TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спортклуб

Леброн Џејмс за неговата најголема цел и мотивација кога е на терен

Спортклуб - пред: 11 часа

Леброн Џејмс истакна дека потерата по остварувањата на Мајкл Џордан од минатото, се неговата најголема мотивација во кариерата. Ѕвездата на Кливленд Кавалирс, истакна дека не мисли на било што одредено, туку дека едноставно го мотивира некогашниот ...

40 поврзани вести »

Агаси за очекувањата со Новак Ѓоковиќ – кога ќе биде повторно на врвот

Спортклуб - пред: 12 часа

Пред само неколку дена беше најавена новата соработка, помеѓу Новак Ѓоковиќ и Андре Агаси, а веќе ја добивме првата изјава на легендарниот тенисер. Српскиот тенисер ќе се обиде со Агаси повторно да ја врати својата врвна кариера, да ја реинкарнира ...

57 поврзани вести »

Румениге распали по УЕФА и судиите пред финалето Реал – Јувентус

Спортклуб - пред: 12 часа

Претседателот на Баерн Минхен, Карл Хајнц Румениге, признава дека воопшто не го интересира конечниот исход на големото ЛШ финале кое следува на 3. јуни, помеѓу Реал Мадрид и Јувентус. Румениге признава дека воопшто и нема да го гледа финалето, пред ...

15 поврзани вести »

Познати сумите кои играчите на Фенер ги инкасираат – Антиќ добро заработува

Спортклуб - пред: 13 часа

Фенербахче е новиот владетел во кошаркарска Европа, а само неколку дена по големиот триумф во финалето против Олимпијакос, протекоа информации за тоа кој играч колку заработува во Фенербахче.

6 поврзани вести »

Руни даде нешто поконкретно за неговиот следен чекор во кариерата

Спортклуб - пред: 14 часа

Капитенот на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни, наскоро ќе донесе одлука за продолжение на неговата кариера. Минатите неколку месеци постојано се зборуваше за Руни и неговото евентуално заминување од Јунајтед, но тоа сега добива на интензитет, посебно ...

26 поврзани вести »

Европа може да здивне – Кинезите си донесоа анти-реформа поради која ќе запрат скапите трансфери

Спортклуб - пред: 14 часа

Фудбалската федерација на Кина воведе правило во фудбалот, според кое екипите кои ќе прават големи трансфери, ќе мора данок да плаќаат цели 100%, што ќе биде тешко изводливо дури и за богатите кинески екипи.

8 поврзани вести »

Поради само еден позитивен збор кон Јунајтед, барање да го избркаат од Ливерпул

Спортклуб - пред: 15 часа

Навивачите на Ливерпул никогаш не го засакаа повторно Мајкл Овен откако премина во Манчестер Јунајтед, со кои подоцна освои титула на „Олд Трафорд“. Тој долги години играше во Ливерпул, па премина во Реал, за подоцна да заигра во Њукасл и Манчестер ...

2 поврзани вести »

Лазаров заслужи место во топ5 стрелците на вечната листа на Ф4 турнирите (Видео)

Спортклуб - пред: 15 часа

Капитенот на сениорската машка репрезентација на Македонија, Кире Лазаров, повторно се најде на врвот од изборот на ЕХФ. Иако минатата сезона не успеаа да стигнат ни до финале со Барселона, Лазаров и неговиот труд повторно се вреднувани од страна на ...

8 поврзани вести »

Бекер даде оценка за новиот тренер на Ѓоковиќ, но гледа друг фаворит на Ролан Гарос

Спортклуб - пред: 16 часа

Големиот турнир во Париз, Ролан Гарос, стартува од недела, а главна тема во тениските кругови и понатаму е одлуката на Новак Ѓоковиќ да го ангажира Андре Агаси за негов тренер. Поранешниот тренер на Ѓоковиќ, Борис Бекер, кој скоро три годинио ...

57 поврзани вести »

Пипен не сака да го споредуваат Леброн со Коби, туку со друг легендарен кошаркар…

Спортклуб - пред: 16 часа

Легендаркиот кошаркар од златната генерација на Чикаго во минатото, Скоти Пипен, го спореди Леброн Џејмс со Коби Брајант. Иако Џејмс од сезона во сезона е се по доминантен, Пипен верува дека се уште Леброн нема дојдено на нивото кое своевремено го ...

