TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спортклуб

Ловот по ѕвездата на Лацио не престанува: По Сити, Јуве и Јунајтед, во трката се вклучи и Барселона!

Спортклуб - тукушто објавено

На Барселона и се потребни засилувања во средниот ред, а според најновите информации од Шпанија и Италија, изборот паднал на играчот од Лацио. Имено, по Манчестер Јунајтед, Манчестер Сити и Јувентус, во трката за младиот Сергеј Милинковиќ Савиќ се ...

2 поврзани вести »

„Спартанците“ ги добија противниците во Европската лига

Спортклуб - пред: 19 мин

Македонската одбојкарска репрезентација денеска ги доби своите противници во Европската лига, каде сезонава ќе настапува како актуелен вицешампион. Во новото издание од ова натпреварување, популарните „Спартанци“ се најдоа во група со ...

40 поврзани вести »

Од Барселона одговорија на изјавата на Роналдо дека бил најдобар во историјата

Спортклуб - пред: 42 мин

Кристијано Роналдо минатата недела беше прогласен за најдобар играч во 2017. година, па Португалецот така ја освои својата петта „Златна топка“. Со тоа, Португалецот се израмни со Лионел Меси на врвот кој исто така има пет „Златни топки“, но она што ...

28 поврзани вести »

Западот ќе гори: Леброн во ист тим со Харден и Пол

Спортклуб - пред: 1 час

Хјустон Рокитс е најсериозен кандидат за ангажман на Леброн Џејмс по завршувањето на оваа сезона, сметаат мнозинството генерални менаџери на екипите од НБА лигата. Најдобриот играч на Кливленд на крајот од оваа сезона ќе биде ограничен слободен ...

45 поврзани вести »

(ФОТО+ВИДЕО) Роналдо се спаси, најгрдата статуа сега ја има – Марадона!

Спортклуб - пред: 1 час

Минатата година Кристијано Роналдо во Португалија доби “свој” аеродром, но статуата што беше поставена таму долго време беше хит на социјалните мрежи. Пред две недели, сепак, таа беше сменета, а новата повеќе наликува на португалскиот ас.

6 поврзани вести »

Каде оди Мурињо, таму има тепачки!

Спортклуб - пред: 2 часа

Тешкиот инцидент што се случи пред два дена по дербито меѓу градските ривали Манчестер Јунајтед и Манчестер Сити уште еднаш на површина го извади незгодниот темперамент на Жозе Мурињо. За волја на вистината, овојпат не беше тој виновен, според ...

70 поврзани вести »

Меси е „персона нон грата“ на Стемфорд Бриџ, причината – изјава од пред 11 години!

Спортклуб - пред: 3 часа

Барселона и Челси ќе играат по шести пат меѓу себе во Лигата на шампионите во последните 13 години. Ждрепката повторно ги спои во осминафиналето во која фаза се сретнаа и во 2005 и 2006 година.

42 поврзани вести »

Ова е хит: Остерсундс го повика Арсенал да му даде на Венгер исправна јакна – еве зошто!

Спортклуб - пред: 3 часа

Шведскиот прволигаш Остерсундс, кој ќе има голем публицитет во елиминационата фаза од Лига Европа, благодарение на тоа што ждрепката сакаше тие да се паднат со Арсенал. „Топчиите“ за нив се далеку атрактивен противник, што сигурно ќе биде ...

13 поврзани вести »

Пандев процени која е најквалитетната екипа сезоната во Серија А за да го освои Скудето

Спортклуб - пред: 4 часа

Џенова вечерва игра против Аталанта во рамкинте на меч од редовното коло во Серија А. На тој натпревар нашиот Горан Пандев ќе се соочи со неговиот поранешен тренер Џан Пјеро Гасперини. Пандев пред натпреварот откри неколку работи за неговииот ...

23 поврзани вести »

ВИДЕО: Циндриќќќќќќќ…. Вардар е во финалееееее: Голот на Хрватот број 1 за 2017 година

Спортклуб - пред: 4 часа

Европската ракометна федерација (ЕХФ) комплетираше топ30 најдобри голови во ЛШ за актуелната 2017 година, а таму број 1 беше голот на Лука Циндриќ од Вардар, во полуфиналето против Барселона.

