TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спортклуб

Барди има визија за фантастични акции и голови (Видео)

Спортклуб - пред: 9 часа

Во првиот натпревар од денешното коло во Примера, Барди беше инспиратор на одличен тимски погодок, со кој освоиа бод на мечот против Хетафе (1:1). Иако гостите поведоа во 59. минута, само три минути подоцна, Енис Барди во комбинација со Луна и ...

11 поврзани вести »

(Видео) Премиер лигата на дело: Челзи од очај до сјај во натпревар со два пресврти

Спортклуб - пред: 9 часа

Неверојатен натпревар на „Стемфорд Бриџ“. Челзи поведе, Вотфорд направи водство, но на крајот „Сините“ дојдоа до голема победа.Неверојатен натпревар на „Стемфорд Бриџ“. Челзи поведе, Вотфорд направи водство, но на крајот „Сините“ дојдоа до голема ...

10 поврзани вести »

Го избркаа заедно со Бабунски од Барселона, а сега Мурињо го сака во Јунајтед

Спортклуб - пред: 10 часа

Дали и ова ќе биде една од катастрофалните грешки и погрешни проценки на Барселона во изминатите години? Клуб кој гордо ја истакнува својата младинска школа и филозофијата за производство на сопствени играчи, прилично често во последно време ги ...

2 поврзани вести »

Милан принуден да продава двајца врвни фудбалери

Спортклуб - пред: 10 часа

Навистина изгледаше неверојатно летоска, кога Милан почна да го создава новиот тим со засилувања вредни над 200 милиони евра. Но, за неколку месеци сето тоа стана кошмар. Ако не се пласира во Лигата на шампионите следната сезона, Милан ќе мора да ...

6 поврзани вести »

И „АС“ со признание за Барди: Македонскиот репрезентативец меѓу најдобрите трансфери во Ла Лига

Спортклуб - пред: 11 часа

Македонскиот фудбалски репрезентативец Енис Барди неодамна го постигна својот прв гол во дресот на сениорската репрезентација на Македонија, на натпреварот против Лихтенштајн во Струмица, со што ја заокружи фантастичната година во својата кариера.

11 поврзани вести »

Барса во офанзива: Наследникот на Роналдо пристигнува од Серија А како план Б во нападот!?

Спортклуб - пред: 11 часа

Каталонскиот гигант планира зимски инвестиции во играчкиот кадар. Барселона во јануари ќе се обиде да го доведе напаѓачот на Милан Андре Силва, кој не се снајде најдобро откако летоска пристигна од Порто.

50 поврзани вести »

Кој ќе биде „Златното момче“? Три „дијаманти“ во најтесниот избор за најдобар млад фудбалер на светот

Спортклуб - пред: 11 часа

За два дена ќе биде познато кој е најдобриот млад фудбалер на светот за 2017. година. Минатата година наградата „Златно момче“, која ја доделува италијански „Тутоспорт“, ја освои Ренато Санчез, кој во моментов е на позајмица во Свонси од Баерн ...

13 поврзани вести »

„Бомба“ од Турција: ЦСКА Москва му нуди милионски суми на Адис Јаховиќ

Спортклуб - пред: 11 часа

Македонскиот фудбалски интернационалец и сега веќе сигурно поранешен репрезентативец, Адис Јаховиќ, продолжува да ги тероризира противничките одбрани во турската Супер лига. Јаховиќ, кој минатата сезона беше најзаслужен што неговиот Гезтепе се ...

24 поврзани вести »

„Кралот“ никогаш не спие: Пристигнува уште еден млад шпански фудбалер

Спортклуб - пред: 12 часа

Реал Мадрид дефинитивно го промени курсот на својата трансфер политика, па во последно време се насочува кон најдоброто што го поседува Шпанија. Еден куп млади и перспективни шпански фудбалери пристигнаа или веќе беа во „Кралскиот клуб“, а ...

ЖРК Вардар одново гостува: Следен противник е норвешки Ларвик

Спортклуб - пред: 13 часа

По триумфот во Германија кај Турингер, ракометарките на Вардар сега повторно гостуваат, овојпат во Норвешка кај екипата на Ларвик, на второто од трите планирани гостувања. Средбата со Ларвик е закажана за в денеска со почеток од 17:00 часот.