40 поврзани вести »

Ривали, внимавајте: Агаси почна да работи со Ѓоковиќ (ВИДЕО)

Спортклуб - пред: 18 часа

Вториот светски рекет Новак Ѓоковиќ денеска и официјално почна да работи со својот нов тренер Андре Агаси. Нивната прва работна средба беше на терените на “Ролан Гарос” каде в недела почнува Отвореното првенство на Франција, а Ѓоковиќ ќе ја почне ...

57 поврзани вести »

Готово е: Завршува 25-годишната одисеја, Тоти в недела се простува од Рома

Спортклуб - пред: 18 часа

Легендарниот фудбалер на Рома, Франческо Тоти денеска го соопшти она што многумина го претпоставуваа многу одамна. Капитенот на “волчицата” в недела ќе го одигра последниот натпревар во кариера во дресот на римскиот клуб.

44 поврзани вести »

Енди Мареј се пожали: Го престигнав Новак, ја загубив мотивацијата

Спортклуб - пред: 19 часа

Најдобриот светски тенисер Енди Мареј објасни кои се причините поради падот во формата што му се случува во последно време. Во новата година, тој уште не освоил голема титула, но и мошне рано ги заврши настапите на важните турнири.

57 поврзани вести »

Хендбол планет: Трансферот на Кањељас во Вардар е втор најдобар оваа сезона

Спортклуб - пред: 20 часа

Реномираниот ракометен портал Хендбол планет полека ја почна анализата на сезоната што изминува. Меѓу другото, направи и рангирање на најдобрите трансфери пред почетокот на оваа натпреварувачка кампања.

3 поврзани вести »

Вечно ќе се памети – 12 години од најлудото финале во историјата на Лигата на шампионите (ВИДЕО)

Спортклуб - пред: 20 часа

На денешен ден се навршуваат точно 12 години од финалето меѓу Ливерпул и Милан во Лигата на шампионите. Тој натпревар се играше во Истанбул, а веројатно вечно ќе го паметата и раскажуваат љубителите на фудбалот.

2 поврзани вести »

(Фото/Видео) Некој „ѓавол“ го запоседна Мурињо: Вака никогаш не се радувал!

Спортклуб - пред: 21 часа

Португалецот дојде до четвртиот европски трофеј во кариерата, по што го совладаа емоциите. Европска шампионска титула и УЕФА Куп со Порто, трофејот од Лигата на шампионите со Интер, Примера со Реал, Премиер лигата со Челзи, сето тоа се успеси кои ...

67 поврзани вести »

Валверде го доставил планот за „новата“ Барса до управата, прва мета е најдобриот играч на Јунајтед!

Спортклуб - пред: 21 часа

Доколку Ернесто Валверде седне на клупата на Барселона, а тоа официјално би требало да биде потврдено во понеделник, се знае кој играч ќе биде приоритет. Валверде е слободен во изборот на новата средина, не го продолжи договорот со Атлетик Билбао, а ...

50 поврзани вести »

(Фото/Видео) Ибрахимовиќ доби неморална понуда: Остани во Јунајтед и можеш да ја … жена ми

Спортклуб - пред: 22 часа

Златан Ибрахимовиќ дефинитивно е поважен од секој фудбалер на Манчестер Јунајтед. Дури и кога не игра. Тој не беше во можност да настапи во вчерашното финале поради повредата на предните вкрстени лигаменти и не можеше да им помогне на соиграчите во ...

19 поврзани вести »

Ѓоковиќ открива каква криза му се случила по освојувањето на Ролан Гарос

Спортклуб - пред: 22 часа

Вториот светски рекет смета дека се чувствува многу подобро една година по враќањето во Париз каде ќе го брани трофејот. Српскиот тенисер истакнува дека по освојувањето на Ролан Гарос минатата сезона се „испразнил“, по што следувала криза на ...

57 поврзани вести »

(Видео) Фудбалер на Манчестер Сити брутално шутираше во глава човек кој лежеше на земја

Спортклуб - пред: 22 часа

Дефанзивецот на „Граѓаните“ фатен во брутална тепачка пред еден ноќен клуб. Фудбалерот на Манчестер Сити Џејсон Денајер е фатен на снимка во една тепачка во Брисел во неделата вечер. Дефанзвецот на Сити, кој минатата сезона ја мина на позајмица во ...