16 поврзани вести »

Главната мета во тунелот бил Златан – упатените зборови како „погонско гориво“ за инцидент

Спортклуб - пред: 5 часа

Златан Ибрахимовиќ одигра само десетина минути во неделното дерби во Манчестер, против Сити, меч кој го загуби Јунајтед пред домашните гледачи (1:2). Во финишот немаше доволно време и простор за Ибрахимовиќ да стори нешто повеќе, а по натпреварот ...

75 поврзани вести »

Раиола повторно ги комплицира работите: Бара прекин на договорот на Донарума?

Спортклуб - пред: 5 часа

Супер агентот Мино Раиола скоро никогаш не бил во добри односи со управата на Милан, со оглед на тоа дека во своја закрила има неколку актуелни играчи на овој клуб. Сега може да се продуцира повторно една трансфер драма, а овој пат Раиола ќе војува ...

47 поврзани вести »

ВИДЕО: Апсолутен крал: Леброн колку е постар, остварува се по брутални бројчиња

Спортклуб - пред: 5 часа

Ни кога во сезоната 2008/9 година, како 25 годишен играч, прв пат беше прогласен за МВП играч на НБА лигата, Леброн немаше таков учинок како сезонава. Константната голема минутажа па и серијата од дури седум последователни натпревари во финалињата, ...

45 поврзани вести »

ВИДЕО: Мајсторски, до темел – Роналдињо уште еднаш докажа дека не е за „старо железо“

Спортклуб - пред: 5 часа

Класата на Бразилецот е вечна, а тоа се докажа уште еднаш. Тоа е веројатно најдобрата флоскула која може да се опише по голот кој го постигна Роналдињо, некогашниот најдобар играч во светот.

28 поврзани вести »

Супер компјутерот се активира за ЛШ: Кој кого ќе елиминира во осминафиналето!

Спортклуб - пред: 6 часа

Кога е Лигата на шампиони во прашање, или елиминационите фази, секогаш е интересно да се предвиди која екипа ќе оди понатаму, а кои од тимовите ќе бидат елиминирани. Последните неколку години пракса е некој „супер компјутер“ да предвиди кои екипи ќе ...

111 поврзани вести »

Мото ГП шампионот Маркез го „тресе“ Мадрид: Нејмар пак ќе биде омилен во Барселона

Спортклуб - пред: 6 часа

Шампионот во МОТО ГП класата, Марк Маркез, кој е жесток навивач на Барселона, вчера ја прокоментира ждрепката за осминафиналето во ЛШ, каде му се виде најинтересен мечот ПСЖ – Реал Мадрид.

42 поврзани вести »

Гатузо веќе „лудува“ – Му се заканувал на својот играч дека „ќе го уништи“…

Спортклуб - пред: 6 часа

Навивачите на Милан се среќни поради доаѓањето на Џенаро Гатузо на тренерската позиција во клубот, но тој допрва треба да ја задоволи публиката. Милан оваа сезона не игра баш најдобро, иако минатото лето вложија значајни средства со цел да ја ...

24 поврзани вести »

ВИДЕО: Во каква лига игра Палермо: Соиграчот на Трајковски и Несторовски жртва на хулиган

Спортклуб - пред: 6 часа

Фудбалерите на Палермо моментално имаат најголеми изгледи да се вратат следната сезона во Серија А, бидејки моментално се лидери на табелата. Победата на гостувањето кај Бари беше уште еден доказ дека тие се зрела екипа за експресно пак да се вратат ...

23 поврзани вести »

Барселона со провокација меѓу редови за Челси во врска со ждрепката во ЛШ

Спортклуб - пред: 7 часа

Еден од најинтересните дуели во осминафиналето во ЛШ со сигурност ќе биде двојката Барселона – Челси. Од таму веќе дојдоа првите реакции, Конте ги повика своите играчи да заборават на тоа што се случувало во минатото на „Стемфорд Бриџ“ или на „Камп ...

42 поврзани вести »

Роналдо го спасил од дрогата и алкохолот својот брат кој бил подобар и од него

Спортклуб - пред: 15 часа

Кристијано Роналдо е еден од најдобрите фудбалери во историјата, за многумина луѓе е пример, а на неговите успеси им нема крај. Но приказната за неговиот брат Хуго е сосема различна. Десет години постариот брат од секогаш живеел во сенка од својот ...

2 поврзани вести »