TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спортклуб

ВИДЕО: Дива лига на Косово – на првенствен меч навивачите со шипки тепaа играчи, полиција…

Спортклуб - 21.10.2017

Фудбалското првенство на Косово е едно од најслабите според квалитет во Европа, а богами и едно од нај аматерски организирано. Доказ за тоа е натпреварот помеѓу Фљамуртари и Велазними кој беше прекинат во самиот финиш по голем инцидент.

2 поврзани вести »

Мурињо: Во првото полувреме ни беше тешко поради ветерот

Спортклуб - 21.10.2017

Жозе Мурињо, тренерот на Манчестер Јунајтед по денешното разочарување и поразот од Хадерсфилд, пред медиумите извади алиби за ваквиот лош резултат. „Не очекував дека ќе одиграме така лошо, бев изненаден.

42 поврзани вести »

Боатенг: Поради Милан го одбив Интер!

Спортклуб - 21.10.2017

Кевин – Принс Боатенг уште еднаш ја потврди својата лојалност кон Милан откако пред извесен период одбил понуда за преселба во лутиот градски ривал, Интер. Боатенг во дресот на Милан одигра 114 натпревари и постигна 18 голови, а со „росонерите“ го ...

49 поврзани вести »

„Камп Ноу“ заминува во историјата, Барселона ќе го продава името на стадионот

Спортклуб - 21.10.2017

Жозеп Мариа Бертомеу, претседателот на Барселона откри дека дека членовите на каталонскиот клуб ќе гласат за можно продавање на правата за името на стадионот „Камп Ноу“ во првата половина од нареднага година.

55 поврзани вести »

Гази Вардар: „Шест од шест“ во СЕХА лигата!

Спортклуб - 21.10.2017

Европскиот првак Вардар викендов не игра натпревари од Лигата на шампионите, но ја продолжи серијата во СЕХА лигата. “Црвено-црните” дојдоа до шестата победа во регионалното натпреварување откако славеа на гостувањето кај Целје со 31:28.

35 поврзани вести »

Мурињо се изнервира и го нападна Ерера

Спортклуб - 21.10.2017

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо е разочаран од односот и пристапот на неговот тим во дуелот против Хадерсфилд. “Ѓаволите” го претрпеа првиот пораз во сезоната и тоа на теренот каде што најмалку очекуваа.

42 поврзани вести »

Легенда: Агуеро влезе меѓу бесмртните на Манчестер Сити

Спортклуб - 21.10.2017

Ѕвездата на Манчестер Сити, Серхио Агуеро денеска го одигра првиот натпревар по сообраќајната несреќа во Амстердам и веднаш се запиша во листата на стрелците. Во првото полувреме тој погоди од белата точка и го постигна својот 177.

4 поврзани вести »

„Вардарки“ како казнена експедиција, освоена и Норвешка

Спортклуб - 21.10.2017

Актуелниот европски вицешампион ЖРК Вардар ја оствари и третата победа во Лигата на шампионите оваа сезона откако славеше кај Ларвик со 31:19. Само во првите десетина минути норвешкиот тим беше рамноправен, па дури и подобар противник кога поведе со ...

56 поврзани вести »

Хадерсфилд го шокира Јунајтед, Сити сигурен против Барнли (Видео)

Спортклуб - 21.10.2017

Манчестер Јунајтед им приреди непријатно изненадување на своите навивачи ова 9. коло во Премиерлигата, губејки на гостувањето кај Хадерсфилд. Поразот на Јунајтед доаѓа по доста позитивен период, и по победата над Бенфика со 0:1 пред неколку дена во ...

42 поврзани вести »

Конте: Моите играчи војуваа на терен, а јас веќе го чувствувам притисокот

Спортклуб - 21.10.2017

Челси денеска во фото финиш успеа да го преживее мечот против Ватфорд, постигнувајки два гола во последните 7 минути, за победа во 9. коло. Иако изгледаше дека Челси уште еднаш ќе ги разочара фановите, сепак „четата“ на Антонио Конте не се откажа до ...

