TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спортклуб

ФОТО: Секој би посакал вакви пензионерски денови – Болт со секси девојката на одмор во Тајланд

Спортклуб - 14.12.2017

Најбрзиот човек на светот, Јусаин Болт и тоа како знае да ужива во пензионерските денови откако се реши да ја заврши кариерата. Јамајканецот со својата секск девојак Каси Бенет моментално се на одмор во Тајланд, а од фотографиите што ги споделуваат ...

ВИДЕО: Нејмар одби да одговори на прашање, па мораше да изеде црв

Спортклуб - 14.12.2017

Нејмар последните неколку дена ги мина во родниот Бразил и тоа поради посета на стоматолог. Слободното време го искористи да даде интервју на познатиот „Јутубер“, Матеус Мазафери. Водителот му постави пет прашања, а имаште претходен договро кој ...

3 поврзани вести »

Проблемите со Донарума си го сторија своето – Милан пред договoр со нов голман

Спортклуб - 14.12.2017

Деновите на Џанлујџи Донарума како голман на Милан се веќе одбројани. Навивачите на „росонерите“ јавно кажаа што мислат за ова младо момче, а управата на клубот иако истакна дека нема намери да го продаде својот голман, свесни се дека иднина за ...

43 поврзани вести »

ФОТО: Македонскиот репрезентативец во хумана акција – израдува болни дечиња кои добија и подароци

Спортклуб - 14.12.2017

Македонскиот репрезентативец чувар на мрежата, Столе Димитриевски кој стана незаменилив меѓу стативите на Гимнастик, дополнително ги освои срцата на навивачите на овој клуб со потегот што го направи.

Најдобар во светот, но не и за „црвената фурија“ – Штербик елиминиран од списокот на Шпанија

Спортклуб - 14.12.2017

Можеби најдобриот играч на Вардар, голманот Арпад Штербик кој деновив доби две големи признанија, не се најде на списокот на „црвената фурија“ за настап на предстојнот СП. Штербик које е прогласен за најдобар светски ракометар за 2017 година, како и ...

43 поврзани вести »

(ВИДЕО) Партизан се огласи по крвавата пресметка: Кој ги изнајмил кик-боксерите од Сплит?

Спортклуб - 14.12.2017

За првпат и официјално по немилите настани на вчерашното 156. вечно дерби, се огласи и Партизан. Нивиот новинар Жељко Пантиќ преку Партизан ТВ објасни некои работи за пресметката што изби на јужната трибина на стадионот „ЈНА“ кај „Гробари“.

98 поврзани вести »

Ливерупл се помири со заминувањето на Кутињо – На „Енфилд“ пристигнува замена од Реал Мадрид

Спортклуб - 14.12.2017

Актуелниот европски првак Реал Мадрид изминатото лето ги одби понудите на Интер и Тотенхем за услигите на Матето Ковачиќ, а дали истот ќе се случи и со Ливерпул, е тешко да се погоди. Јирген Клоп не се сигурен уште колку долго во клубот ќе остане ...

20 поврзани вести »

Лук Шо синоќa ги импресионираше сите!

Спортклуб - 14.12.2017

Манчестер Јунајтед со доста мака синоќе во рамки на Премиер лигата го совлада тимот на Бурнемут со резултат од 1-0. Еден од најдобрите во редовите на „црвените ѓаволи“ беше изненадувачки Лук Шо кој одигра одличен натпревар. Шо во 83.

ФОТО: Додека Скопје се гуши – Дибиров ужива во убавиот и сончев Дубаи

Спортклуб - 14.12.2017

Деновиве нашиот главен град Скопје е со максимална загаденост од магла и смог, а нашата престолнина ракометарите на Вардар веќе ја напуштија откако заминаа на одмор. По одигрување на последниот меч синоќе во СЕХА против Горење, „црвено-црните“ се на ...

Уште една награда за Штербик: Најдобар во Европа според ЕХФ

Спортклуб - 14.12.2017

Голманот на Вардар доби уште едно престижно признание, откако денеска беше прогласен за најдобар играч за месец ноември од страна на ЕХФ. Откако вчера беше прогласен за најдобар светски играч за изминатата година според „Хендбол Планет“, Штербик ...

