TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спортклуб

(ВИДЕО) Моќнa најава: Македонија подготвена за Европското првенство!

Спортклуб - 14.12.2017

Со завршувањето на клупските обврски, македонските репрезентативци и стручниот штаб во целост можат да се посветат на она што следува – Европското првенство во Хрватска 2018. година. Ова ЕП веројатно ќе биде последно за поголемиот дел ракометари од ...

4 поврзани вести »

Бекер: Агаси ги има сите предиспозиции да му ја каже вистината на Новак

Спортклуб - 14.12.2017

Некогашниот тенисер Борис Бекер и поранешен тренер на Новак Ѓоковиќ, зборуваше за новиот тренер на српскиот тенисер, Андре Агаси, за кого смета дека го има потенцијалот да му ги каже вистинските работи на Ноле.

10 поврзани вести »

Невидена пародија: Невил го „пецна“ Ливерпул за 0:0, а Карагер порача: Клоп да направи тепачка како Жозе

Спортклуб - 14.12.2017

Старите ривали на терен, а сега коментатори на Скај Спорт, Гери Невил од Манчестер Јунајтед и Џејми Карагер, повторно ја забавуваа спортската јавност на островот. Откако Ливерпул синоќа не успеа да го скрши отпорот на Вест Бромвич на „Енфилд“, Невил ...

2 поврзани вести »

ФОТО: Белградскиот пекол на трибини: Со крајни сили го спасуваше синот од драмата со навивачите

Спортклуб - 14.12.2017

Претепани и гол пиштол расоблечени, хулиганите ја запрепастија околината но и голем дел од европската спортска јавност, со она што синоќа се случуваше на стадионот „ЈНА“ во Белград. Редовно се случуваат вакви сцени кога се во прашање градските или ...

103 поврзани вести »

Покетино сака да им помати сметките на Пеп и Сити па со јасна цел одат во Манчестер

Спортклуб - 14.12.2017

Во сабота не очекува интересна пресметка во горниот дел од табелата во Премиерлигата, кај лидерот во Англија гостува незгодниот Тотенхем. Тренерот на „петлите“ Маурисио Покетино смета дека конечно е време некој да му застане на патот на Сити и дека ...

103 поврзани вести »

Станиќ со демант до медиумите: Каков Вардар, завршив со ракометот!

Спортклуб - 14.12.2017

До пред некој ден пламтеа информации дека Дарко Станиќ по паузата во ракометот, пак ќе се врати да настапува во Македонија, но овој пат за ривалот на Металург, за РК Вардар. Но во интервју дадено за специјализираниот портал за ракомет „хендбол“, ...

43 поврзани вести »

Од Милан јасни: Донарума да си оди? Тој ќе мора да моли за да си замине!

Спортклуб - 14.12.2017

Еден од главните фаци во Милан, спортскиот директор Масимилијано Мирабели, е скоро сигурен дека Милан нема намера да го продава Донарума, и дека доколку голманот сака да замине, ќе мора да го моли клубот.

43 поврзани вести »

Блокбастер во јануари: Интер и Јунајтед во голема трампа

Спортклуб - 14.12.2017

Интер и Манчестер Јунајтед планираат размена на фудбалери во јануарскиот преоден рок. Во главна улога се Португалецот, Жоао Марио и Ерменецот, Хенрик Микитаријан кои треба да ги заменат своите места.

103 поврзани вести »

„Топчиите“ во напад: Арсенал го договори првото зимско засилување

Спортклуб - 14.12.2017

Постои голема опасност Арсенал во јануари да остане без Алексис Санчез и Месут Озил, но во исто време раководството на клубот го договори првото засилување. Според Дејли мирор, станува збор за фудбалерот на Севиља, Стивен Нзонзи за кого во минатиот ...

3 поврзани вести »

Сепак, и тој е човек: Гатусо застана во одбрана на Донарума

Спортклуб - 14.12.2017

Џенаро Гатусо го почна притисокот врз Џанлуиџи Донарума пред неколку дена, но сега категорично застана во негова одбрана. На синоќешниот натпревар против Верона, навивачите го нападнаа младиот голман, му порачаа да ги земе парите и да си оди, а ...

43 поврзани вести »

Погоди, но не прослави: Лукаку им испрати порака на неблагодарните навивачи на Јунајтед

Спортклуб - 14.12.2017

Критиките што ги доби по мечот против Манчестер Сити влијаеја на расположението на Ромелу Лукаку. На синоќешниот натпревар против Борнемут, белгискиот репрезентативец го постигна победничкиот гол, но не го прослави во свој стил.

103 поврзани вести »

(ВИДЕО) Навивачите го провоцираа Роналдо со Меси, тој им врати

Спортклуб - 14.12.2017

Кристијано Роналдо повторно беше цел на провокации од противнички навивачи, овојпат во полуфиналето од Светското клупско првенство во Абу Даби. Во голем дел од мечот фановите го скандираа Лео Меси, се додека на Португалецот не му дојде преку глава и ...

55 поврзани вести »