на кое Пеп Гвардиола ...

133 поврзани вести »

Црна Гора во четвртфинале: Радичевиќ ја уништи Србија на Лекиќ и Цвијиќ!

Sport 1 - 10.12.2017

Репрезентацијата на Црна Гора е првиот четвртфиналист на Светското првенство во Германија, по денешната победа против Србија со 31-29, во „дербито на вардарките“ во кои Јованка Радичевиќ и Андреа Кликовац беа поуспешни од клупските колешки Андреа ...

13 поврзани вести »

Го нема Несторовски, но затоа тука е Трајковски да погоди за Палермо (ВИДЕО)

Sport 1 - 10.12.2017

Александар Трајковски погоди за Палермо и му донесе предност на својот тим од 0-2 на гостувањето кај Бари. За македонскиот интернационалец ова е само втор сезонски гол во Серија Б и прв по неколкумесечна пауза.

26 поврзани вести »

Трагедија во „Јане Сандански“: МЗТ прокоцка плус 19 и го загуби мечот за опстанок во АБА!

Sport 1 - 10.12.2017

Трагедија од епски размери им се случи денеска на кошаркарите на МЗТ Скопје, кои иако три четвртини играа фантастично, сепак, во последните десет минути прокоцкаа предност од дури 19 поени и загубија од Морнар (69-72) во меч од 11.

33 поврзани вести »

Суперзавршница на полувремето: Сити поведе, па се избламира во одбраната (ВИДЕО)

Sport 1 - 10.12.2017

Манчестер јунајтед и Манчестер сити го играат 175-то градско дерби, а на полувреме резултатот е 1-1 во суперинтересната завршница на првиот дел, во која „граѓаните“ поведоа преку Давид Силва на три минути до крајот на паузата, а израмни Маркус ...

Тричковски и донесе триумф на АЕК Ларнака

Sport 1 - 10.12.2017

Македонскиот репрезентативец Иван Тричковски ја обезбеди денеска победата на неговиот тим АЕК Ларнака на гостувањето кај Олимпијакос Никозија, откако го постигна победничкиот гол за тримфот со 2-1 во 15-то коло, по кое неговиот тим е лидер во ...

Саул го реши Бетис за нова радост на Атлетико (ВИДЕО)

Sport 1 - 10.12.2017

Атлетико Мадрид минимално го победи Бетис на гостувањето денеска во 16-то коло во шпанската Ла Лига и повторно мадридските црвено-бели се најдоа на третото место со два бода повеќе од градскиот ривал Реал, а еден помалку од втората Валенсија.

5 поврзани вести »

Ечи песната на „Фемили“: Срцево ми чука, цел живот сум тука! (ФОТО+ВИДЕО)

Sport 1 - 10.12.2017

Како во старите добри времиња е атмосферата на денешниот меч на МЗТ Скопје против Морнар, откако на трибините се вратија најверните навивачи на кошаркарскиот шампион. Околу 500 припадници на „Фемили“ направија одлична атмосфера, без престан пеејќи и ...

33 поврзани вести »

Руски навивачи ја избришаа Македонија од картата на Европа (ФОТО+ВИДЕО)

Sport 1 - 10.12.2017

Навивачите на рускиот шампион Спартак Москва скандалозно ја избришаа Македонија од картата на Европа, откако денеска подготвија кореографија на која е исцртан Стариот континент за дербито со градскиот вечен ривал ЦСКА Москва.

9 поврзани вести »

Наполи не ја искористи шансата да се врати на лидерското место во Серија А

Sport 1 - 10.12.2017

Италијански Наполи не ја искористи шансата да се врати на лидерската позиција во Серија А, по ремито вчера на Интер и Јувентус, откако денеска ремизираше без голови со Фиорентина во трите меча, кои се одиграа во стандардниот пладневе термин.

23 поврзани вести »

Евертон со подарок пенал избегна пораз од Ливерпул! (ВИДЕО)

Sport 1 - 10.12.2017

Големото Мерсисајд дерби заврши без победник, откако Ливерпул и Евертон го поделија пленот на „Енфилд“ одигрувајќи 1-1. Ливерпул беше поблиску до победата, имаше предност до 76-та минута од натпреварот, но тогаш судијата досуди крајно сомнителен ...

133 поврзани вести »

Партизановци бетер од Нејмар и Кавани – ќе се истепаа кој да изведе пенал (ВИДЕО)

Sport 1 - 10.12.2017

Вистински циркус се случи денеска во Крушевац на мечот Напредак – Партизан, откако фудбалери на српскиот првак за малку ќе се истепаа кој да го изведе пеналот, кој црно-белите го добија по еден час игра при негатива од 0-2.

Муарем потпиша за Фљамуртари и ќе биде еден од најплатените фудбалери во Албанија!

Sport 1 - 10.12.2017

Поранешниот македонски репрезентативец Муарем Муарем е нов член на албански Фљамуртари, откако денеска потпиша едно ипол годишен договор и ќе биде еден од најплатените фудбалери кај западниот сосед.