43 поврзани вести »

Милан со жестока порака до Раиола: Ти си зло, тука нема да ти успеат финтите

Спортклуб - 14.12.2017

Мино Раиола повторно го отвори фронтот со Милан. Контроверзниот менаџер е револтиран што е измамен со оглед на тоа дека е исфрлена откупната клаузула од договорот на Донарума и се заканува дека ќе го одведе својот пулен од „Сан Сиро“.

43 поврзани вести »

(ФОТО) Срамно и недолично: Фудбалер на Јувентус нападна 12-годишно дете

Спортклуб - 14.12.2017

Играчот за врска на Јувентус Стефано Стураро направи голема глупост, откако изреволтиран од коментарите на социјалните мрежи нападна едно 12-годишно дете. Тој напиша коментар кој воопшто не доликува на еден професионален фудбалер, ниту пак на ...

12 поврзани вести »

Зидан со големи промени: Двајца недопирливи и клучни играчи го губат местото во тимот!

Спортклуб - 14.12.2017

Голем пресврт од страна на Зидан кој треба да претставува шок-терапија, но и е закана за дополнително продлабочување на кризата во екипата. Изгледа дека Зидан подготвува нови промени во екипата, па по мечевите со Севиља и Ал Џазира, местото во тимот ...

55 поврзани вести »

Управата на ПСЖ пресече: Емери си заминува, на негово место доаѓа заборавениот наследник на Мурињо!

Спортклуб - 14.12.2017

Унаи Емери веќе подолго време е под притисок на управата на ПСЖ поради проблемите со балансирање на егото во соблекувалната, а особено тоа се однесува на односите со првата ѕвезда на клубот Нејмар.

23 поврзани вести »

Официјално и сосема заслужено: Раул Гонзалес е најдобриот во Европа!

Спортклуб - 14.12.2017

Тренерот на Вардар и селекторот на македонската ракометна репрезентација, Раул Гонзалес, официјално е прогласен за најдобар тренер во светот за 2017. година! Тој го предводеше Вардар во најуспешната година во својата богата историја, откако летово ...

46 поврзани вести »

(ВИДЕО) Пол Погба испрати порака до малиот Јане: Фала ти што ми даваш позитивна енергија!

Спортклуб - 14.12.2017

Приказната за малиот Јане Велковски го обиколи светот, откако малото момче од Скопје, чија животна желба е да заигра фудбал, се прослави имитирајќи го својот идол Кристијано Роналдо на еден постер во чест на Суперкупот на Европа, по што стана и дел ...

19 поврзани вести »

Раул Гонзалез отпиша седум ракометари за ЕП во Хрватска!

Спортклуб - 14.12.2017

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Раул Гонзалес, денеска го скрати списокот на ракометари кои ќе пристигнат на првиот собир во пресрет на подготовките за Европското првенство во Хрватска во јануари следната година.

46 поврзани вести »

Понудата на Јунајтед прифатена, но играчот ги одбива бидејќи сака да игра во Челзи!

Спортклуб - 14.12.2017

Неочекуван проблем за италијанскиот шампион. На Алекс Сандро нема да му биде понуден нов договор. Изгледа дека Јувентус е решен да го продаде Бразилецот кој го загуби местото во тимот. Летоска ја одбија понудата на Челзи и сега се каат.

Спектакуларен трансфер во најава: Реал за Дибала дава понуда која Јуве нема да може да ја одбие!

Спортклуб - 14.12.2017

Реал Мадрид е одлучен во својата намера да го доведе Пауло Дибала, а за таа цел подготви и листа на играчи кои Јуве би ги добил покрај паричната отштета. „Кралевите“ не се откажуваат од Дибала и ќе се обидат да ја намалат неговата цена понудувајќи и ...

12 поврзани вести »

(ВИДЕО) Моќнa најава: Македонија подготвена за Европското првенство!

Спортклуб - 14.12.2017

Со завршувањето на клупските обврски, македонските репрезентативци и стручниот штаб во целост можат да се посветат на она што следува – Европското првенство во Хрватска 2018. година. Ова ЕП веројатно ќе биде последно за поголемиот дел ракометари од ...

4 поврзани вести »