24 поврзани вести »

Хадерсфилд го „парчоса“ Јунајтед по првиот дел – одбраната на Јунајтед виси (ВИДЕО)

Спортклуб - 21.10.2017

Хадерсфилд одигра одлично прво полувреме против Манчестер Јунајтед, по кое водат со 2:0, а екипата на Мурињо изгледа дека е разнишана до темели. Киксовите на одбраната на „црвените ѓаволи“ го чинеше Манчестер Јунајтед да прими два евтини голови, кои ...

42 поврзани вести »

Манасков еден од најдобрите во новата победа на Веспрем

Спортклуб - 21.10.2017

Македонскиот интернационалец Дејан Манасков беше еден од најдобрите поединци на Веспрем, во победата од 30:21 во натпреварот против Пик Сегед. Со шесте погодоци Манасков потврди дека игра во извонредна форма и дека може и во иднина да биде еден од ...

8 поврзани вести »

Барди има визија за фантастични акции и голови (Видео)

Спортклуб - 21.10.2017

Во првиот натпревар од денешното коло во Примера, Барди беше инспиратор на одличен тимски погодок, со кој освоиа бод на мечот против Хетафе (1:1). Иако гостите поведоа во 59. минута, само три минути подоцна, Енис Барди во комбинација со Луна и ...

11 поврзани вести »

(Видео) Премиер лигата на дело: Челзи од очај до сјај во натпревар со два пресврти

Спортклуб - 21.10.2017

Неверојатен натпревар на „Стемфорд Бриџ“. Челзи поведе, Вотфорд направи водство, но на крајот „Сините“ дојдоа до голема победа.Неверојатен натпревар на „Стемфорд Бриџ“. Челзи поведе, Вотфорд направи водство, но на крајот „Сините“ дојдоа до голема ...

24 поврзани вести »

Го избркаа заедно со Бабунски од Барселона, а сега Мурињо го сака во Јунајтед

Спортклуб - 21.10.2017

Дали и ова ќе биде една од катастрофалните грешки и погрешни проценки на Барселона во изминатите години? Клуб кој гордо ја истакнува својата младинска школа и филозофијата за производство на сопствени играчи, прилично често во последно време ги ...

3 поврзани вести »

Милан принуден да продава двајца врвни фудбалери

Спортклуб - 21.10.2017

Навистина изгледаше неверојатно летоска, кога Милан почна да го создава новиот тим со засилувања вредни над 200 милиони евра. Но, за неколку месеци сето тоа стана кошмар. Ако не се пласира во Лигата на шампионите следната сезона, Милан ќе мора да ...

6 поврзани вести »

И „АС“ со признание за Барди: Македонскиот репрезентативец меѓу најдобрите трансфери во Ла Лига

Спортклуб - 21.10.2017

Македонскиот фудбалски репрезентативец Енис Барди неодамна го постигна својот прв гол во дресот на сениорската репрезентација на Македонија, на натпреварот против Лихтенштајн во Струмица, со што ја заокружи фантастичната година во својата кариера.

11 поврзани вести »

Барса во офанзива: Наследникот на Роналдо пристигнува од Серија А како план Б во нападот!?

Спортклуб - 21.10.2017

Каталонскиот гигант планира зимски инвестиции во играчкиот кадар. Барселона во јануари ќе се обиде да го доведе напаѓачот на Милан Андре Силва, кој не се снајде најдобро откако летоска пристигна од Порто.

55 поврзани вести »

Кој ќе биде „Златното момче“? Три „дијаманти“ во најтесниот избор за најдобар млад фудбалер на светот

Спортклуб - 21.10.2017

За два дена ќе биде познато кој е најдобриот млад фудбалер на светот за 2017. година. Минатата година наградата „Златно момче“, која ја доделува италијански „Тутоспорт“, ја освои Ренато Санчез, кој во моментов е на позајмица во Свонси од Баерн ...

7 поврзани вести »

„Бомба“ од Турција: ЦСКА Москва му нуди милионски суми на Адис Јаховиќ

Спортклуб - 21.10.2017

Македонскиот фудбалски интернационалец и сега веќе сигурно поранешен репрезентативец, Адис Јаховиќ, продолжува да ги тероризира противничките одбрани во турската Супер лига. Јаховиќ, кој минатата сезона беше најзаслужен што неговиот Гезтепе се ...

14 поврзани вести »