52 поврзани вести »

Нови главоболки за Зидан, остана без првиот чувар на мрежата

Спортклуб - пред: 13 часа

Првиот голман на Реал Мадрид, Кејлор Навас ќе биде приморан на нова пауза поради повреда, што се нови проблеми за тренерот на „кралевите“, Зинадин Зидан. Мадриѓани потврдија дека 30-годишниот Навас ќе мора на пауза која се претпоставува дека ќе биде ...

23 поврзани вести »

Конт: Овој распоред е невозможен, тренираме 70 посто помалку

Спортклуб - пред: 14 часа

Антонио Конте, тренерот на Челзи се реши да се отвори и ги отргне сите дилеми кои во јавноста висеа во воздух за наводното незадоволство на управата од неговата работа. „Кога играш секој трети ден, едноставно невозможно е да работиш на тактиката и ...

Мурињо: Јас сум виновен за критиките упатене кон мене

Спортклуб - пред: 14 часа

Стратегот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо кој секогаш при мал кикс на неговиот тим е на удар на јавноста, одлучи да проговори за овој момент. „Мислам дека критиките кон мене се моја грешка бидејќи луѓето се навикнати тимовите кој што јас ги водам ...

44 поврзани вести »

Верати: Нејмар не потпиша за пари со ПСЖ, туку за проектот

Спортклуб - пред: 14 часа

Италијанскиот репрезентативец до редовите на ПСЖ, Марко Верати застана во одбрана на својот соиграч Нејмар кој е на мета на јавноста по својот висок трансфер летово од Барселона во ПСЖ. „Многумина мислеа дека со доаѓањет на Нејмар и Мбапе ќе си ...

50 поврзани вести »

Болт: Фудбалската кариера ја започнувам од 2018 година

Спортклуб - пред: 14 часа

Легендарниот атлетичар и најбрзиот човек на светото, Јамајканецот Јусеин Болт потврди дека после пензионирањето од овојс спорт, ќе започне активно да игра фудбал „Да, навистин сакам да играм фудбал сега кога се пензионирав од атлетиката.

8 поврзани вести »

Суарез призна пред Меси дека сокривал голема тајна

Спортклуб - пред: 15 часа

Екипата на Барселона вечерва ја дочекува Малага во рамки на 9. коло од шпанската Ла Лига. Каталонскиот клуб се уште е непоразен во новата сезона, а се надева дека така ќе остане и по дуелот со Малага.

50 поврзани вести »

Барса одлучна да купува во Јунајтед: “Каталонците” повторно на пазар на Олд Трафорд

Спортклуб - пред: 15 часа

Иако на сите им е јасно дека на тимот му треба уште еден напаѓач од светска класа, Барселона повторно се обидува да купи играч од средниот ред. Такви има еден куп во својот тим, голем дел се револтирани бидејќи немаат голема минутажа, но изгледа ...

44 поврзани вести »

Бадијала трофеите, Федерер не го „констатира“ Ѓоковиќ!

Спортклуб - пред: 16 часа

Најдобриот тенисер во историјата Роџер Федерер уште еднаш ги налути навивачите на Новак Ѓоковиќ. Во минатото многу пати знаел да го искритикува Србинот, но сега можеби отиде најдалеку бидејќи не го стави во кругот на најдобрите тенисери на сите ...

11 поврзани вести »

Ништо не е оставено на случајот: Се знае наследникот на Мурињо!?

Спортклуб - пред: 16 часа

Изјавите на Жозе Мурињо дека не планира да ја заврши кариерата во Манчестер Јунајтед и дека ПСЖ би бил предизвик за секој тренер, придонесоа во Англија да почнат шпекулации за неговиот наследник.

44 поврзани вести »

Перез: Играњето во Премиер лигата е одмор наспротив она што е Чемпионшип

Спортклуб - 20.10.2017

Шпанскиот интернационалец од редовите на Њукасл, Ајоз Перез даде интересна изјава која што подетално сакаше да ја опише за јавноста. „Не можам да кажам дека нешто многу се промени во споредба од минатата година кога бевме во понизок ранг.