TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Sport 1

Луд Балкан: Излегол со пушка на тераса да се заканува на 2.000 навивачи на Левски (ФОТО)

Sport 1 - 16.10.2017

Одамна во навивачкиот свет Балканот е или луд или див, па хаосот што го прават хулиганите од овој регион воопшто не ја изненадуваат светската ултрас-сцена, ама тоа што се случи во Велико Трново во соседна Бугарија веројатно ги преоѓа сите граници на ...

Антиќ бесен на себе, ама и на соиграчите: Вака повеќе не оди!

Sport 1 - 16.10.2017

Македонскиот кошаркарски интернационалец, Перо Антиќ, беше бесен по синоќешниот пораз на Црвена звезда на домашен терен од Будуќност, најмногу поради фактот што беше исклучен во третата четвртина и тоа поради техничка и исклучувачка грешка направени ...

70 поврзани вести »

Кошмар за шкотската полиција: 34.000 Баварци сакаат да дојдат на гостување во Глазгов!

Sport 1 - 16.10.2017

Шкотската полиција е ставена во „борбена готовност“ откако добила информации дека 34 илјади навивачи на Баерн Минхен се обидуваат да купат влезници за дуелот против великанот Селтик на „Паркхед“ во Глазгов на 31 октомври во рамките од 4 коло во ...

Заслужено: Чудесниот Штербик е најдобар голман на колото во ЛШ! (ВИДЕО)

Sport 1 - 16.10.2017

Феноменалниот чувар на мрежата на Вардар, Арпад Штербик, кој знае по кој пат во кариерата се најде во идеалниот тим на колото во Лигата на шампионите, откако со своите чудесни одбрани беше еден од најзаслужните за триумфот на црвено-црните во ...

35 поврзани вести »

Ѕирнете во апартманот на Гвардиола: Една година претстој чини 73 илјади фунти (ФОТО)

Sport 1 - 16.10.2017

Менаџерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола живее во самиот центар на Манчестер, во комплекс со апартмани, каде цената на еднодневно изнајмување се движи од 76 до 225 фунти во зависност од периодот на закуп на истиот.

3 поврзани вести »